Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    "Ez is Thrun megállapítását látszik alátámasztani: a kutató szerint a balesetek zöme emberi hiba eredménye, ezért jobb, ha a vezetést a (számító)gépekre bízzuk."
    Na ennek megállapításához nem kell diploma. Nyilvánvaló, hogy egy gép tud szabályosan közlekedni. A gond inkább a gyalogosok képletbe kerülésével fog jelentkezni... el nem tudom képzelni hogy lesznek képesek ezek a kocsik nem elütni majd mindenféle emberkéket, akik mindenhol átrohannak az úton, akár egy mentőt is fékezésre kényszerítve. De a sofőrök jó része se jobb egy csöppet sem, minél fiatalabbak, annál kevésbé.
    De még "szabályos" közlekedés mellett is, néha élő ember sem tudja eldönteni a volánnál, hogy mit akar egy gyalogos vagy egy másik sofőr, és kell az emberi intelligencia, hogy ne legyen baleset ilyesmikből. Egy gépet hogy készítenek fel az emberi hülyeségre?
    Amúgy ezek már tényleg autók... a szóismétlésnek nem sok értelme van, egy új név kéne nekik.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz bambano #53 üzenetére

    Na igen, de én egy olyan környezetbe tudom csak ezeket a kocsikat elképzelni, ahol csak ilyenek közlekednek és nem keresztezi semmi az útjukat, plusz hálózatba vannak kötve, így már induláskor előre tudják, hogy mikor, merre és milyen sebességgel fognak haladni, hol kell megállniuk, stb. Az emberi tényezőt kellene kizárni, akkor a programozás is sokkal egyszerűbb lenne.

    Egyébként szerintem ezekben még kell lennie sofőrnek, úgy értem meglepődnék, ha tényleg komolyan gondolná bárki, hogy úgy engednek élesben emberek közé ilyen gépeket, hogy nem ül egy ember a volánnál, aki egyetlen mozdulattal át tudja venni az irányítást. Egy KITT-től még jó messze vagyunk, egy teljesen automata kocsi szerintem olyan veszélyes lenne ennél a példánál maradva, mint KARR.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz bambano #107 üzenetére

    Te most tényleg összekeverted a sebességváltó+kuplung és a gázpedál működését? :F
    Sebességváltó: nagyon-nagyon leegyszerűsítve a motor fordulatszámát és a nyomatékot szabályozza
    Gázpedál: a sebességet növeli vagy csökkenti
    Előbbi nem szükséges egy teljesen elektromos autóban.
    Sőt többször elolvastam, hátha csak én nem értem, de úgy látom még az önindítót is belekeverted... aminek tényleg semmi köze egy elektromos autónál már a haladáshoz.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Cathfaern #116 üzenetére

    Szerintem sem a programozási része miatt kell aggódni, viszont a nem önjáró autókkal közlekedő sofőrök, egyéb járművek és gyalogosok miatt annál inkább. Nincs az az algoritmus, ami kitapasztalhatná, sőt előre jelezhetné akár 100 év alatt 1 milliárd autóval is az emberi hülyeséget.
    Szerintem ezért nem szabadna ezeket emberek közé engedni, nem a kocsik esetleges hibái miatt, hanem pont az emberek hibái miatt. És ha valaki kisétál egy ilyen kocsi elé, mert nem lát csak néz, az meg elüti inkább, minthogy belerohanjon másik kocsiba még nagyobb balesetet okozva vagy elüssön fél tucat embert a járdán, de ki lesz a hibás? Először talán csak a kocsi tulajdonosa, gondolom én, de egy idő után bűnbakokat fognak keresni a gyártók vagy a programozók közt.

    (#117) bambano:
    "például egy nyári-téli óraállításkor az árokba hajt az összes mozgásban levő autó."
    Azért ez erős túlzás. A repülők sem potyogtak le idén sem és nem is fognak a következő átállításkor sem, ahogy nem volt gond tavaly, tavalyelőtt és azelőtt bármikor ezzel.
    Ezeknél még az is elképzelhető, hogy addig nem indul el, amíg a hőmérsékleti és időjárási viszonyoknak megfelelő gumi nincs rajtuk. Az hasznos lenne a mostani kocsiknál is.
    Továbbra sem hiszem, hogy a programozással lesz a gond, hanem a környezettel, az élő emberekkel, akik néha kiszámíthatatlanul fognak viselkedni.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz bambano #120 üzenetére

    Arról az őskori gépről és az adott szituációról, amikor megfektette az óraátállítás az időzónákon keresztülrepülő gépeket szívesen olvasnék, már ha létezik ilyen forrás.
    Megjegyzem önindító van az elektromos autókban egy bekapcsológomb formájában minimum.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz jerry311 #141 üzenetére

    Dehogy lesz kevesebb az állami bevétel. Amint kevesebb lesz ezek miatt a büntetés, egyből megadóztatják az ilyen autókat.

    (#142) raver: ezek az autók nem ott fognak közlekedni, ahol nem tudod eldönteni egy útfestésről vagy tábláról, hogy micsoda. Az utak többsége egyébként úgyis GPS és hatósági adatok szerint lesz programozva, nem kell "látnia" akkor a záróvonalat, ha "tudja", hogy ott van. A frissítése az adatbázisának meg másodpercek kérdése. Ezekhez a kocsikhoz infrastruktúra is kell legyen. Egyedi sebességkorlátot vezetnek be valahol? Frissítik az adatbázist és az arra járó autó már azelőtt tudhatja, hogy sebességkorlát van életben, mielőtt kiraknák a táblát.
    Persze mindig lesznek kivételek, de ha kicsit is értelmes módon vezetik be ezeket, akkor addig nem fognak élesben közlekedni, amíg nincs rá törvényi szabályozás, hogy minden útszakasznak pontosan feltérképezettnek kell lennie.
    Itt inkább a többi sofőrrel és más emberekkel lesz a gond, akiknek nincs ott a fejében a frissített információ vagy esetleg mégis ismerik a szituációt, de tesznek rá.

    Továbbra is az a véleményem (olvasva idő közben még pár hsz-t), hogy nem az autókkal lesz a gond, hanem hogy az emberek újra és újra képesek lesznek az ilyen rendszerek által nem előrejelezhető vagy kivédhető hülyeségeket elkövetni.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák