Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Reggie0 #63 üzenetére

    Hát nem annyira blődség, ha megnézed a globális felmelegedést vagy a nyugati civilizáció születésszámait. Az ivóvízről és annak szennyezéséről nem is beszélve. Fajok kihalása (békák!) és ökoszisztémák stabilitása szintén kritikus vagy szuperkritikus. És van még több hasonló, exponenciálisan gyorsuló folyamat, ami szintén kritikusközeli.

    Kékes525: Teljesen elfogadott: az általános relativitáselmélet alapján a fénysebességgel mozgó valami számára megáll az idő.
    Az alagúteffektus azért érdekesebb szerintem az idő szempontjából, mert annál mintha a részecske "belelátna a saját jövőjébe": pl. csak akkor képződik a vákuumból részecske-antirészecske pár, ha azok rövid időn belül el is tudnak nyelődni. A részecskepár energiájának és élettartamának szorzata kielégíti a határozatlansági relációt, ahogyan az az alagúteffektusnál általános.
    Az elektromágneses kölcsönhatást, a gyenge és az erős kölcsönhatást közvetítő virtuális részecskék kibocsátására és elnyelésére ugyan ez vonatkozik, legalábbis ezt feltételezve a jelenségek helyesen leírhatóak.

    AZ érdekességek mögött az húzódik, hogy az általunk ismert téridő makrojellemzők és nem alapfogalmak. Mint a hőmérséklet, ami ugye az egy részecskére eső átlagos mozgási energiával arányos. Egyetlen részecskének egyetlen pillanatban nincs hőmérséklete, mert ekkor nem lehet átlagot számolni. Ugyan így a tér is csak makrotestek számára ilyen, ahogyan ismerjük, atomi méretekben már szerepet játszik a finomszerkezete (kvantumzaj).

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák