Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz bambano #46 üzenetére

    Az XP utan az alap Suse is hisztit valtott ki sokaknal.
    Ez szerintem csak generalt dolog! Aki egy picit szant idot megismerni az uj - ertelemszeruen munkahelyen lecserelt - rendszert, az nem nagyon panaszkodott. A maganvelemenyezes pedig ertelemszeruen mas!
    Nem egy 50+-os kolleganommel beszelgettem es bevallom meglepett amikor azt mondtak, hogy a Google keresoje utan nem okozott gondot forumokat olvasni. Aztan kerdeztek a rendszergazdatol es igy megvalosult az, hogy nem 20-as IQ szintu kerdesek voltak es bele is tudtak razodni a dolgokba.
    A masikfele pedig aki meg sem probalta, inkabb masnak passzolja at a melot... De ez mar nem a unix rendszer hibaja, hanem emberi tenyezo. :)

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #46 üzenetére

    Inkább úgy mondanám, hogy nem áll úgy kézre és kicsit kényelmetlen. De eleve nem értem a kérdést. Miben hasonlít hozzá egyáltalán, mi köze ehhez a 8.1-nek? Még az ablakkereten a gombok is bal oldalon vannak, ha valamit le kell okézni az is ellentétesen működik. Még a tálca (panel) is felül van stb. A 7/8.1/10 desktop felülete meg kb. ugyanaz elrendezés tekintetében. Valaki nemrég azt mondta, hogy ha a 16.04-ben alulra tesszük a launchert, akkor szinte ugyanolyan használni, mint a Win7-et. Hát kipróbáltam, de elég fura volt és szerintem egyáltalán nem olyan... :N Akkor már inkább a Cinnamon.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #49 üzenetére

    Úgy látszik a lényeg nem ment át... ha megnéznéd jobban és kipróbálnád, akkor egyértelmű lenne, hogy attól, hogy az újabb Windowsban kicsit más a dizájn, vagy éppen a Start menü, netán van egy másik felület, amit nem kell állandóan nyomkodni, attól még az asztali felület elrendezése és használata akkorát egyáltalán nem változott. :N
    A Unity | GNOME 3 stb. önmagában jó azoknak, akik azt szokták meg és már régóta azon dolgoznak. Ellenben, ha tényleges alternatíva akar lenni egy Windows után, akkor nem árt némileg ahhoz igazodnia felület terén. Ezt pl. egy MATE | Cinnamon | KDE meg tudta oldani, ellenben a Unity nem igazán. Anno gondolom nem hiába vándoroltak át még Linux userek közül is sokan pl. a Mintre. Sőt, gondolom nem hiába vezeti utóbbi a dw listát is már több éve, pedig a két, sokat emlegetett DE alapból nincs benne.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #51 üzenetére

    Csak azt kérdezném meg, hogy használtál / használsz te (napi szinten) 8.1/10-et, vagy csak a bulváros IT cikkekből tájékozódsz?
    Szerinted a 10-ben nincsenek modern appok, talán nincs modern gépház, a Start menü talán nem egy hibrid megoldás? Dehogynem. Illetve 8.1-ben talán nincsen desktop, nem oda bootol U1 óta, nem rakható bele Start menü | a modern ui-t kötelező nyomogatni? Van | igen | igen | nem. És mindhárom desktop használata szinte ugyanaz, mert én speciel használom mindegyiket és tapasztalom. Ha te ezt vitatod, akkor javaslom, hogy ülj neki és próbálgasd! ;) Amúgy a Linuxot is egyre rendszeresebben próbálgatom / használom otthon és nem hiába mondtam a fentieket sem. Persze utóbbi terén egyáltalán nem vagyok olyan járatos, mint itt egyesek, de azért azt meg tudom mondani, hogy egy átlag Windows user számára a Unity, vagy a Cinnamon felület a fogyaszthatóbb-e.

    [ Szerkesztve ]

  • Dilikutya

    félisten

    válasz bambano #57 üzenetére

    Okafogyott ezt a kérdést vizsgálni egy stratégiai partner esetében, akitől jókora nagyságrendben veszik az állami cégek a szoftvert és a nokiás dobozt. :) Meg ugye kapják a diákok az Office-t, informatikus hallgatóknak meg ott a Dreamsparkon a komplett MS katalógus desktop rendszerekkel, szerverekkel, fejlesztő szoftverekkel. A kezelőfelület szereti/nem szeretire most is azt mondom, lényegtelen, ha a szoftver funkcionálisan alkalmas (meg törvényileg, de ez állami szinten is huszadrangú kérdés). De két GUI között nincs akkora különbség, hogy a dolgozó ne tudná pillanatok alatt használni, és azért az azonos célra készült szoftverek is vannak annyira hasonlóak, hogy rövid tanulás után menni fog. Tudok olyat, akinek egyik napról a másikra a méregdrága ESRI szoftver után orra elé dugtam a nyílt forrású Quantum GIS-t, és tudott vele dolgozni - már amit tudott a Quantum, mert tudásban le volt maradva, de fájlformátum szinten kompatibilis volt, nyilván funkcióban is, a felület meg átbogarászható.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #59 üzenetére

    Ja, hogy erről van szó, ez most a legújabb. ;] Ez már egy kényesebb kérdés és abban a bizonyos nyilatkozatban is valóban érdekes dolgok vannak leírva... De, ha már közszemlére teszik, akkor gondolom nem különösebben támadható. Illetve telepítésnél ugye ezeket mindenki elolvassa és elfogadja. Persze ilyenkor felhozzák egyesek, hogy az EU-ban és nálunk kicsit más szabályok vonatkoznak erre, mint usákiában. Viszont, ha ez igazán támadható lenne jogilag az MS-re levetítve, akkor már rég perek tucatjai és komolyabb szankciók lettek volna. Illetve azt, hogy mi törvényes / törvénysértő, azt csakis a bíróságnak a jogköre megállapítani. Na meg, akik használják ezeket a szoftvereket, ők negatív esetben is max. szenvedő alanyai lennének a történetnek, de ők nem követnek el semmi törvényelleneset.

    (#62) Dilikutya: igen, csak azt ne mondjuk már, hogy ez egyáltalán nem fontos és az alapján nem szelektálnak. Több esetben egy adott területnek megvannak a jellemző szoftverei és nem biztos, hogy ötfélét használnak innen-onnan egyazon feladatra. Majd ha közel azonos arányban tanítják, illetve használják mindkét félét, majd akkor lehet azt mondani, hogy ugyan mindegy.

    (#63) cami][us: én csak ez alapján állítottam [link]. Állítólag az 5.2-ben már lesz valami belőle. Ha pedig MSO alternatívként hirdetik magukat, akkor kicsit furán veszi ki magát, hogy alapból más a menürendszer.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #67 üzenetére

    Azért van különbség a jobbára fejlesztési célra szánt adatgyűjtés, telemetria és konkrét visszaélésekkel és károkozással tarkított adatlopás között. Utóbbit netán MS esetében tudod bizonyítani, van róla bármiféle tényleges konkrétum, netán bírósági határozat?? :U Mert bár engem is megoszt a dolog, de én még nem találkoztam ilyennel... A vége, a "dobozos" rész megint blődség.

    [ Szerkesztve ]

  • télapu

    tag

    válasz bambano #67 üzenetére

    Na, most már nem az XP fecseg, hanem a W10? Az nincs még nálunk. Egy ellenőrzött környezetben meg letiltható az adatforgalom. (Fehér lista a szigorúbb helyeken, fekete máshol, de minden logolva, log elemezve)

    "a windowsok frissítése nagyságrendekkel bonyolultabb, mint például a debiané. egyébként meg (pláne, ha tényleg tűzfal mögött van a gép), akkor el kellene felejteni végre ezt a verzióhajhászási mániát. akkor frissítünk, ha lényeges, konkrét problémára ad javítást a frissítés."
    A felhasználó szempontjából egyáltalán nem látható a frissítés, lévén, hogy automatizáltan, háttérben történik. (Van ilyen lehetőség LINUXON ?)
    Amennyiben engedélyezett az internet hozzáférés vagy e-mail , frissíteni szükséges, ha mást nem, a víruskereső stb adatbázisokat.
    Nagyságrend: több száz v. ezer egyidejű felhasználó, külső ( internetről ) és belső (intranetről) vegyesen.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #73 üzenetére

    Ez megint direkt ferdítés, mert próbálod az egészet az amcsi hárombetűs szervek dolgaival összemosni. Ennyi erővel minden más cég és szoftvere, akik oda tartoznak, már kötelezően, már-már kizárólagosan csak adatot lopnak / szolgáltatnak? Akkor mért nem perelnek be mindenkit? És nem hiszem, hogy konkrétan tudnál olyan határozatot magára az MS-re vonatkozóan mutatni, ahol súlyos adatlopásokról van szó....ha lenne ilyen, akkor már rég hatalmas botrányok és szankciók tömkelege lett volna belőle.
    A hírportálok helyenként bulváros cikkeit meg hagyjuk... pont elolvastam többet és pont sehol nem tudtak konkrét bizonyítékokat felmutatni pl. a fentebb említett cég kétes adatgyűjtésével kapcsolatban sem. Az a nyilatkozat, ami a Win10 kapcsán volt, hogy bizonyos adatokat tudniuk kell, meg arra vonatkozott, hogy a rendszer fejlesztéséhez kellenek bizonyos alapszintű infók. Belinkelt másik topikban valaki különféle ábrákat és táblázatokat, amik az adatgyűjtési szinteket tartalmazzák. Viszont arról semmilyen konkrét infó nincs, hogy ennek értelmében ténylegesen miket, illetve mi olyat gyűjtenek, amit nem kéne, de nem is volt emiatt eddig semmilyen jogi vita. Szóval ez bőven kétesélyes, de ilyen bizonytalan dolgokra hivatkozva érvelni elég gyenge próbálkozás. De persze feltételezzük mindig a legrosszabbat, hisz E.S. óta ez a menő. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #77 üzenetére

    Mese-mese-mese... az az igazság, hogy SEMMI konkrétumot nem tudsz felmutatni, csak a nagy általánosítások vannak. Jól mondtam, hogy mivel semmid nincs az MS-re vonatkozóan, csak a hárombetűs és amcsi dolgokra tudsz építkezni. Az, hogy náluk milyen adatkezelési irányelvek vannak és bizonyos eseteben mihez kérnek hozzáférést, az alapján már kapásból megy a törvénysértő leáltalánosítás mindenre, minden helyzetben... ha jól tudom, akkor az EU-val ennek kapcsán nemrég egyeztetések folytak, de tényleges döntés még ott sem született. És nagy perekről, szankciókról, betiltásokról sem lehetett eddig hallani. Az meg, hogy a fentebb leírt alapszintű adatgyűjtést a fejlesztéshez nem akaródzik értelmezni és már kapásból megy megint a törvénysértés... netán jogi úton is ilyen megállapítás született? De persze itt egyesek annyival jobban tudnak mindent. :DDD

    "én olvastam az ms adatvédelmi nyilatkozatát, azt egy rendesebb magyar bíró röhögve tépné szét, jogi egyetemen meg megbuktatnának érte. egy rohadt konkrétum nincs benne. és igen, volt emiatt jogi vita."

    Hol, milyen és lett valami eredménye? De persze annyira törvénysértő, hogy lehet aztán épp ott is Windowst használnak és a bíró gépén is az van. :DD

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #78 üzenetére

    Ezeket a cikkeket javarészt olvastam, nem újdonság. Ezekben sincs "arra" vonatkozóan semmi konkrétum, csak hogy a tengerentúlon a szerveknek nagy jogkört adnak a törvények. Ez ott jogszerű, de az EU-nak már nem tetszik. Persze előtte is sok évig így ment és nem zavarta őket. Most jó lenne ezen módosítani, de igazi megoldás, amely mindkét félnek jó, továbbra sincs. De persze emiatt ugye minden amcsi szoftvergyártó cuccára rá lehetne húzni, hogy törvénysértő az EU-ban, viszont nem sokról hallani, amelyik emiatt szét lenne perelve, működése korlátozva, betiltva stb. Érdekes... :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #83 üzenetére

    Olvastam a cikket. Csak éppen az a szitu, hogy ennyi erővel akkor mért nem jelentik ki nyomatékosabban és hivatalosan, hogy xy szoftver használata olyan szinten törvénysértő az EU-ban, hogy emiatt be kell tiltani, vagy kizárólag csak bizonyos feltételekkel forgalmazhatók / használhatók tovább?? Márpedig ideáig pont nem jut el a dolog és vsz nem is fog... na ez a különbség. Ameddig pedig utóbbi nem történik meg, addig felesleges egy MS-re ujjal mutogatni és tényként hangoztatni azt, amit.

    [ Szerkesztve ]

  • leeate

    senior tag

    válasz bambano #81 üzenetére

    Mi a baj a GPL-el? Amúgy nem kell feltétlenül GPL, hogy valami "szabad szoftver" legyen. Ugyanolyan jó a BSD is, ami megengedőbb.

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

  • leeate

    senior tag

    válasz bambano #86 üzenetére

    Csak abban az értelemben restriktív, hogy a felhasználónak adott szabadság mások számára is elérhető kell, hogy maradjon. Az már a szabadság megsértése lenne, ha valaki fogná magát, ellopná a fejlesztők által végzett munkát, és beépítené a saját, zárt megoldásaiba (pontosabban: ilyenkor a júzer nem ért egyet a GPL filozófiájával, és kénytelen mást keresni..)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Új hozzászólás Aktív témák