Új hozzászólás Aktív témák

  • #28752640

    törölt tag

    válasz Geffry #49 üzenetére

    ÁÁÁÁ dehogy. Rossz az, aki rosszra gondol. A Biblia tele van a Zsidó szóval. És az a legnagyobb probléma, hogy ennek kiejtésekor mindenki körbenéz, hogy hol a mumus, pedig náluk is csak annyi gazember van mint bárhol máshol. Volt idő mikor én is furcsán néztem rájuk, hol ott együtt nőttem fel velük jó barátságban gyerek koromban csak akkor még nem foglalkoztunk azzal, hogy ki melyik templomba jár imátkozni. Lehet most sem kellene. Nem beszélve arról, hogy ha ők még nem is hisznek Jézus újjászületésében attól még Jézus zsidó ember, tanító volt és mint ilyet egy keresztény embernek szeretni kell. Furcsa az a keresztény szemlélet egyes politikai megnyilvánulásoknál ahol a zsidókat köpködik, holott zsidó ember alapította a Katólikus egyházat is. Számomra ez a legnagyobb kérdés, hogy miért kezdett el 12 Zsidó rabbi, tanító egy "teljesen" más egyházat tanítani. A zsidóknak meg az a legnagyobb talány, hogy Mózes hogy vette át a kőtáblát mert azt nem a földön kapta meg mint ahogy sok korabeli film ábrázolja. Jól elkanyarodtam basszus.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák