Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz szupermacs #242 üzenetére

    Ne keverd ennyire a dolgokat.

    Attól, hogy megvásároltál valamit, még nem kaptál jogot a terjesztésére. Szíved joga feltölteni bárhová, amíg más nem fér hozzá.

    A steam meg a többi pedig szoftver boltok. Egyrészt már megbeszéltük, hogy a szoftverekre külön szabályok vannak. Másrészről pedig ezek a boltok a jogtulajdonosok beleegyezésével tevékenykednek. Ellentételezés fejében annak az egy embernek teszik elérhetővé, aki fizetett.
    (A steam family share egy üde színfolt ebben, de tuti ott is ment a jogi herce-hurca a kiadók és a steam között, hogy engedélyezzék.)

    A jogtulajdonosoknak egyébként nem az fáj, hogy mennyien férnek hozzá a cuccaikhoz, hanem az, hogy mennyien férnek hozzá ingyen, míg ők szeretnének bevételt látni a fogyasztásból.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz szupermacs #242 üzenetére

    "Ha megvásárolok egy szoftvert/filmet/zenét és digitalizálom, majd feltöltöm egy fájlmegosztó oldalra miközben megvan a számlám a termékről, az miért jogsértés? Tudom igazolni a vásárlást és nem tehetek róla, hogy mások azt letöltik, ami szintén nem jogsértés, mert ők nem feltöltik, csak letöltik. De ha más töltötte fel ilyen módon a megvásárolt terméküket azt is letölthetem, nem csak a sajátomat. A letöltés még mindig nem törvényellenes."

    1. Te nem vásároltál meg soha semmilyen szoftvert, filmet, vagy zenét.
    2. Ebből következően nincs jogod azt mások számára sem pénzért, sem ingyen elérhetővé tenni.
    3. Nem kell ahhoz feltöltened sehova, hogy emiatt börtönbe kerülj, elég ha elindítasz a gépeden, amin a digitalizált tartalom elérhető, egy szervert.

    A letöltés is büncselekmény a szoftver esetén, hogy miért nem az a filmek, zenék esetében, már alább leírtam. Bármiféle jogvédett tartalom letöltése törvényellenes, hiszen jogot sért.

    " Nem hiszem, hogy jogilag elő lenne írva, hogy dobozos játékot csak lemezről telepíthetek, digitális játékot csak az adott kiadó oldaláról tölthetek le. Mi ezzel a probléma?"

    Adott szoftver használati jogának megvásárlásával jogosulttá válsz a szoftver korlátlan ideig történő használatára (ha a licenc másképp nem szól). Ekkor teljesen mindegy, hogy milyen forrásból használod, mert a tartalom ugyanaz, a használati jogosultságod pedig megvan.

    "Minden ilyen tevékenységemről számlát tudok mutatni az illetékesek felé, ha jogi következményei lennének a feltöltéseimnek és letöltéseimnek."

    Ahogy fentebb írtam, a jogvédett tartalom feltöltése akkor is bűncselekmény, ha a tartalomért te egyébként fizettél. Annyira segg szerintem nem lehet senki, legalábbis 10 éves kor felett, hogy ne tudja felfogni a használati és a tulajdonjog közötti különbséget.
    Jogi következményei pedig elképzelhető, hogy előbb-utóbb lesznek a feltöltéseidnek, mivel ilyen célra már van az országnak "kiberhadserege".

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

Új hozzászólás Aktív témák