Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Zefír #56 üzenetére

    Az átlag felhasználó általi szopásnak szerintem nem kevés köze van ahhoz, hogy warez a Windows, warezok a játékok, warez a Photoshop, warez a MS Office, warez minden, plusz se antivírus, se tűzval, rosszabb esetben ezek is kalózmásolatok, pedig az már az emberi hülyeség korlátait feszegeti. Ahol meg warez van, ott vírus, féreg és trójai is akad, minél több program származik kalóz forrásból, annál több lesz malware-ből is adott gépen.
    De egy jól beállított legális Win7, legális (van bőven alternatíva mindenre ingyenesen Windows-ra is, leszámítva a játékokat) és megbízható forrásból származó programokkal, megfelelő és jól beállított antivírussal és tűzfallal, valamint egyéb, ezen a fórumon nem emlegetendő mondjuk firefoxos kiegészítőkkel megfűszerezve pont annyit fog szívni a felhasználó, mint egy Mac júzer. Sőt, pont olyan pofon egyszerűen fog működni neki minden, mint ahogy a Mac felhasználók állítják, hogy semmi gondjuk.
    És lehet mondani, hogy az átlag nem ért hozzá, nos, ne sajnáljon az átlag egy tízessel többet költeni egy olyan PC-re vagy notebookra, amin előtelepítve van Win7, amikor új gépet vesz, és ne sajnáljon pár ezrest kiadni adott gép szakember általi beüzemelésére.
    A Linux alapú disztribúciók negyede dettó, csak ahhoz nagyon nehéz szakembert találni, aki betudja közel hülyebiztosra állítani... hisz nem erre találták ki, igaz az Ubuntu próbálkozik, meg azóta úgy tudom még pár másik is, mint a Fedora... bár én még mindig jobban bízom az Arch Linuxban. Igaz vannak gondjaim vele nem ritkán, de Barátnőmnek amióta RAM-ot bővítettem a gépében, semmi gondja nincs vele (az övét úgy "építettem fel", hogy csak az van rajta, ami kell neki, én meg szeretek kísérletezni a sajátomon, ez a különbség), korábban is csak a kevés RAM volt a gondok forrása.
    Szóval ez az op.rendszerek felhasználóbarátisága közti különbség jórészt kacsa, bármely Linuxból lehetne OSX-gyilkos op.rendszert készíteni, ahogy a Windows-ból is. Csak kevesen fizetnék meg a költségeket. Bár ki tudja a Win8, vagy sokkal inkább majd a Win9 meddig jut. Ha elkapja azt a vonalat egy divathullám... könnyen legyűrheti az Androidot, talán az iOS-t is. Az OSX meg... megjósolhatatlan, de szerintem annak nem sokat fog ártani.

    Hogy mit támadnak jobban attól függ, hogy mi van jobban elterjedve. Minden azonos típusú, azonos célt szolgáló informatikai rendszer kisebb-nagyobb különbségektől eltekintve egyformán sebezhető és örökké az is marad. A sebezhetőségek bűnözők általi ismeretének és kihasználásának valószínűségét az határozza meg, hogy mennyire elterjedt és mire használják. Ha egy teljesen biztonságos gépet akar valaki szoftveres oldalról, kapcsolja le a netről, kapcsolja ki teljesen, majd zárja be egy atombunkerbe úgy, hogy ő se tudjon bemenni.

    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák