Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    "Nekik az a jó, hogy ha a CUDA terjed, és venned kell egy GeForce-ot az IGP-s platformokhoz."

    - Naja, csak ez a usernek nem jó, és ha van alternatív megoldás, akkor azt fogja választani. Főleg, ha jönnek az APU-k, akkor tuti elterjednek a GPU részt is kihasználó megoldások.

    Márpedig, ha megoldható egy feladat egy APU-val, dedikált VGA nélkül, akkor pl lehet a fogyasztáson is spórolni, ami két extrém platformon számít: szuperszámítógépek, ahol 2-3000 proci dolgozik, és a könnyű notebookok, ahol minden W tovább nehezíti a hűtést és szívja az akksit.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Attol meg, hogy az nv-nek a cuda a fontos, attol meg tamogatnak opencl-t, es az is erdekes, hogy ugyanezekben hogy allnak. Pl. atomic mar milyen regen volt benne, vagy directx 9,10,11 tamogatas, vagy ver 1.1.

    Amugy szerintem nincs igazad, az nvidianak az a jo, ha minel tobb kodot futtatnak, ami jobban megy az o hardverukon. Ha ugy lenne, ahogy te mondod, akkor nem is csinaltak volna opencl-t.

    Amugy ha felrakod az intel procihoz a drivert, akkor az nv sdk-val fejlesztett kod is megtalalja a device-ot es fut rajta, nem? Mondjuk sosem probaltam...

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #24 üzenetére

    Persze az AMD SDK-ja egy komplett környezet a CPU-khoz, így nem kérdés, hogy azt érdemes választani.

    Szerintem meg nem kerdes, hogy cpu-ra nem opencl-ben kell fejleszteni, de ezt mar tobb topikban kifejtettek neked, akik ezeket hasznaljak is, de te valamiert nem hallgatsz ebben senkire. Nyilvan nekem mind1, csak amikor mondjak neked, hogy elfogult vagy az amd iranyaba, akkor tudd, hogy miert, pl. ezert.

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #27 üzenetére

    Ha nem OpenCL-ben csinálod, akkor hogyan leszel képes heterogén módon használni a gép erőforrásait?

    Pl. minden device-hoz a hozza illo eszkozzel? En pl. cpu-ra c++-t hasznalok. Persze ha nem szamit a teljesitmeny, akkor futtathatod ugyanazt az opencl kodot a cpu-n is, amit gpu-ra irtal, csak ha abbol indulunk ki, hogy nem szamit a teljesitmeny, akkor mi a jelentosege, hogy cpu-n es gpu-n is fut egyszerre? Szerintem nem sok. Az mar csak hab a tortan, hogy egy sdk josaganak eleg sok parametere van, tehat egy feladatfuggetlen kijelentes arrol, hogy nv vagy amd opencl sdk-t erdemes hasznalni elegge megkerdojelezheto.

    aki ezekkel nem tud szembenézni, annak marad a fanatizmusozás.

    Ez most az elfogultsag vadjara volt a nagy visszavagas? Nem te irod, hogy csak egy opencl sdk a jo, az amd sdk-ja? Kiprobaltad mindet? Melyikkel milyen jol lehet debuggolni? Performance bottlenecket megtalalni? Meg a hirben szereplo dolgokat megnezted a konkurencianal? Vagy esetleg megnezted, hogy a felhasznalok milyen problemakat reportalnak egyiknel es masiknal? Tehat osszehasonlitottad oket? Vagy esetleg a marketinganyagbol boktel egy feature-re, ami szerinted fontos? En azt a kovetkeztetest vontam le, hogy ez utobbirol van szo, Persze konnyen elofordulhat, hogy tevedek, de ha nem, akkor esetleg van nemi alapja az elfogultsag vadjanak, szerinted nem? De egyebkent ha igy is van, nem feltetlenul baj, meg amugy semmi kozom hozza, csak tudd, hogy ez latszik kivulrol.

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #32 üzenetére

    És az NV SDK-ja melyik CPU-s C/C++ fordítót támogatja?

    Nem biztos, hogy ertem a kerdest. Nem tudok kulonosebb megkotesrol, gondolnam barmit hasznalhatsz.

    Melyik hozzászólásomban értékeltem a Stream SDK, vagy az NV SDK jóságát?

    En a #24-bol az alabbit tartom kulonosen problemasnak:

    Persze az AMD SDK-ja egy komplett környezet a CPU-khoz, így nem kérdés, hogy azt érdemes választani.

    Nem ertek az internetes ujsagirashoz, szogezzuk le. Ha csak az amd kuldene hirt tegyuk fel, es ezert csak amd-s hir lenne, pedig teszem azt, ami abban van az mar joval korabban van nv-nel, de errol egyik hirben sincs szo, akkor nekem az elfogultsagot jelentene. Errol van szo?

    Amugy igp-rol meg gpu-rol en nem gondolkodtam, most csupan sdk-ra probaltam osszpontositani. Ertem a platformos elmeletedet, mas a velemenyem, de most koncentraljunk az sdk-ra.

    mert csak a Stream SDK támogat CPU-t, vagy CPU-s C/C++ fordítót.

    Ez tudtommal nem igy van. A driver tamogat vagy nem tamogat cpu-t. Az sdk-nak mind1. Nv sdk-val amd driveren irhatsz cpu-ra opencl alkalmazast. Bar szerintem nincs ertelme, de tudtommal irhatsz. Nyilvan az nv specifikus extension-ok nem fognak mukodni mas platformon, meg az amd specifikusak se, de tegyuk fel, hogy olyat irsz, aminek mindenhol kene mukodnie.

    [ Szerkesztve ]

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #35 üzenetére

    Nyugodtan hasznalhatsz icc-t, keress ra google-n.

    Amugy ezekhez mit szolsz?

    March – NVIDIA releases updated R195 drivers with the Khronos-approved ICD, enabling applications to use OpenCL NVIDIA GPUs and other processors at the same time

    January – Khronos Group ratifies the ICD specification contributed by NVIDIA, enabling applications to use multiple OpenCL implementations concurrently

    Nem tudom, szerintem osszekevered a dolgokat, az apple pl. biztos nem az nvidia rossz opencl supportja miatt valt amd-re.

    A platformosodasrol az a velemenyem, hogy semmi koze az nv x86 licensz nem letezesenek a diszkret gpu piac csokkenesehez, illetve hogy az igp-k belathato idon belul nem veszik fel a versenyt a diszkret gpu-kkal.

    Ezek alapján, ha egy opció bekerül mondjuk egy driverbe, de nem említem meg, hogy az a fícsőr egy konkurensnél már van, akkor én elfogult voltam?
    Nem hinnem, hogy minden esetben igy van, de amikor ilyen mertekben favorizalod az amd megoldasat az nv-vel szemben, akkor szerintem igy van. De szokas szerint nem kell velem egyeterteni.

  • lenox

    veterán

    válasz Abu85 #37 üzenetére

    Hat ha engem kerdezel az apple pont a platformosodas miatt fog az amd-re koncentralni. Nem azert lesz az amd a partner, mert az opencl rosszabb az nvidianal, hanem azert mert nekik minden egyes ujabb platform egy csomo plusz penzbe kerul, ez eri meg legjobban, igy mindent megkapnak egyben. Es ezzel egyutt az a tippem, hogy mac prohoz lesz egy quadro. Kulonben a mac-es problemakat az nv meg az opencl elott sem supportalta, mindig volt kulon mac-es driver, amit az apple supportalt ugy-ahogy. Nem latom, hogy ez mitol valtozott volna meg az opencl kapcsan.

    Nem tudom, en benne vagyok az nv partnerprogramban, es elvileg van segitseg opencl-hez, bar meg sosem kertem, az igaz. Miert gondolod, hogy nincs? Azt mondjuk kerek perec megmondtak, hogy geforce-ra ne kerjek supportot, mert azt leszarjak, de quadrora, teslara barmikor. Mondjuk van par ismerosom a professional csapatban, ha csak a developer forumra lennek utalva, az lehet nehezebben menne.

    Meg tudod jelölni a hírben azt a mondatot...

    A hirben pont az volt a furcsa, hogy nem volt benne nv, de az elfogultsag nem is egybol jott elo, hanem kesobb. Amugy megneztem, mashol is igy hoztak a hirt, tehat ugy tunik ez a szokas. Bar ettol meg korrektebbnek tartanek olyan hireket, ahol az adott ceg nagy melldongetese utan az is kiderul, hogy ez a konkurenciahoz kepest hova rakja oket, es nem neztem utana, de erzesem szerint ilyen szokott is lenni. De mondom, amd opencl 1.1 hirt mas is igy hozta, tehat gondolom ez ok kell legyen. Ettol meg a #24 problemas tovabbra is, sot, amit a #36-ban irtam az alapjan meg jobban is.

    Engem az nv, mint ceg nem erdekel, tehat nem sirdogalok, mert egy-egy termekuk bebukik, de szoftverfejlesztesben meg gpu computingban van tapasztalatom, es azt latni kell, hogy egy-egy termek vagy sdk josaga legtobbszor nem egy feature-on mulik. Felraktam kulonben az nvidia 1.1-es opencl sdk-jat egy szuz linuxra, nem is tett fel semmilyen drivert, ha akarod, hasznalhatod hozza az amd drivereket. Van mar kulonben dedikalt gepem amd gpus fejlesztesre (nyilvan opencl-re), de semmi koze nincs a cpu supporthoz, siman bizonyos feladatokra jobb lehet egy amd gpu, sajnos tul sok idom meg nem volt ra, ezert en nem is jovok ide kijelenteni, hogy melyik sdk vagy gpu a jobb, foleg mert tudom, hogy ez erosen feladatfuggo, de talan majd egyszer.

  • LordX

    veterán

    válasz Abu85 #35 üzenetére

    Ha jól tudom az NV a MinGW-t támogatja. Mondjuk az jó, de nem ICC szintű.

    MinGW = GCC, ami van ahol jobb, van ahol gyengébb, mint az ICC, összességében kb. ugyanaz.

Új hozzászólás Aktív témák