Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #46 üzenetére

    Pont azt értem mánia alatt, amit írsz. Amióta létezik fényképezés, azóta létezik az önmagunk fotózása is. 1-1 képen rajta voltunk mi magunk is (egyénileg vagy csoportosan), lefényképeztettük magunkat más turistákkal vagy kézzel kinyújtva csináltunk képet.
    Mégis csak most kezdték ezt felkapni, divat lett, ezt mindenki megosztja másokkal, eltolódott a hangsúly efelé, és lám, saját nevet is kapott a módszer, hiába ezer éve létező dolog.
    Na ezért nevezem én ezt mániának.

    Ill. az is alátámasztja, hogy egy telefonon a másodlagos kamera jelenléte nagyobb marketinges előny, mint bármi más (lsd. selfie-phone elnevezés) szintén arra utal, hogy ez most egy felkapott jelenség, mánia.

    (#47) Ádám16: "Ha látod magad is ugyanúgy nézel ki a képen, mintha nem látnád, de oké, mindenkinek mások az igényei."
    Annak, hogy a front face kamerával csinálod a képet, nem az a lényege, hogy látod, hogyan mutatsz a képen - hiszen ahogy írod is, ez nem változtat a dolgon, hanem az, hogy eltaláld egyáltalán magad, hogy látod, mi lesz a végeredmény, jól célzol-e.
    "hagyományos" mobilos fotózásnál magad felé irányítod, viszont nem látod, de azért jól kell azt csinálni, hogy tényleg benne legyél a képben, ne lógjon ki a fél fejed, a barátnő, háttér. Nekem ilyen gondom nem nagyon volt még, elég jól be tudom irányítani, nem nehéz. No meg elég ritkán csinálok ilyet, így ha mégsem sikerül, lövök még egyet.
    De aki napi szinten ezzel szórakozik, annak kényelmesebb, ill. csoportos képnél a többiek is látják, ha a kijelzőn van a kamera képe. És pont emiatt válik feleslegessé a dedikált kameragomb, mert ilyenkor a kijelzőn elsütve kényelmesebb (a készülék fogása miatt).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák