Új hozzászólás Aktív témák

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz Zefír #49 üzenetére

    Gugliztam, nem találtam. Segítenél?

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • Alex91

    félisten

    válasz buherton #50 üzenetére

    Azert gondolom fogod, hogy magyar os, apple store, iTunes zene es film bolt, 2. körös iPad start stb. Itthon is erosen nyomul, ezt azert a vak is latja...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • sirály12

    őstag

    válasz Zefír #35 üzenetére

    ":U ios-re meg osx-re több appot fejlesztenek mint win-re. "

    Ez jó! :DDD ;]
    Ezt komolyan gondolod/írtad? :F

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • Zefír

    őstag

    válasz sirály12 #53 üzenetére

    Akkor nem gondoltam komolyan. Windows a világuralom és fikázni kell a mac-et.
    Uraim... komolyan nem tudom mi van veletek...
    Nézzétek meg, hogy melyik platformra fizetnek a legtöbbet azért, hogy biztonsági réseketkeressenek biztonsági szakemberek.
    Mivel 2012 a mobil eszközök éve, ezért szerintem nem elnagyolt kijelentés, hogy igen ios-re és osx-re fejlesztenek a legtöbben.

    Guglizni meg tanuljatok+... Egyébként nem azt mondtam, hogy egy egész ország oktatása átállt Apple termékekre, és lehet, hogy nem itt a PH-n olvastam, hanem valamelyik apple fórumon. Tök m1... Már csak azért sem kéne, hogy meglepő legyen ez az egész, mivel ha napi szinten olvassátok a PH-n a híreket, akkor biztos tudtok róla, hogy Steve Jobs egyik álma az volt, hogy betörjön az apple az oktatásba is. USA-ban volt pár iskola, akik kaptak ipadeket. És tervben van, hogy mig most 3főre jut 1 PC, a jövőben 1főre jusson 1 iPad.
    Erről például volt pár cikk. Lehet, hogy elsiklottatot fölötte.

    Az meg, hogy most van vírus mac-re. Mekkora hír, eddigis volt, Adobe Flashbe ágyazva. Gondolom ezt sem olvastátok.

    WINFOSOSOK ELŐRE-.-
    A cikkek 70% alatt fikázó, leszóló hsz-ek vannak... kicsit földhözragadt egy társasága van a PH-nak mostanában...

  • Liudvikas

    tag

    válasz Zefír #24 üzenetére

    ahhoz képest,hogy 2 vicces hsz-en kívül senki se fikázta az OSXet, itt pörgeted magad,hogy mennyit szopunk windóz alatt. :D ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Zefír

    őstag

    válasz Liudvikas #55 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy ti szoptok vele, nem az informatikusok szopnak a winfossal... hanem az átlag felhasználó... És arra reagáltam, hogy lehülyézte az osx usereket. Ebben semmi vices nincsen szerintem :)
    De oké! Igazatok van :)

  • Vladi

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz leslieke #28 üzenetére

    Lakossági disztró... omg. :DD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • kiskaktusz

    addikt

    válasz Zefír #35 üzenetére

    "a win-es réteg kevesekk pénzt ad software-re mint apple-s berkekben"

    Mivel majdnem mindenre van ingyenes alternatíva, osx-re meg leggyakrabban csak egy célszoftver van, az is pénzért... Csodának tartod, hogy többen fizetnek szoftverért? :F

    Amúgy én is "elsiklottam" a PH-s cikkek felett, miszerint az oktatásba is bevonnék a mac-et... Ennyien elsiklottunk volna felette, vagy inkább te álmodtad olvastad máshol? :U

    Szer.: Guglizni nem gugliztam, mert felesleges... A win egyeduralmát maximum egy új rendszer tudja lenyomni, mert annyira ráépült már az oktatás és az üzleti élet...

    [ Szerkesztve ]

    "Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Zefír #56 üzenetére

    De ez a szopni a windózzal dolog honnan jött amúgy? Teljesen átlag user vagyok, semmi extrára nem használom a gépem és teszi a dolgát. Eredeti Win7 (notihoz adták), nem crackelt fos és a programok se warezoltak, ingyeneseket szoktam használni.

  • Psych0

    őstag

    válasz kolosanyi #59 üzenetére

    Pssszt. Most hogy már vírusok is vannak macen, így már csak egy érvük van a felsőbbrendűség mellett, mégpedig, hogy a winsows-zal szopsz, de a mac meg téged szop...

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Psych0 #60 üzenetére

    De komolyan nem értem, hogy pl a Win7-tel miért kéne szopni? Teljesen jó rendszer. A notim nem volt kikapcsolva hetek óta, mindig csak sleep módba rakom (valahogy nincs humorom megvárni, mire az egész elindul, nem egy sebességbajnok az Amilo SA3650), és gyors, stabil, minden úgy működik rajta, ahogy kell. Igazából XP óta talán ha tízszer volt stabilitási problémám (fagyás, stb), az is mind hardveres dolog volt. Ez a mostani meg mindenki által elismerten az eddigi legjobb Windows, tehát fogalmam sincs, hogy mit kell ezen szopni, főleg egy átlagos felhasználónak, aki megvárja míg bebootol a gép, rákattint a böngészőre és netezik, közben zenét hallgat, esetleg megnéz pár filmet (nyilván sarkított példa, de a legtöbben kb ennyit csinálnak)?
    És félreértés ne essék, semmi bajom az Apple userekkel (barátnőm is az, iPhoneja van), csak ezeket az urban legendeket nem értem.

    [ Szerkesztve ]

  • Okoska2

    aktív tag

    válasz leslieke #51 üzenetére

    [link] Csaladban van MacAir es 3 db Thinkpad meg egy Win7 nagygep. Most csereljuk az TP-t egy masik Air re mert a felesegemnek sokkal jobban tetszik. Jovore ugy nez ki atrakjak a leckeket Ipad re es nem kell majd konyv. De ez meg nem biztos mert a szulok lazadnak a gyerekeket ero WiFi karos hatasa miatt. (Minden terembe kell a mennyezetre egy eszkoz.) Ha neha nem jatszanek en is Mac et vennek mert amig a win es gepem 2 ev mulva kuka (itt) addig a regi Air meg most is 800 $ ert eladhato az uj meg 1200 $. Az egyetemek meg igy neznek ki: [link]. Itt az oktatasban egyertelmu a Mac tulsuly. A hulyek is tudjak hasznalni ugye. Ami szerintem inkabb pozitiv mint negativ..

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

  • Pikkolo^^

    addikt

    válasz Okoska2 #62 üzenetére

    Az egész rendszer arra épül, hogy a hülyék is tudják használni amit már Goose-T említet. Ez iOS-re és a Mac-re is igaz. Nem véletlenül olyan népszerűek a termékek az Atlanti-óceán túloldalán.

  • joey04

    titán

    Nem értem a dolgot, eddig is volt 1-2 ilyen eset. Ettől még továbbra is jóval kevesebb támadással kell számolni, ahogy eddig is. Eddig sem volt 100%-ban vírusmentes az OSX. Mondjuk én win alatt sem szoktam találkozni ilyen problémával.

    59: na megint a kettős mérce. a rettenet belefér, a kacat nem, ugyebár. A felsőbbrendűzés, burkolt hülyézés, kárörvendés belefér, a másik oldalról a legkisebb kritikára már ugrasz. pff :N

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Okoska2 #62 üzenetére

    minden egyetemen a szurkolócsapatnak és segítőiknek apple terméket osztogatnak? aszta...

  • Okoska2

    aktív tag

    válasz #95590400 #65 üzenetére

    Ezt irtam: Az egyetemek meg igy neznek ki. Ugy kezdodott, hogy kb 5 eve mar mindenkinek szuksege volt laptopra High school utan. Az akkori win gepek nehezek voltak es jo ha 2-3 orat birtak aksirol. Az Apple termekek 5-6 orat birtak a monitoruk jobb minosegu volt es nem estek szet tobb evnyi napi hurcolaszas utan sem. Virusoktol stb sem kellett felni. Egy olyan alapot alkottak amire kesobb a jo uzletpolitikaval konnyen tudtak epiteni. Az iskolak hatalmas kedvezmennyel tudjak nagy tetelben venni es ha olyan suliba mesz amelyik nem szerzodott akkor a diakkartyaddal tudsz kedvezmenyt kapni ha te vasarolsz. Sokan inkabb a refurbished termekeket veszik. Mi is igy vettuk a gyereknek a nagyobbik airt 850$ hazhozszallitva. Sok egyetemen a tandijban benne van a laptop hasznalat. Valaszthatsz 3 gep kuzul es a szemeszter vegen le kell adnod es kapod a kovetkezo szemeszterre valo ujabb gepet. (Minden szemeszterben frissitik a gepek listajat) Altalaba Mackbook pro, HP, es Dell gepk kozul valaszthatsz. Szinte 100% az Apple termeket fogja valasztani. Ezert az itteni egyetemeken szinte kizarolag Apple termekeket fogsz talalni. Arrol nem is beszelve, hogy szinte mindenkinek Iphone ja van szoval passzol hozza. Az Apple meg folyamatosan hallatt magarol az oktatassal kapcsolatban.Siman iskolakat szerelnek fel laptopokkal es Ipadekkel ingyen csak a reklam kedveert. Az meg, hogy mar osx re is van kartevo mutatja , hogy atleptek a kritikus tomeget. Innentol varhato meg tobb.

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Okoska2 #66 üzenetére

    Ez mind szép. Perpill ezt az országot ilyen veszélyek nem fenyegetik, jó darabig nem is fogják. A többi ország irreleváns.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Okoska2

    aktív tag

    válasz Tikakukac #67 üzenetére

    Orommel hallom, hogy magyarorszagon nem fertoz a virus. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

  • kali

    legenda

    válasz Okoska2 #62 üzenetére

    a szulok lazadnak a gyerekeket ero WiFi karos hatasa miatt - akkor gondolom, mobiltelefont főként nem engednek a gyerekek közelébe... :U

  • sirály12

    őstag

    válasz Zefír #54 üzenetére

    Aki itt fikázik, az szerintem nagyrészt te vagy!

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Okoska2 #66 üzenetére

    Az akkori win gepek nehezek voltak es jo ha 2-3 orat birtak aksirol. Az Apple termekek 5-6 orat birtak a monitoruk jobb minosegu volt es nem estek szet tobb evnyi napi hurcolaszas utan sem.
    jaham. persze. én meg most jöttem a hathuszassal vidékről.
    csak akkor azt nem értem, a szerencsétlen bc classt mire találta ki a dell, hp, ibm-lenovo.
    nem kell a rizsa. az apple kiváló markinggel és üzleti lépésekkel elérte, h kiszorulnak a legkiválóbb célcsoportot tartalmazó helyekről, azaz egyetemekről és iskolákból a vetélytársak. nem azért, mert rosszabbak, hanem mert kevésbé divatosak. semmi baj sincs ezzel, csak ha az ms csinálná ugyanezt, mindenki fujjogna, versenyhivatalt emlegetne.

    [ Szerkesztve ]

  • Hunpriest

    senior tag

    Valamikor régebben talán pont itt volt egy cikk egy IT szakemberrel, hogy az bizony urban legend, hogy macen nem kell vírusirtó, mert nincs rá vírus. Pont az ilyen tudatlanság az ami veszélyes. A mac ugyanannyira célpontja a vírusoknak és az csak magát álltatja aki nem veszi ezt tudomásul.

    off - jópofa ez az állando win vs. mac os harc. Szerintem nem jobb egyik se a másiknál. Szivatott engem már a mac os is eleget. Szóval nem jobb, inkább másképp szar.

  • buherton

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Hunpriest #73 üzenetére

    Nem hát. Csak vannak ilyen megrögzött hívők pl. Zefír, Anulu akik szerint csak az a jó amit ők használnak. Minden más egy rakás hulladék :D. Semmivel sem lehet őket meggyőzni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • raper

    senior tag

    válasz buherton #74 üzenetére

    Igazad van, de szerintem nem is kell senkit sem győzködni. Elhasználgatom én is ezt a "hulladékot" :), amivel már évek óta semmi gond.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Zefír #56 üzenetére

    Az átlag felhasználó általi szopásnak szerintem nem kevés köze van ahhoz, hogy warez a Windows, warezok a játékok, warez a Photoshop, warez a MS Office, warez minden, plusz se antivírus, se tűzval, rosszabb esetben ezek is kalózmásolatok, pedig az már az emberi hülyeség korlátait feszegeti. Ahol meg warez van, ott vírus, féreg és trójai is akad, minél több program származik kalóz forrásból, annál több lesz malware-ből is adott gépen.
    De egy jól beállított legális Win7, legális (van bőven alternatíva mindenre ingyenesen Windows-ra is, leszámítva a játékokat) és megbízható forrásból származó programokkal, megfelelő és jól beállított antivírussal és tűzfallal, valamint egyéb, ezen a fórumon nem emlegetendő mondjuk firefoxos kiegészítőkkel megfűszerezve pont annyit fog szívni a felhasználó, mint egy Mac júzer. Sőt, pont olyan pofon egyszerűen fog működni neki minden, mint ahogy a Mac felhasználók állítják, hogy semmi gondjuk.
    És lehet mondani, hogy az átlag nem ért hozzá, nos, ne sajnáljon az átlag egy tízessel többet költeni egy olyan PC-re vagy notebookra, amin előtelepítve van Win7, amikor új gépet vesz, és ne sajnáljon pár ezrest kiadni adott gép szakember általi beüzemelésére.
    A Linux alapú disztribúciók negyede dettó, csak ahhoz nagyon nehéz szakembert találni, aki betudja közel hülyebiztosra állítani... hisz nem erre találták ki, igaz az Ubuntu próbálkozik, meg azóta úgy tudom még pár másik is, mint a Fedora... bár én még mindig jobban bízom az Arch Linuxban. Igaz vannak gondjaim vele nem ritkán, de Barátnőmnek amióta RAM-ot bővítettem a gépében, semmi gondja nincs vele (az övét úgy "építettem fel", hogy csak az van rajta, ami kell neki, én meg szeretek kísérletezni a sajátomon, ez a különbség), korábban is csak a kevés RAM volt a gondok forrása.
    Szóval ez az op.rendszerek felhasználóbarátisága közti különbség jórészt kacsa, bármely Linuxból lehetne OSX-gyilkos op.rendszert készíteni, ahogy a Windows-ból is. Csak kevesen fizetnék meg a költségeket. Bár ki tudja a Win8, vagy sokkal inkább majd a Win9 meddig jut. Ha elkapja azt a vonalat egy divathullám... könnyen legyűrheti az Androidot, talán az iOS-t is. Az OSX meg... megjósolhatatlan, de szerintem annak nem sokat fog ártani.

    Hogy mit támadnak jobban attól függ, hogy mi van jobban elterjedve. Minden azonos típusú, azonos célt szolgáló informatikai rendszer kisebb-nagyobb különbségektől eltekintve egyformán sebezhető és örökké az is marad. A sebezhetőségek bűnözők általi ismeretének és kihasználásának valószínűségét az határozza meg, hogy mennyire elterjedt és mire használják. Ha egy teljesen biztonságos gépet akar valaki szoftveres oldalról, kapcsolja le a netről, kapcsolja ki teljesen, majd zárja be egy atombunkerbe úgy, hogy ő se tudjon bemenni.

    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Okoska2

    aktív tag

    válasz #95590400 #72 üzenetére

    Nekem ne mondjad milyenek voltak az akkori gepek mert a munkam miatt kizarolag bc gepeim voltak es vannak. Azert irtam amit irtam. Soha nem volt olyan win es gepem ami 3 oranal tovabb birta volna. (Normal meretu aksival) A HP felso kategorias gepei meg ehh... Maradtam az IBM kesobb Lenovonal (TP). A Dell nem rossz de ha melora kell semmi sem veri az IBM et. A lenyeg, hogy nagyon szepen feljott az Apple es divat ide vagy oda szerintem is igen jo gepeket csinalnak mostanaban es semmivel sem dragabbak mint a hasonlo teljesitmenyu bc gepek a tobbi gyartotol. (itt)
    A nem kell a rizsa szovegre: pont ezt irtam en is amit te. Szolj ha erthetoben kell fogalmaznom. Kiveve, hogy en nem sztarolom egyik platformot sem. Mindketto tokeletes nekem de az Apple uzletpolitikaja koroket ver a tobbi szereplore. Hogy ertheto legyen: business management-el foglalkozom es szerintem zsenialis amit csinalnak kiveve egy-ket malort ami eleg amatorre sikeredik neha. Amit irtam mind a sajat tapasztalatom es pillanatnyi tudasom szerinti magan velemenyem.

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

  • NGA

    addikt

    Nekem egy bajom van az osx-el, hogy hardverben nincs alternativa. Vagy megveszem méregdrágán az epölt, vagy ennyi. Mig win-nél, ha szegényebb vagyok, akkor azért 100e ft-ért is tudok venni új gépet.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Okoska2 #77 üzenetére

    Soha nem volt olyan win es gepem ami 3 oranal tovabb birta volna. (Normal meretu aksival)
    csak idézni tudom magam, nem kell a rizsa, nem most jöttem a falvédőről. az, h neked nem volt, az irreleváns a kérdésben. ez is egy olyan szokásos mondvacsinált előny, amit maximum a többi fan vesz be, mint a vallási alaptétel kinyilatkoztatás részét.

    [ Szerkesztve ]

  • buherton

    őstag

    LOGOUT blog

    Ennyire divat termék az Apple, ennyire vágynak arra hogy ők is felvághassanak mások előtt: [link]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz buherton #80 üzenetére

    Ez egy idióta! :W

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • vanhalen

    senior tag

    Naggyonszép:) Már van vírus OSX-re, de jó! :) Az nem gond, hogy TELEPÍTENI KELL és JELSZÓT KÉR hozzá? :DDD

    Ráadásul: ez egy java-s sebezhetőség (volt) ami önmagát flash telepítőnek állította és amit 1 napra rá javítottak, rendszer frissítésként meg is jelent másnap.

    Felmész egy oldalra, letöltesz valami full gyanús fájlt, rányomsz a telepítőjére, erre OSX közli, hogy az internetről lett letöltve és vigyázz, mert vírosos lehet. Csak ez után indulhat a "telepítés" majd a "licensz szerződés elfogadása" után rendszergazdai jelszót kér a telepítéshez és ha beszoptad, másnap jelez a rendszer, hogy új, frissített (befoltozott) java érhető el.

    Kb. ennyire "komolyak" a mac-es "vírusok"..

    Ez most mennyiben hasonlít a wines vírusokra?:F Évente jön pár ehhez hasonló, ilyenkor a mac utálók lelkesen ujjongva közlik, hogy "áá a tiétek se jobb nagyképű macesek, az itcafe is megírta!" aztán jön a flémelés/trollkodás/örömködés, aminek tanúi lehettünk. Ha egy mac-es beír valami (tapasztalati) érvet=nekiesnek vagy 20-an és ízekre szedik/kiforgatják a mondanivalóját, aztán megvádolják mac-es sznob nagyképűséggel.

