Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz #27483136 #38 üzenetére

    Azért ez a meteoros példa nem teljesen ugyan az.
    A klímát, és a klímaváltozást sokkal jobban meglehet figyelni, lemérni, mint egy 15km/s-mal száguldó iszonyat távolságban lévő aszteroidát.

    A Vénusz jó példa még az üvegházhatás prezentálására. A légkör Co2 tartalma miatt visszaveri a bolygó felszíne által kibocsátott nagy hullámhosszúságú infravörös sugárzást.
    Így a beérkező hő nem tud távozni. Ezért nagyjából 450-500 fokos a felszíne...

    Egy idézet:

    "Az üvegházhatás minden olyan bolygón fellépő jelenség, amelynek légkörében találhatók üvegházhatást okozó gázok. A mi Földünkön ezek a vízgőz és a szén-dioxid. A természetes üvegházhatás felelős azért, hogy egy bolygó felszíne melegebb annál, mintha nem lenne légköre. Bizonyos esetekben, mint a Vénusz, az jelenség ,,megszaladhat'', azaz nagyon jelentőssé válhat. Ez akkor következik be, amikor a hőmérséklet emelkedése folytán a víz forráspontja közelébe ér. Ekkor ugyanis az óceánok elkezdenek igen gyorsan párologni, majd forrni. Ezáltal még több ,,üvegházgáz'' kerül a légkörbe, amik még tovább növelik az üvegházhatást, még tovább nő a hőmérséklet, a folyamat megszalad. "

    Végül is a Vénusz a legjobb példa, hogy mit is okozhat az üvegházhatás illetve, hogy igen is létező jelenségről van szó. Mielőtt belekötnél, semmiképpen se hasonlítom a Földet a Vénuszhoz, itt azért messze nem ilyen dolgokra kell számítani, viszont maga az alapfolyamat, az üvegházhatás ugyan az, csak ott egy jóval erőteljesebb és sokkal előrehaladottabb.

Új hozzászólás Aktív témák