Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #13 üzenetére

    "...de rövid távon a Hold sokkal, de sokkal logikusabb cél..."

    Az a kérdés, hogy mit a cél.
    Azt gondolom, hogy a bányászaton kívül nem nagyon fogjuk piszkálni a Holdat. Túl közel van. Előbb - utóbb felmerül a szabályzott felhasználás igénye. Minden régió akarja a saját részét.

    Ezzel szemben a Mars messze van. Sokkal nehezebben érhető el. Amelyik nemzet/régió először tudja elérni a tartós jelenlétet, az valódi előnyhöz fog jutni. Lehet, hogy tévedek és a Hold lesz az alapvető cél. Akkor Mea Culpa. Én a Marsot erőltetném

    (#19) llax: "A Holdon probléma a fél hónapos éjszaka "

    Miért?
    A Hold nagyjából 24 óra alatt fordul egy teljes kört. Ezért látszik ugyan az oldala a Földről. Pontosabban a felszín 60%-a, összesen. A Hold hónap kb 27 napos.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • DeathAdder

    veterán

    válasz Cifu #21 üzenetére

    Értem :)

    "De alapvetően az emberes űrkutatás célja nem rövidtávú, hanem az, ahogy az emberiség benépesítse a környező égitesteket."

    Ezt a benépesítést viszont nem igazán értem. Az a cél, hogy a földön való rohamléptékű népességnövekedést átszervezzék a Marsra és tömegesen vigyenek oda embereket, vagy hogy ilyen több éves expedíciók keretében a bolygó fellelhető kincseit kibányásszák, valamint tanulmányozzák az égitestet?

    Ez a Mars esetében (ami a Föld után naprendszerünk legbarátságosabb bolygója) gondolom csakis föld alatti bázisokban lehet gondolkodni? Mert a bolygó teljesen alkalmatlan az életre. Nagyon vékony légkör, és magnetoszféra nélkül gondolom baromi erős lehet a kozmikus sugárzás is, vagyis a felszínt aligha fogják emberek benépesíteni, és lakhatóvá tenni.

    Egyébként a környező bolygók közül még hova juthatnak el emberek? Gondolom a gázóriások egykét holdja maximum ami még számításba jöhet. Az exobolygók fizikai megközelítéséhez meg elmélet sem létezik igazán.

  • Sinesol

    veterán

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Mondjuk én kifejezetten nem értem, hogy mi értelme a Mars utazásnak.
    Ugyanúgy életképtelen telep lenne, mint a Hold, folyamat földi utánpótlásra, támogatásra szorulna, mivel akármilyen jó a hatásfoka a rendszereknek, mindig lesz veszteség, nem igazán látok benne semmit, ami miatt megérné.

    A legközelebbi tényleg profitábilis cél az a Jupiter/Szaturnusz valamelyik holdja lenne, csordultig vannak nyersanyagokkal, gyakorlatilag abból épülnek fel, totál önfenntartó bázisokat, városokat lehetne kiépíteni, jó kiindulópont lenne a távolabbi térségekbe, stb. Persze erre lehet azt mondani, hogy jo gyakorlatnak a amArs és közelebb van a holdakhoz, viszont szerintem legalább ennyire jó ötlet a Hold is, ottis ki lehet építeni valami infrastruktúrát a távoli utakra és még közel is van, olcsóbb.

    Plusz még egy extra gondolat: HA már sokszor a túlnépesedés miatti terjeszkedést hozzák fel indoknak, ennyi erővel abból a pénzből, amibe az egész cakompakk kerül, csinalhatnak 100 telepet/várost mondjuk a Szaharaban vagy akarmelyik random sivatagban is, az is egy nagy kihalt terület, viszont ott azért még mindig kedvezőbb környezet és a segitség és támogatás is közel van, ha esetleg kéne. Vagy ott van az Óceánfenék is, 3szor akkora terület mint az összes szárazföld és a nagy része üres, technikailag is elég nagy kihívás, talán még nagyobb is mint az űrkutatás.

    [ Szerkesztve ]

  • Giovan!

    addikt

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Nagyon jól összefoglaltad. Annyit tennék hozzá, hogy mivel a Hold gravitációja jóval gyengébb mint a Földé, ezért egy marsbázis alapjaihoz szükséges eszközöket is érdemesebb ott összerakni, hiszen így kevesebb üzemanyag kell a rakétáknak ahhoz, hogy le tudják küzdeni a gravitáció vonzását (vagyis a Holdról könnyebb anyagot juttatni az űrbe, mint a Földről, sajnos nem vagyok szakember, szóval csak így tudom megfogalmazni). Ezen eszközök előállítása pedig jóval olajozotabban működik, ha a Holdon is van egy bázis, ahol ezeket az elemeket le lehet gyártani. Szóval már csak gazdasági szempontból is jobban megéri a Holdon kezdeni a kolonizációt.

    #31 Cifu: Hát igen, illetve a The Expanseből kiindulva a nagyobb aszteroidák felpörgetése és a belsejükben létrejövő emberi telepek is vonzó jövőképet jelentenek szerintem :)

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • somogyib

    őstag

    válasz Cifu #40 üzenetére

    Na, gondolhattam volna, hogy nem nekem jutott ez először eszembe. :B

    Egy Mars utazást gondolom nem egy-két napos ottlétre terveznek, én azért előtte a Holdon egy kb. egy éves próbát azért tennék, mielőtt a Marsra indulnánk.

    Egyébként van már valami terv, hogy ha el is jutnak meddig maradnának ott és mik lennének a fő célok?

    (#46) Cifu Ezekre a filmekre inkább jellemző a fi, mint a sci. :)

  • somogyib

    őstag

    válasz Cifu #52 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő választ.
    Az 500 nap nem kevés (és az út se).

Új hozzászólás Aktív témák