    A júniusban megjelenő Mountain Lion-ban egyébként már lesz aktív vírus védelem is, ha valakit érdekel.

    Ettől függetlenül már alig várom a következő félévi maces "vírus"-ról való flémelő híradást/flémelést olyanoktól, akik életükben nem használtak OSX-et, sem a rendszer működését nem ismerik :)

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    Szerk: Jedi vagyok, vagy nekem miért küldi el rendswzeresen duplázva a hozzászólásokat? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz vanhalen #82 üzenetére

    Ráadásul: ez egy java-s sebezhetőség (volt) ami önmagát flash telepítőnek állította és amit 1 napra rá javítottak, rendszer frissítésként meg is jelent másnap.
    vs.
    A Javát fejlesztő Oracle egyébként már februárban befoltozta a kérdéses rést a szoftverén, de a patchek Mac számítógépekre nem voltak elérhetők, ezeken ugyanis a frissítést az Apple menedzseli. Az Apple csak bő nyolc héttel később, e hét szerdán tette elérhetővé a javításokat, melyek a szoftverfrissítés (software update) ikonra kattintva telepíthetők.
    és akkor most a többit is vegyem részedről a köbgyök alá?
    vagy persze most is az újságíró ferdít, mert nem így van, és egyébként bisztosss djűlöli az épplöt.
    egyébként pedig ha tényleg úgy van, ahogy leírod (amit kétlek), akkor azért 24 óra alatt csak összeszedett félmilla fertőzött gépet...
    megjegyzem, a win-en is a felhasználók a gyenge láncszemek.

    Jedi vagyok, vagy nekem miért küldi el rendswzeresen duplázva a hozzászólásokat?
    esetleg a bönygésződ szarfari? izé, szafari? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #95590400 #84 üzenetére

    Chrome alól írtam és ezúttal winről, de Safari, Opera, IE, FF, Palemoon és különböző Chrome változatok (pl. SRW) alatt is duplázni szokott.

    Igen, vedd "köbgyök alá" különösen a tapasztalati véleményeimet, meg a "vírus" rendszergazdai telepítésének szükségességét ajánlom ilyen téren górcső alá venni, tekintve hogy hazudok természetesen, a Lion-om is hemzseg a kártevőktől, de ha rám hallgatsz, azt csinálsz, ami neked tetszik :)

    A javát az Oracle fejleszti/javítgatja ez tény, viszont az is, hogy mielőtt a software update-be kerül(het)ne, előzetesen Apple részéről megelőzi egy időkorlátos teszt sorozat. Amint felröppent a cikkben is szereplő probléma, másnapra elérhető volt az update, én ennyit tapasztaltam. Vírust még nem (11 év alatt) de lehet, hogy csak én taszítom őket.

    *********************

    Ha bárki ez ellen tiltakozik, érveket hoz fel, vagy akár a saját, személyes tapasztalatait közli, akkor végső érvként megbélyegzik azzal, hogy "elvakult, divatmajom Apple fan", régebben "Steve Jobs megvezetett/sznob bábja"..

    ********************

    Megjegyzem, mikor először olvastam a hírt egy másik oldalon, egyből szembeötlött a Dr.Web, mint "szakértő" cég. Ez a személyes véleményem/tapasztalatom csak, lehet belekötni, de: A Dr. Web-től még nem nagyon láttam normális vírusirtót, vagy bármilyen ütőképes biztonsági szoftvert.

    Mindennel együtt, felhívnám a figyelmet az arányokra: Win=naponta többszáz kártevő; Osx=félévente felbukkan egy ilyen, mint a cikkben szereplő (le kell tölteni/fel kell telepíteni/jelszót beírni) de a tapasztalat az. hogy az átlag mac-es user, hacsak nem full idióta, vagy elátkozták a sámánok: NEM találkozik ezekkel évek-évtized(ek) alatt sem. Lehet arányosítani, EZT is vegyed köbgyök alá (ha akarod)

    [ Módosította: Kalandor ]

  • Rickazoid

    addikt

    válasz vanhalen #85 üzenetére

    "Mindennel együtt, felhívnám a figyelmet az arányokra: Win=naponta többszáz kártevő; Osx=félévente felbukkan egy ilyen, mint a cikkben szereplő (le kell tölteni/fel kell telepíteni/jelszót beírni) de a tapasztalat az. hogy az átlag mac-es user, hacsak nem full idióta, vagy elátkozták a sámánok: NEM találkozik ezekkel évek-évtized(ek) alatt sem. Lehet arányosítani, EZT is vegyed köbgyök alá (ha akarod)"
    Ezt az ultimate érvet... ahogy te a gyűlölködő hsz-eken, úgy én ezen fogom a fejem. Nem azért van észrevehetően kevesebb malware egy op.rendszerre, mert jobb, mint a többi, hanem mert nem elég elterjedt ahhoz, hogy a megélhetési bűnözőknek megérje fejleszteni adott rendszer alá. Ha fordított lenne a helyzet, hogy az OSX lenne elterjedve 90%+ részesedéssel a világ PC és notebook piacán (az USA csak kis része a világnak a számítógép felhasználók számát tekintve), illetve ennek és az ez alá telepített szoftverek kétharmada lenne warez, amibe nem ritkán bele van ágyazva jó adag kártékony kód, akkor pont az OSX-re jelenne meg naponta több komolyabb vírus is (meg többszáz jelentéktelen sz*r, amit bármely valódi vírusirtó egyből észrevesz), míg Windows-ra néha-néha egy-kettő. Minden fordítva lenne.
    De ahogy már korábban is írtam, a mai helyzetben Windows-t is lehet úgy használni, hogy ne találkozz ténylegesen vírusokkal, csak a legalitás útján kell maradni, nem ugyanazt a rendszert kell használni 10 éven keresztül, nem rendszergazdaként kell kattintgatni mindenfélére a neten (mindenfélére sehogy nem kell kattintgatni) és használni kell egy-egy jó vírusirtót és tűzfalat. Könyörgöm, ezt általános iskolában is tanítják már.
    Majdnem minden esetben tehát PEBKAC.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Hunpriest

    senior tag

    válasz Rickazoid #86 üzenetére

    Osx=félévente felbukkan egy ilyen, mint a cikkben szereplő

    Ne haragudj de ezt nem tudom komolyan venni, ez egyszerűen tudatlanság.

  • Okoska2

    aktív tag

    Graham Cluley, senior technology consultant at Sophos: "They're both mature operating systems from the security point of view, and as good as each other. But, crucially, it's not about the operating system that is being run on the computer, it's the fleshy human sitting in front of it...I would argue that an Apple Mac user wanting to watch the 'Erin Andrews Peephole Video' is just as likely to download a bogus browser plug-in to help them do that, as a Windows user. And it doesn't matter that Mac OS X will ask them to enter their username and password to install the plug-in--they want to watch the video, they will enter their username and password. Social engineering is the unifying threat that puts all computer users at risk, regardless of operating system. And that's what most threats exploit.
    "So, the next question is--when people ask me what kind of computer should they buy for home, which one do I recommend? Well, I recommend Apple Macs to my friends. Compared to Windows (where we see 50,000 new malware samples every day) malware for Mac is still a novelty. Mac malware is becoming more common, is in the wild, and is financially motivated...You can still get hit--but there are a lot less arrows being thrown at Mac users...I do tell my friends that they should run antivirus on their Macs, just like I do on the Macs my wife and I use at home."

    Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #82 üzenetére

    Szóval az a helyzet, hogy nincs vírus, de a következő OS verzióban lesz aktív vírusvédelem, amire semmi szükség, csak felesleges időt és kapacitást kötöttek le vele Cupertinoban, nehogy elkanászodjanak a lusta kódolók.
    Neked az egy nap vs 8 hét viszonytól mi a véleményed?

    "Apple részéről megelőzi egy időkorlátos teszt sorozat.">Az összes többi platform részéről ilyen természetesen sosincs.

    Nyilván a pwn2own-eken is a fenenagy biztonságossága miatt bukott, többnyire elsőként.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #40553216 #90 üzenetére

    "Szóval az a helyzet, hogy nincs vírus, de a következő OS verzióban lesz aktív vírusvédelem, amire semmi szükség, csak felesleges időt és kapacitást kötöttek le vele Cupertinoban, nehogy elkanászodjanak a lusta kódolók"

    Általában az Osx-es "vírusok" a flash és a java sebezhetőségeket próbálják kihasználni. A legtöbb esetben a vírus gépre kerülése úgy történik, ahogy már számtalanszor írtam: 1. Felmész az oldalra, ott van egy fake bővítmény-app, vagy ehhez hasonló cucc (régebben különböző torrent oldalakról töltött, tört photoshop és ehhez hasonló programok mellé csempészve) 2. Letöltöd 3. rákattintasz duplán/telepíteni kezded 4. Jelszót kér a telepítéshez, amit szépen begépelsz. Én ezt írtam. Nem hasonlít a metódus a wineken megszokott vírusfertőzésekre. A válaszom a kérdésedre az, hogy ezek után, még ennyi futási lehetőségük SEM lesz.

    "'Apple részéről megelőzi egy időkorlátos teszt sorozat'>Az összes többi platform részéről ilyen természetesen sosincs"

    Ilyet nem írtam, nem is utaltam rá, ne kötekedj/ne adj szavakat a számba.

    "Nyilván a pwn2own-eken is a fenenagy biztonságossága miatt bukott, többnyire elsőként"

    Sajna nem értek üzbégül, nem tudom mi az a "pwn2own" és hogy miért bukott, miért nem. Viszont a hétköznapi (évtizednyi) használatából, tudom, hogy: 'a tapasztalat az. hogy az átlag mac-es user, hacsak nem full idióta, vagy elátkozták a sámánok: NEM találkozik ezekkel évek-évtized(ek) alatt sem' Gondolom, ezt képes vagy felfogni, ha már szelektíven olvasol/reagálsz :) Ez utóbbihoz: "Neked az egy nap vs 8 hét viszonytól mi a véleményed?" - Már leírtam (azt talán nem törölte ki moderátor barátunk, mielőtt kitiltott és értelmetlenné szerkesztgette át a mondanivalómat, de majd visszaolvasok. Ugyanezt javaslom neked is :) )

    Meg is van: 'Amint felröppent a cikkben is szereplő probléma, másnapra elérhető volt az update, én ennyit tapasztaltam' EZ a véleményem a 8 hét vs 1 nap viszonyáról.

    Szerk: Hey Mod! EZT: "Ha bárki ez ellen tiltakozik, érveket hoz fel, vagy akár a saját, személyes tapasztalatait közli, akkor végső érvként megbélyegzik azzal, hogy "elvakult, divatmajom Apple fan", régebben "Steve Jobs megvezetett/sznob bábja".." mi a francnak hagytad benne az előzmény nélkül? Így semmi értelme benne hagyni, csak befeketítesz emberke!

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Hunpriest #88 üzenetére

    "'Osx=félévente felbukkan egy ilyen, mint a cikkben szereplő'
    Ne haragudj de ezt nem tudom komolyan venni, ez egyszerűen tudatlanság"

    Ugyan miért?

    Nem ígérem, hogy válaszolni tudok, mások személyes indulatain/személyválogatásán múlik :DDD

  • floatr

    veterán

    válasz vanhalen #91 üzenetére

    Arról van szó, ha üzbégül nem jönne át, hogy a safari eléggé komolyan leszerepelt biztonsági téren. Olyan sebezhetőségei voltak és feltehetőleg vannak is, amivel nincsen szüksége a malware-nek a felhasználó érdemi közreműködéséhez. Amellett h a böngésző átjárható, ahogy a win7 alatt már bizonyítottan, így osx alatt is találnak olyan sebezhetőségeket, amivel kijátszhatóak az aktuális védelmi mechanizmusok, és olyan privilégiumhoz juthatnak a támadó kódok, hogy nem kell hozzá sem jelszó, sem egyéb.

    A dolognak a komolyságát azon lehet lemérni -- függetlenül a megvalósítás komolyságától -- hogy elég nagy arányú a fertőzés. A komolytalanság megvolt win alatt is, amikor britney.jpg.exe csatolmányokat bontogattak kifelé a felhasználók. Ez most attól egy szinttel kifinomultabb, de még mindig nem olyan fifikás, mint amilyeneket proof-of-concept jelleggel már demóztak előadások keretein belül.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz floatr #93 üzenetére

    Ezt értem és a Safari sebezhetőségekre is emlékszem, pl. a safarin keresztül címtárból kilopkodott adatok, meg ilyenek. Az is világos, hogy előbb utóbb a vírusok írói jobban ráfekszenek a mac-ekre, találnak kiskapukat, kódokat írnak stb. ez a "dolguk".

    Én csupán azt mondom, hogy nem azért nem feküdtek rá eddig, mert nem érte volna meg, vagy annyira kicsi az elterjedtségük a PC-khez képest, hanem mert nehezebb rá vírust írni és bármiféle vírusvédelem nélkül is biztonságosabb, mint egy Win-es PC vírusirtó/malware/spyware/ stb. védelemmel és nyilván ott is számít a ráfordított idő/megtérülési arány, a könnyebbik utat választják értelemszerűen, hacsak nem fanatikusok.

    Ha a híresztelések igaznak bizonyulnak és a Mountain Lion-ban már lesz aktív vírusvédelem a rendszer szerves részeként, akkor pedig további sok sikert kívánok a vírusok íróinak. Ami nem jelenti azt, hogy soha, meg egyáltalán nem lesznek vírusok, férgek, sebezhetőségeket kihasználó kódok stb. Osx-re, de megnézném, hogy mennyire lesznek hosszú életűek :K

    Én használok w7-et w8-at, sőt a mai napig XP-t is, annak idején nagy kedvenc volt a w98se-2000, sokáig ez a páros volt az alapgépemen és előszeretettel használtam. De hogy az Osx vírustanya lenne? Meg hogy azért nem írtak rá "normális" vírust 2001 óta, mert "kicsi az elterjedtsége" meg ilyen hülyeségek.. Mind közül a legkényelmesebben használható/kéz alá dolgozó rendszer (NEKEM) és vírussal még egyáltalán nem találkoztam, pedig nem 2 napja használom. Hogy egyes rendezvényeken hogy törik fel, milyen bugokat találnak benne, nem nagyon érdekel addig, míg nincs belőle károm. Ahogy pedig írta is itt valaki, hülyebiztos/tökéletes rendszer nincs, nem volt és nem is lesz, össze-vissza kattintgatós buta emberek mindig lesznek, ahogy bugos oprendszerek is.
    Márpedig ha így áll a dolog, akkor a történelem végéig lehet azon filozofálni, melyik a "jobb" oprendszer, melyik a "kevésbé" sérülékeny, melyiknél hol és mikor találtak ilyenolyan sebezhetőséget és milyen veszélyeket hordoz a használatuk. Ameddig internet lesz és ilyenolyan oprendszerek, addig benne van a pakliban, hogy a user belefuthat egy-két kártevőbe nemde? Ez benne van a pakliban/íratlan szabály, senki nincs 100%-osan védve ettől. De ennyi erővel akkor az utcára se menjen ki az ember, mert a fejére esik egy tégla, elüti egy "vasárnapi vezető" félvak 90 éves bácsi egy 30 éves trabanttal (ami így belegondolva elég csúnya halál :DDD de ez végülis most mellékes)

    Én csak az arányokra próbáltam felhívni a figyelmet. Aki érti érti, aki nem (akarja) az meg szelektíven olvas és passz.

    Szerintem a "reális" összehasonlítás (már amennyiben egyáltalán van értelme és van olyan, hogy "reális") úgy nézne ki kb. hogy feltolnak X mennyiségű wines PC-t a netre, X mennyiségű összevissza válogatott tesztalanyokat rászabadítanak X ideig és ehhez hasonló módon egy másik, Osx-et futtató mac-es kontrolcsoporttal összevetik ugyanolyan körülmények között. De mint mindenbe, ebbe is bele lehet kötni, kapásból pl. azon a nyomvonalon, hogy "Winre több vírust írnak, mert több van belőle"

    A gáz csak az, és szerintem ezt értik itt félre sokan, pedig tök egyszerű:
    Gondolkozzon el mindenki (akit érdekel) hogy naponta hány ÚJ vírus/féreg/trójai/anyámkínnya árasztja el a netet és milyen rombolást képesek véghezvinni a wines gépeken, sokszor még vírusvédelem mellett is, meg azon, hogy Osx-re hány ilyen kártevő jelenik meg (naponta :F/évente ) és mennyire komoly károkat okoznak.

    Olyan sohasem lesz, hogy tökéletesen bevédett, tökéletesen sebezhetetlen rendszer.
    Én az arányokról beszélek, nem a vírusok létezéséről-nem létezéséről, vagy hogy melyik oprendszer az igazi.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz vanhalen #94 üzenetére

    Egyszerűen túlértékeled a rendszert. Nem fognak nagyságrendileg több lyukat találni a win7-ben, de nincs is rá szükség, elég csak 2-3 sebezhetőség és annak variációi, és csőstül ömlenek a kártevők, ha van olyan, akinek megéri pár 10e dodót leszurkolni ezekért a sebezhetőségekért. Úgy tűnik ez elég olcsó volt ahhoz, hogy valakinek megérje, de az is lehet h valóban átlépte azt a bizonyos mágikus küszöböt, amitől elkezdi megérni. Tökmindegy h milyen rendszerről van szó. Ráadásul minél többen használják, annál több mondjuk úgy naiv ember használja, akit elég pár mondattal megvezetni ahhoz, hogy benyaljanak egy albán trójait.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #91 üzenetére

    "NEM találkozik ezekkel évek-évtized(ek) alatt sem">Ami messze nem jelenti (logikailag sem), hogy nem is áldozata ilyen támadásnak. Csak nem tud róla.

    Különben meg teljesen mindegy, hogy ki által gyártott progi dönti le az OS-t. Az OS-nek lenne kötelessége védeni magát.

    pwn2own
    http://www.zdnet.com/blog/security/questions-for-pwn2own-hacker-charlie-miller/2941
    http://www.zdnet.com/blog/security/pwn2own-2009-safarimacbook-falls-in-seconds/2917
    http://www.tomshardware.com/reviews/pwn2own-mac-hack,2254.html
    http://infosecisland.com/blogview/12526-Pwn2Own-Winner-Charlie-Miller-Discusses-OS-Security.html

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #40553216 #96 üzenetére

    Te egy egy hozzászólásnál amúgy szoktad az összképet is nézni, vagy csak egy egy mondatot, amibe belekapaszkodhatsz? Ennyi maradt meg azokból, amiket írtam? Mert akkor tök feleslegesen koptatom a klavit.. Nem írok érthetően, nem írom eléggé körül a témát, nem közérthető, sokértelmű szavakat használok, vagy mi a baj Tomtyi :F

    Mi a lényeg, a megértés-értelmezés, vagy a kötözködés? Jó lenne, ha tisztáznánk, mert egyelőre nem tiszta és kurv@ra nem mindegy..

    (#95) floatr: Nem értékelem túl, csak használom és leírtam a tapasztalataimat. Ahogyan használom a Windows különböző verzióit is, csak azok a hibák-előnyök, amik a winekben jelen vannak, köztudottak, míg Osx-ről már nem mondható el ugyanez.
    Egyébként feljebb írtam, hogy 10-11 évről beszélek és illik beleszámítani a régebbi wineket is, nem csak a legújabbat (de nem találom sehol, úgyhogy vagy én vagyok béna, vagy Kalandor azt is törölte

    [ Szerkesztve ]

  • Rickazoid

    addikt

    válasz vanhalen #94 üzenetére

    "Én csupán azt mondom, hogy nem azért nem feküdtek rá eddig, mert nem érte volna meg, vagy annyira kicsi az elterjedtségük a PC-khez képest, hanem mert nehezebb rá vírust írni és bármiféle vírusvédelem nélkül is biztonságosabb, mint egy Win-es PC vírusirtó/malware/spyware/ stb. védelemmel és nyilván ott is számít a ráfordított idő/megtérülési arány, a könnyebbik utat választják értelemszerűen, hacsak nem fanatikusok."
    Na és ez az, amire senki sem tud bizonyítékot felmutatni. Ezt csak úgy mondani szokás ignorálva a tényt, hogy egy operációs rendszerről van szó, ami természeténél fogva hemzseg a biztonsági résektől és az idő előrehaladtával ezen rések száma csak nőni tud. Attól, mert Apple és mert sznobisztán polgárai istenítik az egészet még nem lesznek okosabbak és intelligensebbek az OSX programozói, mint a hackerek és crackerek ezzel foglalkozó rétege. De hogy ők egyáltalán nekiállnak-e megkeresni a biztonsági réseket attól függ, hogy szerintük (vagy a megbízóik szerint) megérné-e nekik ezzel foglalkozni ahelyett, hogy a 90%+ részesedéssel rendelkező op.rendszerben keresik a még fel nem fedezett hibákat.
    Ismétlem: nem lehetséges megírni egy OSX szintű op.rendszert úgy, hogy ne legyen tele biztonsági résekkel. Ha lehetséges lenne, a Microsoft is olyan op.rendszert írna és ott is igen minimális lenne a vírusveszély. Lényegében tehát aki azt mondja, hogy az OSX sokkal biztonságosabb pusztán a kódja miatt, az egyben azt állítja, hogy a világ legokosabb és legintelligensebb programozói írják az OSX kódját, nincs határidőhöz kötve az elkészülése egy-egy szoftvernek, tehát akár harmincszor annyi időt is eltölthetnek hibakereséssel, mint programozással, mindezt a megjelenés előtt. Állítja ezt valaki? Mert ha nem, akkor a legbiztonságosabb op.rendszer cím marad az utópia OS-nél és továbbra sem dőlt meg a tény feltevés, mely szerint azonos célt szolgáló rendszereket általában az elterjedtségüknek megfelelő mértékben és minőségben támadnak. Illetve az sem igazán hiteles felvetés, hogy két, hasonló képességekkel rendelkező programozó-csapat közül az egyik képes lenne összehozni egy, a másik csapat millió sebből vérző "ivadékához" képest, szinte teljesen biztonságos rendszert, feltételezve, hogy mindkét csapatnak rendelkezésére áll az általa igényelt erőforrás (ideértve a pénzt is) és idő. Márpedig kétlem, hogy a MS annyira alulfizetné a dolgozóit, hogy azok szinte szabotálják a projekteket, míg az Apple-nél mindenki számára életcél a tökéletesség lehető legjobb megközelítése, a profi bűnöző hackerek és crackerek meg nem értenek a "szakterületükhöz".

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Rickazoid #98 üzenetére

    "Lényegében tehát aki azt mondja, hogy az OSX sokkal biztonságosabb pusztán a kódja miatt, az egyben azt állítja, hogy a világ legokosabb és legintelligensebb programozói írják az OSX kódját, nincs határidőhöz kötve az elkészülése egy-egy szoftvernek, tehát akár harmincszor annyi időt is eltölthetnek hibakereséssel, mint programozással, mindezt a megjelenés előtt. Állítja ezt valaki?"

    Nem, ahogyan én sem állítottam, az Osx kódjáról meg pláne semmit.

    Viszont annál többet a vírusok gépre kerüléséről, jogosultságairól stb. Ha feltelepítesz egy windows-t, alapból rendszergazdai jogokkal fut, tehát az a vírus is, amit beszedsz, a bejelentkezett felhasználó jogaival bír: telepítgethet, másolgathatja magát, küldözgethet ezt azt hálózaton, hozzáfér minden adatodhoz és a registry-hez is.

    A Win7 ilyen szempontból már védettebb és a UAC, meg plusz ott a SmartScreen, Defender stb. mégis lazán átjut ezeken sok édes kis vírus. Mondhatod, hogy user error, mondhatod, hogy winre jobban megéri vírust írni ez tény. De nem hinném, hogy össze lehetne ezt így hasonlítani azzal a pár havonta felbukkanó Osx-es vírussal, amikről általában kiderül, hogy NEKED kell letöltened specifikus oldalakról, NEKED kell feltelepítened, NEKED kell jelszóval hitelesíteni.

    UAC rákérdez gyakorlatilag mindenre, de a legtöbben (tisztelet a kivételnek) csak rábök és ennyi. Számtalan fertőzött Win7-et láttam már vírusvédelemmel és persze UAC-SC-Defender kombóval megtámogatva. Voltak, akiknél meguntam és inkább sandboxba tettem minden netet használó progit, utána elvoltak vele egy kis kényelmetlenségért cserébe. A maces felhasználók tömegeiről (USA-ban) nem feltételezném, hogy átgondoltabban klikkelgetnének, vagy egyáltalán mélyebben érdekelné őket a vírus téma. Egy jelszót még be tudnak írni, de magának az OS-nek a koncepciója az egyszerűségről szól, objektum alapú a telepítgetés is (húzd ezt az ikont ide baszod) meg eye candy.

    Magyarul: tök más a koncepció. Ha valakiket, hát őket kellene védeni a vírusok ellen, ha annyira szükség lenne rá. Gondolom idővel ez változik és ahogy Floatr is utalt rá elindultgatott valami ebbe az irányba. Nyilván a ML-ba sem véletlen tesznek majd rendszer szintű vírus védelmet (ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ez inkább megelőzés, mint tűzoltás)

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #99 üzenetére

    Bocs, de nem akarnám szavanként végigelemezni az általad írtakat, ezért emelek ki. Nem érzem, hogy szövegkörnyezetből is ki lenne emiatt emelve, inkább az általam lényegesnek ítéltekre.
    Most pl. arra, hogy több szempontból is mindegy, root/admin jogú júzeren keresztül törtek-e be a gépre.
    1. sima júzer joggal is futtathatsz szkriptet, ami már elég lehet egy botnetbe tartozáshoz
    2. Júzer fiókból jogosultságemelést kihasználva már root/admin jog is van.
    Nem sci-fi eset, sőt, még csak nem is egyedi.
    3. A korlátozott jogú júzer adatainak megszerzéséhez sem kell root/admin jog.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz vanhalen #99 üzenetére

    "Ha feltelepítesz egy windows-t, alapból rendszergazdai jogokkal fut"
    És ez az, amire azt írtam már korábban, hogy már általános iskolában tanítják, hogy ilyet ne. Egyébként nem kell root a károkozáshoz vagy adatlopáshoz, ahogy tomtyi is írta.
    "UAC rákérdez gyakorlatilag mindenre, de a legtöbben (tisztelet a kivételnek) csak rábök és ennyi."
    És ez is PEBKAC. Ahogy a nagyon jó antivírusok és tényleg mindenre figyelő, minden apróságot megkérdező és minden rendszerhez való hozzáérést alapbeállításként tiltó tűzfalak mellőzése, kikapcsolása, a figyelmeztetések nem elolvasása is. Bár akinek ilyen legalább telepítve van, az már talán nem nyom mindenre igent... csak sajnos sokan úgy gondolkodnak, hogy az úgyis csak a gépet lassítja, inkább kikapcsolom. Ez ellen sajnos semmi sem véd.

    A többivel továbbra is az a véleményem, hogy nem a rendszer által alkalmazott megoldások miatt lehet több vagy épp kevesebb malware rá, hanem a felhasználói szokások és a világszintű elterjedtség a fő tényezők.
    Ha az egyszerűség, a más szemlélet többet számítana a kártékony kódok megírhatóságában úgy általában annál, hogy nagy program = sok sebezhetőség, akkor lennének például "sebezhetetlen" Linux disztribúciók. De nincsenek.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • ArchElf

    addikt

    POPCORN ON :DDD

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vanhalen #91 üzenetére

    Kicsit visszakanyarodva ide (bár kétlem, hogy még válaszolsz ;] ):
    "A kártevő későbbi változata egy Java-sebezhetőséget kihasználva már egy fertőzött oldal puszta megnyitásával, felhasználói közreműködés nélkül is feltelepül a gépre."
    Így valójában akkor miről is cseréltünk eszmét, miért is koptattuk (ki többé, ki kevésbé) a billentyűzetet?

    "Nem hasonlít a metódus a wineken megszokott vírusfertőzésekre.">Valóban nem hasonlít. Jobb leírás: teljesen megegyezik azzal.

  • vanhalen

    senior tag

    "A magát Flash Player frissítésnek álcázó Flashback nevű trójait még tavaly szeptemberben fedezte fel először a vírusirtókat fejlesztő cég. Az a feltelepülése után a gépen deaktivál egyes biztonsági szoftvereket. A kártevő későbbi változata egy Java-sebezhetőséget kihasználva már egy fertőzött oldal puszta megnyitásával, felhasználói közreműködés nélkül is feltelepül a gépre"

    Olvastam én is, de elég "lyukas" hogy úgy mondjam. A mondat első fele tény, a második fele micsoda és ki nyilatkozta? Dr. Web? Vagy ez csak lesz majd? Már most is ilyen :F

    Érted? Más oldalakon nem volt ott ez a "felhasználói közreműködés nélkül" betűzés, csak a mondat első fele. Ami még önmagában nem baj, ha itt egyértelműen lenne megfogalmazva. Nekem nem egyértelmű, talán majd valaki megválaszolja (vagy nem)

    (#101) lordloki: Már akartam kérdezni: mi a franc az a PEBKAC? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • leslieke

    Jómunkásember

    válasz vanhalen #104 üzenetére

    PEBKAC=Problem Exists Between Keyboard And Chair

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

  • vanhalen

    senior tag

    válasz leslieke #105 üzenetére

    Köszi :DDD De miért használ ilyen "közismert" rövidítéseket? :DDD FAKZK!!
    (Felve Alva Kerge Zerge Kergel?)

    [ Szerkesztve ]

  • havasa

    aktív tag

    válasz Zefír #24 üzenetére

    Nem akarlak megsérteni, de 15 éve használok különböző op. rendszereket, de utoljára a Win 98-al szenvedtem.

    Az nyilvánvaló, hogy tech.idióták többen használnak Osx-et vagy Win-t, mint pl. Linuxot, de nem nevezném hátránynak, hogy egy rendszer jobban user frindly, mint a másik. A korlátozásokat és az átjárhatatlanságot annál inkább. Azok a cégek, akik ezt erőltetik remélem mielőbb belebuknak.

    A biztonsági tényezőről meg annyit, hogy minden rendszer sebezhető, csak befektett energia kérédése a biztonsági rések megtalálása.

    [ Szerkesztve ]

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • havasa

    aktív tag

    válasz #40553216 #110 üzenetére

    Az Áklauód hiányzott hiányzott az életemből meg ez az Xbox bonyolultságú Desbord. :W

    Commodore 16 Hyper-V cluster

  • llaszlo

    veterán

    válasz buherton #42 üzenetére

    Neked van valami linked vagy bármi bizonyítékod, hogy a Mac divattermék?
    Vagy ez csak úgy kipattant az agyadból, hogy hopp ez tuti divattermék és csak ezért veszik.

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz havasa #107 üzenetére

    Az miért is lesz jó neked, hogyha ezek a cégek belebuknak?? A rosszindulat, ugye?

    attila9988
    "OSX -en meg ugye a nagyvezír online boltja az igazi indok, mert szeretik megmondani neked hogy mi az amiből válogathatsz... "
    Ezt a baromságot mégis honnan szedted? Látszik, hogy még életedben hozzá sem szagoltál az OSX-hez. Azt telepítek rá amit akarok. Az App store csak egy plusz lehetőség, ahol rendszerezve vannak a programok, és ha valaki akarja akkor onnét tölti le vagy veszi meg ha meg nem, akkor máshonnan. Semmi és senki nem kényszerít rá, hogy azt használjam. Én nem használom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák