Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0P1

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #57 üzenetére

    "Van akinél nem opció az asztali gép. Pl. kollégisták, ingázók, külföldön/másik városban dolgozó emberek. Nekik sokszor még az is számít, hogy a gamer noti azér ne legyen túl nagy, túl nehéz. "

    Mivel megszólitottál, én is hozzászólok :) Ingázó vagyok, 1-2 hetente külföldre járok repülővel, a többi napokon is más város, jó időben bringával, december-február között vonattal, épp ezért nekem nekem nem opció a noti. Mert az bizony túl nagy és nehéz (kivéve, ha ultrabookról beszélünk, de az gamingre alkalmatlan).
    Csak asztali gép jöhet szóba (amennyiben a NUC nevezhető asztali gépnek) . No persze eddig a Skull Canyon volt a NUC-ok csúcsa, azt használok most is, de az csak kompromisszumokkal alkalmas gamingre (kivéve, ha vesz hozzá az ember egy GPU enclosure-t, ami elég drága, és napi hordozásra alkalmatlan, igy inkább egy ITX-es konfig szolgál otthoni gamingre) , de most jön a Hades Canyon, erősen kacsintgatok felé, azzal kiválthatom az otthoni ITX-es gaming riget is és a melós mobil WS-ként szolgáló Skull Canyont is, és lehet játszani munkában/hotelszobában is.

    "Nekik sokszor még az is számít, hogy a gamer noti azér ne legyen túl nagy, túl nehéz."

    Én még olyan gamer notit nem láttam, ami nem túl nagy és túl nehéz :) . Egy valamire használható gamer noti 4,5 kg-nál és 1800 EUR-nál kezdődik, egy hasonló játékélményt nyújtó Hades Canyon 1,5 kg és ha nincsenek nagyon elszállt igényeid RAM és SSD téren, kihozod 1400 EUR-ból az egész konfigot.

    [ Szerkesztve ]

  • 0P1

    aktív tag

    válasz TheNewDawn #114 üzenetére

    "Szeptember elején vettem gamer laptopot ( pedig e legalját, az abszolút belépő szintet ) 250 ért, asztaliból is kerülne simán 200 ba kb ez a konfig, monitor nélkül"

    250-ért gamer laptop? LOL :) Ami teljesitményt azért a pénzért kaphattál laptoppban, az desktopban max 80-100 lehet. De én azt gamernek nem nevezném.... Mi a konfig pontosan, megosztanád velünk?

    És de, az árkülönbség továbbra is 90-100% desktop és laptop között összemérhető teljesitménynél, ez nem nagyon változott az idők során. Kivéve, ha valami ultramobil desktopról van szó (NUC), akkor valóban kisebb lehet a különbség, de azok sokkal mobilabb élményt nyújtanak, mint egy behemót "gamer" laptop ugyanazzal a teljesitménnyel.

  • 0P1

    aktív tag

    válasz 0P1 #121 üzenetére

    Ja, most olvastam a konfigod , feltételezem, Acer Aspire 7 - A715-71G. Hát el kell keseritselek, egy ilyesmi teljesitményt bizony kb 100k-ból simán ki lehet hozni asztaliból. GF 1050 2 GB laptop egy asztali GT1030-nak felel meg kb, ami 24k-ból kijön. A CPU-dat meg egy 20k-s Pentium G4560 is elveri simán. Adj hozzá egy belépőszintű alaplapot, a 8 GB DDR4-et és az 1 TB HDD+t, simán megállsz 100k alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • 0P1

    aktív tag

    válasz TheNewDawn #124 üzenetére

    Ez szép, csakhogy játékban egy i3-7100 (ami 30k HUF körül van) kb 20%-ot ver rá a procidra, de egy 20k-s G4560 is kb 10%-kal gyorsabb single core -ban (GeekBench-ben pl +40% a G4560 javára)
    A laptop 1050Ti-t meg ne hasonlitsuk már a desktop 1050ti-hez. Amugy sem korrekt mai VGA árakat nézni, mert most épp brutálisan elszálltak az árak, nem tudom mi történt, de vagy 30%-kal drágább minden, mint két hónapja.
    És azt is hozzá kell tenni, ez egyáltalán nem gamer kategória, egy gamer konfig desktopban 300k-nál kezdődik , laptopban 600k-nál (hasonló teljesitménnyel)

Új hozzászólás Aktív témák