Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Krapter #198 üzenetére

    "Szerintem itt sokan rosszul értelmezik az egészet. Netflix nem a Magyar piacon jelent, hanem inkább fordítva. Globális szinten jelent meg és a globális szint része Mo-is, tehát a t-online-s upcs mdia tárokkal nem fogja felvenni a versenyt és nem is akarja mert nem olyan a modell."

    Ez egy méltatlanul elsikkadt komment. Tehát akkor még egyszer:

    - Nem a Netflix, mint szolgáltatás indult el a magyar piacon, hanem

    - a magyar felhasználókat engedték be egy már meglévő nemzetközi szolgáltatási rendszerbe.

    Ha nem találnak maguknak ott megfelelő tartalmat, akkor sincs sok alapjuk a felhábrodásra, a kb tízmilliónyi magyar anyanyelvű user eleve kis része kíváncsi csak a szolgáltatásra, ezek közül van egy réteg, aki alapból is beszél angolul, vagy kimondottan az eredeti nyelvű tartalmat keresi, de az egész kvázi teljesen jelentéktelen abból a szempontból, hogy a közel kétmilliárd elérhető potenciális felhasználó mekkora részét teszik ki, akik a magyar nyelvű tartalom hiányában nem fizetnek elő, illetve hogy mekkora anyagi ráfordítás lenne miattuk belefektetni egy rakás pénzt és humán erőforrást a magyarításokba, és hogy ez mikor térülne meg. Van egy rakás másik ország, aminek az előfizetői jóval előrébb vannak priorizálva a magyaroknál, de hogy mást ne mondjak, a közel 10x olyan népes Németország (amihez német anyanyelvűként hozzájön még Svájc jó része és Ausztria, valamint a németül, mint első idegen nyelven beszélő nemzetközi közösség) sem kap meg minden tartalmat az anyanyelvén - és akkor még enyhén fogalmaztam, mert bőven találkoztam sorozatokkal, filmekkel, amihez nemhogy szinkron, gyakran még német felirat sincs.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák