Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NGA

    addikt

    válasz csaba951 #14 üzenetére

    "1) Az Amazon UK ár már tartalmazza a UK ÁFÁ-t. Nem kerül pluszban felszámításra, de ez nem jelenti azt, hogy ÁFA mentes a termék!
    2) Az Amazon UK a magyar ÁFÁ-t fogja neked felszámolni. Tehát a fizetésnél nem a kiírt árért tudod majd megvenni (az csak a UK-ben érvényes!), hanem drágábban."

    Nekem nincs ájtunszom, de akkor ha itthon veszem meg az ájtunszról a zenét, akkor nem kell áfát fizetnem?

    Amit még nem értek. Mi szállitunk németországba. És ha jól tudom mi a magyar áfát számoljuk fel a vevőnek. Azaz ha valaki az angol oldalról rendel, akkor nem az angol áfát fizetni? Mivel nincs semmiféle kiviteli engedély, semmi, igy mit kezd az amazon a magyar áfával? Befizetni Mo-ra? Otthon hogy számolja el? Nem értem.

    Ezt találtam:
    2004. május 1. után Magyarország belföld lesz minden Európából érkező csomagküldés esetén, azaz sem vámvizsgálat (kibontás stb.), sem vámkezelés nem lesz. A feladó ország azonban, mint a saját állampolgárainak is tenné, felszámítja a saját országában szokásos ÁFÁ-t. Ez alapján, ha az amazon uk-ről rendelek, akkor angol áfát fizetek

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák