Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A történet nem teljes. A másik gondjuk az amerikaiaknak (meg másoknak), hogy a kínai cégek azért nagyon vonzó partnerek, mert úgy pályáznak, hogy "csomagban" kínai bankok nagyon kedvező hitelkonstrukciókkat nyújtanak, ha a kínai cég győz. Ezért lett a Huawei a második, a ZTE az ötödik cég - olcsón is dolgoznak, és ráadásul piszok jó állami banktámogatással lesöprik a konkurenciát.

    Persze ilyet csináltak és csinálnak sokszor a nyugati cégek is, csak nincsenek hozzászokva, hogy ellenük használjanak eféle eljárást...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #56573440 #76 üzenetére

    Pardon, az egyiknek komoly arzenálja van (annyi plutóniummal a raktáraiban, hogy abból pár év alatt egy egész garmadával gyárthat le), a másiknak középszinten mozgó atomhatalom.

    Azért ne hanyagoljuk el a katonai erőt, mégiscsak az határozza meg milyen opciókkal bír egy ország (gyenge hadsereg -> katonai opció kizárva). Az USA hadereje pedig önmagában is bőven ellensúlyozza (még legalábbis) Kínáét. Márpedig az USA mellett akad egy pár ütős kis hadsereg, amely a szövetségese (NATO, vagy a NATO-n kívüli Dél-Korea és Japán (szerinted egy "önvédelmi erőnek" mi szüksége van partraszálló hajókra?)). Ráadásul Kína "apró" problémája a szomszédság. Indiával már egyszer háborúba keveredtek, és a mai napig feszültséget okoz egy nem is annyira apró terület feletti uralom kérdése. Ott van Vietnam, akikkel szintén háborúztak még nem is olyan nagyon rég, per pillanat is pedig eléggé paprikás a hangulat közöttük (Vietnamot ne vegye senki félvállról, közel 90 milliós országról beszélünk...).

    Szóval igen, akad itt katonai mérleg is, és az nem Kínának kedvez...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák