Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz daczkó #90 üzenetére

    Ha nem ismered az ügy részleteit, akkor miért magyarázol sületlenséget?

    "A nő a lakásból nem tudott elmenekülni, mert a színész az ajtót kulcsra zárta, és a történtek után csak hosszas könyörgésre engedte el volt élettársát a lakásból. A bántalmazás következtében a nő az arcán, a nyakán, a jobb felkarján, a bal bokáján, a jobb térdhajlatán és a hátán szenvedett el zúzódásos, bevérzéses sérüléseket. A 28 éves nőt mentők kórházba szállították, ahonnan értesítette a rendőrséget, és feljelentette volt barátját." - Origo

    Lehet azon vitatkozni, hogy valóban történt-e nemi erőszak (gyakorlatilag a perben is csak ezen rugózott a védő), de szerintem ennek eldöntésére sem Te, sem pedig Én nem vagyunk képzettek és a tárgyi bizonyítékokkal sem rendelkezünk. A bizonyítékok alapján a bíró megalapozottnak ítélte a vádat.

    (#89) tatararpad: Nem arról van szó, hogy nem ismerem vagy nem értem a jelenséget. Nem azt tagadom, hogy vannak laza erkölcsű fiatalok, hanem nem engedem meg magamnak azt, hogy ebből sztereotípiát és demagógiát faragjak és ezek alapján a nemi erőszakon átesett áldozatokat hibáztassam. Te az ilyen lányok alapján akarod azt sugallni, hogy minden megerőszakolt maga tehet róla. Ez barbár és ostoba dolog. Ha egy 16 éves lány egy házibuliban összefekszik 4 pasival, de az ötödiket nem akarja, ám az mégis megerőszakolja, az erőszak, akkor is ha neked nem tetszik, hogy emiatt az a bizonyos ötödik pasi börtönbe kerül, mert semmi (ismétlem: SEMMI) nem ad feljogosítást az erőszakra. A laza erkölcs sem.

Új hozzászólás Aktív témák