Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz Cyber_Bird #24 üzenetére

    nem kerlek, a baj az, hogy magyarorszagon miattuk legalis az audiovizualis tartalmak (filmek, zenek) letoltese (sot, ujabban mar a feltoltesre vonatkozo torveny is megengedobb), csak ezt mindenki elfelejti (vagy alapbol nem tudja, mert azt hiszi neki minden alanyi jogon jar)

    most meg, hogy van egy hir a dijak csokkenteserol, megint javareszt a kopkodes megy

    mennyivel lenne jobb, ha megszunnenek, s cserebe a hatosag lekezdene uldozni a torrentezoket?

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz freeknight #22 üzenetére

    "Semmiféle jogalapja nincs."
    a szerzoi jogrol szolo 1999. evi LXXVI. torvenyt legy szives atnyalazni, ott le van irva szepen

    "Te ezért a sarcért cserébe semmiféle extra jogvédelmet, vagy más szolgáltatást nem kapsz."
    de, kapsz, magyarorszagon legalisan tolthetsz le magancelu hasznalatra filmeket, zeneket
    raadasulnemreg(talan tavasszal,de nem mernekra megeskudni) enyhulta jogvedett tartalmak megosztasara vonatkozotorvenyiszabalyozas is

    "Ettől függetlenül ugyanúgy feljelenthetnek és elítélhetnek torrentezésért például"
    legjobb tudomasom szerint otthoni torrentezeo ellen magyarorszagon meg nem szuletettelmarasztalo itelet

    "Az üreshordozó-díj egy kvázi adó..."
    nem, ez egy egyatalanydij, melyert cserebe a fentimentesseget kapod

    "...csak az a különbség, hogy azt nem az állam kapja meg és osztja szét, hanem egy magánszervezet, a saját kényük-kedvük szerint."
    nem, a beszedett jogdijakat - a mukodesi koltseg levonasa utan - visszaosztjak az egyesuleti tagoknak (a jogtulajdonosoknak)
    arrol pedig, hogy mibol jott be penzuk, s mikent hatarozzak meg, hogy hogy osztjak vissza, barki talalhat informaciot a honlapjukon

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz zsigus #29 üzenetére

    igen, de mint irod, ennek csak reszben oka a jogdij

    viszont ha mar szoba jottek a szomszedos orszagok is, erdemes megjegyezni, hogy e teren (jogdijak, es a "szurke" forrasbol valo letoltes) a magyarorszagi szabalyzas kiemelkedoen megengedo (es nem csak szomszedos orszagokhoz kepest, hanem europa-, de talan vilagszinten is

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz freeknight #37 üzenetére

    1: ha jol tudom, a szoban forgo torveny regebbi, mint az artisjus

    2: nem tudom, hogy a tyuk vagy a tojas volt elobb ebben az esetben, de igen, az artisjus altal beszedett/szetasztott jogdijnak koszonheto az, hogy ilyen megengedo a szabalyozas, e nelkul az atalanydij nelkul nalunk is lehetne cserebe harom huzas torveny (talan a franciaknal volt), vagy jonne a csekk 1-2 mp3 letoltese utan (mint a nemeteknel)
    es mint irtam, ujabban a megosztas (feltoltes) eseteben is enyhult a szabalyozas (pontosan nem emlekszem, azt hiszem mennyisegi korlathoz van kotve, hogy mi alatt nem buntetheto a megosztas sem)

    3: (illetve a 2. vegehez) en egeszen maskent latom, ugyanis szerintem pontosan azon van a hangsuly, hogy bar buntethetnek, nem teszik, megengedoek, elnezoek, sot, enyhitik a szabalyozast
    es mint irtam, ezzel mi, felhasznalok kiemelkedoen jol jarunk europa, de talan a vilag osszesseget is nezve, meg igy, ures adathordozo dij mellett is

    4: nem, minden audiovizualis mure vonatkozoan kapsz mentesseget (polgari peres uton talan lehet esely, de arra sem igazan volt pelda tudomasom szerint, es nalunk nehez is lenne elkepzelni olyan pereket, mint amikrol idonkent az usa-bol olvasni)

    5: valoban vannak (nagy) hibai a dijak visszaosztasanak, de szerintem haverok kozti penzosztasnak nevezni tulzas

    "A legfőbb elv viszont még így is hibás lenne, mégpedig: minden embert potenciális bűnözőnek néznek, és akkor is fizettetnek velük büntetést, ha nem követtek el semmit. Lásd pl. fényképezőbe tett sd-kártya esete."
    ezert irtam, hogy atalanydij - s nem buntetes, mert ez a kollektiv bunosseg rendszeresen fel szokott merulni

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz freeknight #45 üzenetére

    1: jogos, beneztem

    2: szjt 20-22§

    3-4: nekem viszont tetszik
    plusz, mint mar utaltam ra (reszlet a btk 385 §-abol

    "(1) Aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.:
    [...]
    (5) Nem valósítja meg az (1) bekezdés szerinti bűncselekményt, aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait többszörözéssel vagy lehívásra történő hozzáférhetővé tétellel sérti meg, feltéve, hogy a cselekmény jövedelemszerzés célját közvetve sem szolgálja."

    "Plusz szerintem arányaiban itthon is többen töltenek le külföldi zenéket, mint magyarokat, és külföldre az artisjus mégis csak egy marginális összeget ad"
    ugy 40-60%-ban marad itthon/megy kulfoldre a penz (ez ugy egy eves adat, lehet azota meg kevesebb marad)

    "...de azt se lehet tudni, hogy mi alapján."
    korabban mar irtam, hogy ezen informacio megtalalhato a honlapjukon

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz freeknight #51 üzenetére

    kezdem egyre kevesbe erteni, amit irsz

    a 20-22 paragrafus ugy jon ide, hogy az hatarozza meg, a sugarzott, adathordozon kiadott muvek szerzoit a magancelu masolasra valo tekintettel dij illeti meg, ami dijat az adathordozok gyartoja/importore fizet ki a kozos jogkezelonek
    es bar nem, valoban nincs nev szerint emlitve az artisjus es az ok-okozati osszefugges sincs lebetuzve, emiatt megengedett a magancelu masolatkeszites audiovizualis tartalmakrol

    azt sem ertem, hogy honnan jon, hogy a feltoltes utan most mar a letoltes sem legalis, hisz utobbit az szjt engedi, elobbit pedig a btk (nem buntetheto, erre ideztem a btk-t, es a 3-4 inkabb errol szolt, mintsem a tetszesrol, azt csak megemlitettem)

    es nem, nem nezem be a biztonsagi masolat kesziteset sem (reszlet a szjt 18. §-abol)
    "(2) A mű többszörözésének minősül különösen ... a mű tárolása digitális formában elektronikus eszközön, valamint a számítógépes hálózaton átvitt művek anyagi formában való előállítása."

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz Alchemist #58 üzenetére

    "Az Egyesület Választmánya 2010. november 3-i 83.sz. határozatával a tagdíj mértékét 0,-Ft/év összegben állapította meg."

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz TaaT #59 üzenetére

    a mukodesi koltseg levonasa utan kifizetik a tagoknak, kulfoldi kozos jogkezeloknek

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz freeknight #65 üzenetére

    "Az szjt 20-22§ erről szól."
    dehogy arrol szol

    "Magyarországon bűncselekmény még mindig a megosztás, a BTK módosítás után is. Pont."
    es nem buntetheto* - pont

    "Az arra vonatkozik, hogy te lemásolhatod a megvásárolt CD-idet."
    dehogy arra vonatkozik

    az a gond, hogy eddig semmit nem tudtal felmutatni (igazabol nem is probaltal) az altalam irtak megcafolasara, csak mondogatod, hogy de akkor is biztonsagi masolat, meg de akkoris illegalis a letoltes, viszont hogy mi alapjan, arrol lovesem sincs, ugyhogy en itt befejeztem

    *: ha hasonszerzest kozvetve sem szolgal

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz #32839680 #89 üzenetére

    "Amúgy visszatérve a torrentezésre, nem tudom hogy tud megállni egy bíróság előtt a feltöltés ténye, mivel szeletkéket töltesz fel össze vissza, ami csak a letöltő gépén áll össze értékelhető anyaggá. Addig te értéktelen bitszemetet osztasz meg, nem pedig jogvédett tartalmat."

    egyreszt jogvedett anyagot reszleteiben is vedi a szjt, nem csak egeszeben, masreszt a btk nem feltoltesrol, hanem elerhetove tetelrol beszel, szoval ha nem viszi senki, csak a lehetoseg adott szamukra, akkor is saros vagy

    "Ennyiből ha feltöltök egy Uvegtigris.2.hun.dvdrip nevű kiterjesztés nélküli fájlt más elvisznek? Vagy ha egy rendes filmet átnevezek txt-re és úgy töltöm fel már nem visznek el, vagy hogy?"

    ezt meg remelem te sem gondolod komolyan (sem azt, hogy az atnevezesen mulik, jogvedett-e egy anyag, sem pedig azt, hogy emiatt tenyleg elviszik az otthoni torrentezot)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák