Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerry311

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #109 üzenetére

    Mondjuk az is vicc amit az MS csinál. Mindenképpen ellenszegülni és benne tartani az IE-t is meg a Medai Playert is... Nem ettől lesz nagyobb a piaci részesedésük.
    Kicsit is hozzáértők ülnének az Uniós bizottságban, már kiherélték volna az MS-t. Ha jól tudom nem kevés leírás van a neten, ami arról szól, hogyan lehet teljesen kigyomlálni az IE-t meg a Media Playert és még sok mást a Windows-ból. Könnyen, Gyorsan.

  • bambano

    titán

    válasz CPT.Pirk #109 üzenetére

    Ubuntu firefoxot rakja fel defaultból? Ez nekem új.
    Szerintem verzió és kiadás függő, a kde-s ubuntuk szerintem konquerort raknak fel. A debian meg epiphany-t.

    #112: te sem léptél még túl azon, hogy szja!=járulék?
    Azt is érdemes lenne megnézni, volt-e rá példa, hogy ms csak úgy volt hajlandó eszközöket támogatni, ha kikötötte, hogy windowson kívül más oprendszeren nem működhet... Például az osztrákoknál azért jutott monopol helyzetbe, mert sikerült nekik egy alkalmazást megfaragni úgy, hogy kizárólag ie-vel működjön. és hasonló praktikák

    #126: ha nem érted, miért nem olvasod el az előző 125 hsz-t? (meg az előző n+200 hasonló vitát? )

    #143: "írj egy hülyebiztos oprendszert. csak hülyék fogják használni" mondja a klasszikus mondás.

    #205: azt hinni, hogy az a piac, amin az ms tevékenykedik, szabad piac, elég nagy tévedés. Pont az ms miatt nem szabad piac.

    #234: ha az apik szabványosítva lennének, pontosabban mindenki tartaná magát a meglévő, szabványos apikhoz, semmibe nem kerülne több oprendszerre fejleszteni.

    #246: ha figyelembe vesszük, hogy moonman óta nem az oprendszer feladata a videokártya (és más hardverek) támogatása, vagyis nem lehet elmarasztalni az ms-t, mert nem támogat valamit, akkor pl. az ubuntut sem lehet elmarasztalni, ha nem működik minden videokártyával. Amivel meg működik, azzal meg semmivel sem rosszabb felhasználói élményt nyújt, mint a w7. Compizzal meg jobbat. Akkor a nem klikkelés igényéhez miért is kell ms? A windows már régen nem azzal szerzi a felhasználókat, hogy ő az egyedüli exkluzív parancssor mentes cucc, ez már több éve csak mítosz meg ócska fud.

    #dark100: pl. számos gáz és villamosenergia szolgáltató közül választhatsz.

    #261: az lenne a jó, ha az os-t fejlesztő cég nem tudna zsebszerződéssel fizetni a böngésző fejlesztő cégnek titokban azért, hogy olyan böngészőt gyártsanak, amilyet, és árulják bekerülési költség alatt, hogy a böngészővel elért piaci részesedést, illetve a miatta elveszített milliárdokat bőségesen behozza majd az os szerverváltozata.

    #279: bárki felteheti az alap debiant úgy, hogy szinte semmi nincs hozzápakolva. Ha az neki elég, akkor vidám, ha nem, pakolhat mellé kézzel válogatva csomagokat. Nincs az a félelem, amitől moonman reszket, hogy esetleg olyan rendszert válogat össze, ami hiányos, mert azt a csomagkezelő megoldja. Ha raksz fel böngészőt, lesz böngésződ, ha nem, nem. Ha raksz fel grafikus felületet lesz, ha nem, nem. Ha egységsugarú readonly user vagy, csak annyit kell tudnod, hogy a telepítéskor megkérdezi: szerver, desktop, fejlesztői vagy milyen gépet akarsz. Ha nem vagy totálisan síkhülye, akkor kiválasztod a desktopot és lesz egy olyasmi rendszered, mint a windows. Ha meg profi vagy, 200 mega körül megúszod az alap cuccokat és utána apt-get-tel azt raksz fel, amit akarsz. Ha ennyire se akarod bonyolítani, akkor meg ubuntu. Tehát nyilvánvalóan lehet ilyet csinálni, vagyis szakmai indokokkal nem okolható, hogy miért nem. Kizárólag bevétel féltés lehet az oka, hogy má$ cégek másképp gondolják.

    mondogattátok az xboxot, két dolog ezzel kapcsolatban:
    - én nem tudok olyan magyar vállalkozóról, akinek bármilyen jogi baja lett volna, hogy nem vett xboxot.
    - én nem tudok olyanról, hogy szerveroldalt gagyibbá tegyenek csak azért, mert a kliensnek xboxa van.

    #302: ha már autós példa: gondolj bele abba, hogy mi van, ha csak egy gyártó autóját lehetne megvásárolni. Ez egyáltalán nem abszurd feltételezés, a központosított közbeszerzéseken szinte mindig a vw és csak a vw csoport nyer. A vw csoport meg azt mondja, hogy mivel csak tőlem vehetsz autót, annyiért veszed, amennyiért van pofám eladni, cserébe ingyen kapod a gumit. Majd a vw csoport leszerződik, hogy az autóin pirelli p6000-es lesz az alapértelmezett gumi. A goodyear meg ezek után tönkremegy, mert a pirelli gumijait burkoltan az autó árából finanszírozzák.

    Ja, és a másik irányt még senki nem vizsgálta meg. Mivel terjed az asp.net alapú szerver, ms ie8-at akarok a linuxomra! Tessék nekem msie-t adni!

    #314: mi hasznon van az integráltságból? sokkal egyszerűbb vírusokat írni, telepíteni, futtatni.

    #315: minek kellene a posix mellé iso api?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák