Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunpriest

    senior tag

    válasz Rickazoid #86 üzenetére

    Osx=félévente felbukkan egy ilyen, mint a cikkben szereplő

    Ne haragudj de ezt nem tudom komolyan venni, ez egyszerűen tudatlanság.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Rickazoid #98 üzenetére

    "Lényegében tehát aki azt mondja, hogy az OSX sokkal biztonságosabb pusztán a kódja miatt, az egyben azt állítja, hogy a világ legokosabb és legintelligensebb programozói írják az OSX kódját, nincs határidőhöz kötve az elkészülése egy-egy szoftvernek, tehát akár harmincszor annyi időt is eltölthetnek hibakereséssel, mint programozással, mindezt a megjelenés előtt. Állítja ezt valaki?"

    Nem, ahogyan én sem állítottam, az Osx kódjáról meg pláne semmit.

    Viszont annál többet a vírusok gépre kerüléséről, jogosultságairól stb. Ha feltelepítesz egy windows-t, alapból rendszergazdai jogokkal fut, tehát az a vírus is, amit beszedsz, a bejelentkezett felhasználó jogaival bír: telepítgethet, másolgathatja magát, küldözgethet ezt azt hálózaton, hozzáfér minden adatodhoz és a registry-hez is.

    A Win7 ilyen szempontból már védettebb és a UAC, meg plusz ott a SmartScreen, Defender stb. mégis lazán átjut ezeken sok édes kis vírus. Mondhatod, hogy user error, mondhatod, hogy winre jobban megéri vírust írni ez tény. De nem hinném, hogy össze lehetne ezt így hasonlítani azzal a pár havonta felbukkanó Osx-es vírussal, amikről általában kiderül, hogy NEKED kell letöltened specifikus oldalakról, NEKED kell feltelepítened, NEKED kell jelszóval hitelesíteni.

    UAC rákérdez gyakorlatilag mindenre, de a legtöbben (tisztelet a kivételnek) csak rábök és ennyi. Számtalan fertőzött Win7-et láttam már vírusvédelemmel és persze UAC-SC-Defender kombóval megtámogatva. Voltak, akiknél meguntam és inkább sandboxba tettem minden netet használó progit, utána elvoltak vele egy kis kényelmetlenségért cserébe. A maces felhasználók tömegeiről (USA-ban) nem feltételezném, hogy átgondoltabban klikkelgetnének, vagy egyáltalán mélyebben érdekelné őket a vírus téma. Egy jelszót még be tudnak írni, de magának az OS-nek a koncepciója az egyszerűségről szól, objektum alapú a telepítgetés is (húzd ezt az ikont ide baszod) meg eye candy.

    Magyarul: tök más a koncepció. Ha valakiket, hát őket kellene védeni a vírusok ellen, ha annyira szükség lenne rá. Gondolom idővel ez változik és ahogy Floatr is utalt rá elindultgatott valami ebbe az irányba. Nyilván a ML-ba sem véletlen tesznek majd rendszer szintű vírus védelmet (ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ez inkább megelőzés, mint tűzoltás)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák