Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tcp

    tag

    válasz attila9988 #27 üzenetére

    léteznek olyan rendszerek a világon, ahol szintén szó sincs kompatibilitásról (pl bizonyos unixoknál időnként húznak egy vonalat, hogy ami az alatt volt azt mostantól nem támogatott, ennek ellenére igen nagy számban el tudnak terjedni a saját szegemnsükben. A felhasználóik együtt élnek ezekkel a korlátozásokkal, vagy nem váltanak újabbra). Ez egyébként jó húzás, mivel sokat lehet javítani a rendszerek stabilitásán, performanciáján, és biztonságán azzal, ha nem kell millió éves holmit azért vonszolni, hogy meglegyen a kompatibiltás.

    Az MS is végre meglépte a legjobb lépést, amit ezügyben tehetett. Az azért nonszensz mind elvárás oldalról, mind a fejlesztőknél, hogy elvárjuk, hogy egy 2009-ben megjelenő oprendszer kompatilibs legyen a DOS 6.2-től a W9X-en át mindennel ami eddig megjelent, mert mindenkinek van valami kedvenc millió éves programja, amitől nem hajlandó megválni. Az MS ilyen téren megtette a legjobb, és leginkább jövőbe mutató lépést. Minél inkább tiszta lappal indítani egy oprendszet, nem hurcolni egymillió éves legacy kódokat csak azért, mert szökőévente a felhasználók néhány tized százaléka igényelné, ehelyett bedobott egy virtuális gépet, abban lehet bohóckodni a régi vackokkal.
    Egyébként az MS ki is jelentette, hogy a jövőben a visszafelé kompatibilitás ésszerűtlen részét így fogják akarni megoldani, a virtualizációs technológia felnőtt arra a szintre, hogy ez gond nélkül működjön, mi a fenének szenvednének kompatibilitást biztosító 1000 éves dll-kel.

    Egyébként az XP-nél is hasonló sírás ment, hogy húúú, nem egészen kompatibilits ezzel meg azzal. Aztán mi lett belőle? A magán felhasználók szépen kikukázták a régi cuccokat, használtak helyette XP kompatibilist, és manapság elég ritkán hangzik el a sírás, hogy ezt vagy azt nem tudják futtatni.

Új hozzászólás Aktív témák