Új hozzászólás Aktív témák

  • DuplaZso

    aktív tag

    válasz sekli #6 üzenetére

    4x lassabb ? Kis túlzással, de elfogadjuk. 3x drágább ? Szintúgy. De az olcsó, nagy sávszélességet vajon meddig tudod élvezni ?

    Azért abban nem vagyok egészen biztos, hogy a nagyobb sávszél adta csábító giga/terabájt-bevásárlást nem korlátozzák épp ezért keményen ezek a szolgáltatók... :U

    Egyébként nem tudom, mi a bajuk sokaknak a jelenlegi sávszélességekkel. Aki nem fér el 2-10 / 0,25-1 megabit/sec-es ADSL-en, az ugyanúgy sírni fog a 20-30-40 megabites vonal mellett is. És mindannyian tudjuk miért. Őszintén ? Lesz.rom ! Ki a rákot érdekel, hogy egy film 1-2 óra múlva jön le, vagy csak reggelre ? Vagy ha olyan rohadtul fontos, akkor fizesse meg a sebesség (meg"spórolt" idő) árát ! Borsosan !

    Viszont amivel tele a hóbakancsom az az, hogy a folyamatos sávszélpumpálgatások miatt az évekkel ezelőtti pöpec, alapból 11-13-as pingem jelenleg 18-20 körüli, és még így is a korábbi sírásaim miatt előnnyel rendelkezem a községünkben lévő többi előfizetőhöz képest. Az övéké alapból 32-es !

    Szóval én nem igazán a kliensoldali sávszélességre fektetném a hangsúlyt. Legtöbbünk sokkal többet érne egy alacsony késleltetésű vonallal.
    Jut eszembe, mintha nem is olyan rég cikkeztek volna a szoftver/hardveroldalak arról, hogy lassanként - pont az egymásra licitálgatós sávszélnövelgetések miatt - kezd szűkössé válni a szolgáltatók saját hálózata.
    Akkor jő majd csak el a kánaán, ha töltögethetsz ugyan ezerrel balf.szkám, de játékra a hozzád hasonlók miatt alkalmatlan lesz a k.rva neted...

    Persze mindez főként csak az ADSL-re jellemző mostanság, ez kétségtelen. Viszont - ahogy a mellékelt ábra mutatja - kikívánkozott belőlem. Ezért elnézést !

    Végszó: Én tökéletesen ellennék egy 1-2 mega/0,5 - ös nettel is, csak a pingem ne legyen nagyobb 10-nél. Időm pedig van. És akinek kell "az adat", annak legyen is ideje !

    Szerk.: Ja, és hogy a hírhez is valamit :B

    Télleg ? Nem növekszik az előfizetők száma akkora mértékben, ahogy azt a szolgáltatók szeretnék ? Bezzeg akkor nem sírt a szájuk, amikor boldog-boldogtalan rendelte a netet a hozzá árukapcsolt telefon-többletszolgáltatással 1-2 éves hűséggel ! Most pedig, hogy jóformán mindenkinek van netje, aki akart, kire akarják még tukmálni ?
    Mari néne tehenének az ólban is IP-alapú TV-adást kell néznie ? Vagy mi a jó édes mamikájukat akarnak még ? Esetleg a csecsszopók részére is legyen beköttetve külön net a háztartásba ? Mert számomra az említett előfizetői nagyságrend nagyjából az összes reális igényt le is fedi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák