Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Mondjuk én kifejezetten nem értem, hogy mi értelme a Mars utazásnak.
    Ugyanúgy életképtelen telep lenne, mint a Hold, folyamat földi utánpótlásra, támogatásra szorulna, mivel akármilyen jó a hatásfoka a rendszereknek, mindig lesz veszteség, nem igazán látok benne semmit, ami miatt megérné.

    A legközelebbi tényleg profitábilis cél az a Jupiter/Szaturnusz valamelyik holdja lenne, csordultig vannak nyersanyagokkal, gyakorlatilag abból épülnek fel, totál önfenntartó bázisokat, városokat lehetne kiépíteni, jó kiindulópont lenne a távolabbi térségekbe, stb. Persze erre lehet azt mondani, hogy jo gyakorlatnak a amArs és közelebb van a holdakhoz, viszont szerintem legalább ennyire jó ötlet a Hold is, ottis ki lehet építeni valami infrastruktúrát a távoli utakra és még közel is van, olcsóbb.

    Plusz még egy extra gondolat: HA már sokszor a túlnépesedés miatti terjeszkedést hozzák fel indoknak, ennyi erővel abból a pénzből, amibe az egész cakompakk kerül, csinalhatnak 100 telepet/várost mondjuk a Szaharaban vagy akarmelyik random sivatagban is, az is egy nagy kihalt terület, viszont ott azért még mindig kedvezőbb környezet és a segitség és támogatás is közel van, ha esetleg kéne. Vagy ott van az Óceánfenék is, 3szor akkora terület mint az összes szárazföld és a nagy része üres, technikailag is elég nagy kihívás, talán még nagyobb is mint az űrkutatás.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz stutga #44 üzenetére

    A Marson alapból nicsenek is fajok, szal mitől lenne jobb, mint egy fajkihalasos Föld?Plusz bármilyen éghajlatváltozás esetén is jobbak lennének a körülmények a Marsinál. Műanyag sem feltétlen van a táplálékláncban, kicsit túl van lihegve az egész, nagyon divatos ma a hisztériapropaganda.
    Ahogy a superbug sem épp egy létező veszély, a mai kifinomult kémiai szerekkel, nemigazan van olyan amit ne tudnánk akár szelektiven is irtani. Jelenleg ott tartunk, hogy fajspecifikusan lehet irtani rovarokat, pl a levéltetű egyik zsirsavfajtája szintézisének egy részfolyamatát gátolja az adott szer. Ezekre már elég nehezen alakul ki rezisztencia is, ilyen alapvető folyamatokra nehezen jön alternativa a természettől.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz #95561216 #56 üzenetére

    Ja így már értem, én eddig MRSA néven ismertem.
    Az mondjuk ja problémás, viszont az utóbbi időben eléggé megszigorították az antibiotikumos kezeléseket, szal talán még kihúzzuk egy darabig. Ha jól tudom már vannak olyan zárlati szerek, amiket súlyos eseteken kívül egyáltalán nem használnak, épp azért, hogy minél ritkábban érintkezzenek vele a baktériumok.
    Meg azért csak fejlesztenek új fajta antibiotikumokat is gondolom.

Új hozzászólás Aktív témák