Új hozzászólás Aktív témák

  • Vision

    veterán

    válasz bambano #119 üzenetére

    Nem ússza meg a költségeket. Ő is fizet az uplinkért vastagon. Csak nem neked.

    szerinted melyik felhasználó nyeli be, hogy hirtelen (nagyjából) bruttó 4000 forintról megemelem a díját (nagyjából) bruttó 9500 forintra

    Örülök, hogy végre kimondtad. Szóval azért fizessen valaki, mert te nem vagy olyan piaci helyzetben, hogy érvényesítsd a költségeidet. Tudod, sajnos ilyen ez a piacgazdaság. Ha te nem bírod a versenyt (most hagyjuk, hogy nem igazi verseny), akkor majd bírja más. Ha ő sem bírja, akkor szépen felmennek az árak, és a fogyasztó többet fizet.

    Mondok egy példát. A legjobb barátom csinált egy fuvaros céget, kibérelt 2 kamiont, ráültetett 1-1 sofőrt. Csakhogy elszálltak az üzemanyagárak, a bérköltségek, a fuvardíjak viszont stagnáltak. Fogta magát, és visszaadott 1 kocsit. És még nagyon sokan mások így tettek, szűkült a fuvaros piac, és csodák-csodájára elkezdtek nőni a fuvardíjak.

    Leírtam én is, leírta emvy is, meg mások is. Neked az nem tetszik, hogy nem vagy versenyképes mondjuk a nagy szolgáltatókkal szemben. Ez bizony szívás, de sajnos ezért nem a Netflix a hibás.

    Az a helyzet, hogy az internetszolgáltatás már közmű. Még nem definiálták így törvényi szinten (ha jól tudom), de egyértelműen az. Mint ahogy áramszolgáltatóból sincs 150 az országban, ISP-ből sem kell ennyi. A dolog jellegéből adódóan a piac esetleg elbír néhány nagyot, de többet nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák