Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    No elolvastam végig, ráadásul nem nagyon volt politikai elfogultság sem, mégis...

    Évek óta világos, s ha valaki elvárja tőlem, hozzáteszem azt is, hogy saját véleményemet mondom, tragikus ez a hozzáállás, ami az oktatással Magyarországon kezd általánossá válni. Nézzünk már körül egy kicsit a világban! Melyek azok a nemzetek, amelyek érvényesülni tudnak? Ahol az alap- és a középfokú oktatás színvonala a legmagasabb. Miről beszélünk? Építsük le még ezt a gyenge szintű oktatást is, mert nincs pénz? Hát nem. Pont az ellenkezőjét kell csinálni, szorítsunk egyet minden területen, de az oktatásba fektessünk jóval többet! Ezt a társadalom el fogja fogadni, meg fogja érteni, hogy a szarból csak akkor tudunk kimászni, ha lesznek világmércével mérve versenyképes magyarok. Ezt kéne megértenie a hazai elitnek, a pedagógusoknak... Ezt a sok baromságot, amit itt olvastam!!!! :Y

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz bambano #195 üzenetére

    Az amerikai középiskolai oktatás színvonala sok helyen tényleg borzalmasan alacsony, különösen a kisebbségek háza táján. De ez nálunk is így van, csak hogy itt a főváros+nagyvárosok kontra kisvárosok közötti szakadék félelmetes. De az Államokban akkora a kereseti különbség a felső és a középfokú végzettségűek között, hogy a szülők minden pénzt megadnak a gyereknek, hogy diplomás legyen. Ezért ne hasonlítsuk magunkat hozzájuk, inkább nézzünk körül Európában!

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz bambano #200 üzenetére

    Már kirakták.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz bambano #201 üzenetére

    Pár hónapja jártam Londonban, és majdnem két hétig jártam a várost (amikor éppen nem volt jegyem valamelyik versenyre az Olimpián), így még frissen él bennem, amikor a különböző iskolai egyenruhás japán és koreai középiskolás csoportok látogatták a múzeumokat, történelmi látványosságokat. A tanárok töltötték beléjük a tudást, az élményt, az értéket... Ezek tudják már, hogy a "haszon" évtizedek múlva jelentkezik. Mi meg... még ez az erdélyi iskolai kirándulás sem akar összejönni.

    De maradjunk az informatikánál: én egy könyvelőirodában teszek-veszek, ahol ma már csak alapos számítástechnikai ismeretekkel lehet a könyvelőknek boldogulni. Persze meg lehet tanulni kínkeservesen magánúton is a szükséges dolgokat, de ha nem segítenek neki ebben, hiába jó könyvelő, nem fog tudni a "piacon" érvényesülni. Kell az oktatásban informatikai alapokat adni...

    [ Szerkesztve ]

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

Új hozzászólás Aktív témák