Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • John Fowler

    tag

    válasz moonman #45 üzenetére

    A dialógust inkább így tudom elképzeli:

    "- Te, Joe! Hogyan tudnánk rákényszeríteni az usereinket, hogy megvegyék a legújabb verziójú word-öt ami igazából semmi lényegesben nem tud többet, mint az előző verzió?
    - Nemtom, talán ha kitalálnánk egy új formátumot, ami nem lenne kompatibilis az előzővel, és az új lenne a default.
    - Fasza..."

    Azt a 89-97-ig időszakot pedig érdemes volna átgondolni, emlékeim szerint akkor szinte évente kellett új word után néznem, mert mindig volt valaki aki a legujábban küldte el a felbecsülhetetlen információit.

    Én, mint nem informatikus pedig nem tudok komolyan venni egy olyan céget, aki nem fogad el egy közismert file-formátumot, ami legalább minden gépen ugyanúgy néz ki, (ellenpélda) és a megnyitásához szükséges progi ingyenes.

    Továbbá olyan céget is nehéz komolyan venni, aki bár folyamatosan tákolja a file-formátumait, de pl egy épkézláb tömörítést vagy recoveryt nem tudott bevezetni egy 10-15 évet átölelő időszakban...

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

  • ujoimro

    tag

    válasz moonman #45 üzenetére

    - Te, Bill! Hogy baszhatnánk ki leghatékonyabban a konkurenseinkkel?
    - Nemtom Steve, talán ha 15 féle különböző formátumot építünk a Word-be, hogy nehezebb legyen "dekódolni". Így ha majd az a hülye Sun kompatibilis StarOffice-t akar írni, piszkosul megszívja. A kliensek meg elküldik majd a Sun-t a pics*ba, hogy nem tud egy normális szövegszerkesztőt csinálni.

    és már nem is fog többé, mert hál' istennek itt a docx,
    Én ismerlek és tudom, hogy windows párti vagy, de ekkora hülyeséget azért mégse mondj. Ha el is tekintünk attól az ötezer oldaltól, amit most (feleslegesen) implementálni kell az odf helyett, akkor sem állíthatod, hogy a formátum nem fog változni. Évente lesz revízió, és hozzácsapnak majd alkalmanként még 400 oldalat (Nézd csak meg a nem kevesebb mint hét szabad pdf formátumot (egyik sem volt 5000 oldal)). A végén meg azon találod magad, hogy csak a nagy cégeknek lesz majd az a néhány tíz-ezer munkaórájuk, hogy implementálják. Vagy nem, úgy ahogy az Acrobat Reader az egyetlen szabványos pdf megjelenítő.

Új hozzászólás Aktív témák