Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz rt06 #57 üzenetére

    Én se értem teljesen, miért jössz a biztonsági másolat készítésének jogával. Az szjt 20-22§ erről szól. Nem egyenlő a letöltéssel. Nagyon nem. Az egész érvelésed hibás, mert még az artisjus se írja azt, hogy az üreshordozó-díj legálissá teszi a torrentezést (azért példálózom a torrenttel, mert a jogsértések 99%-ban ezen technológián valósulnak meg, és itt mindenképpen van feltöltés, ami büntetendő).

    Magyarországon bűncselekmény még mindig a megosztás, a BTK módosítás után is. Pont. Lehet tovább ragozni, de az artisjus díjak megfizetésével te még nem vásárolod meg a torrentezés jogát , bármennyire is azt hiszed, ez történt. Le van írva a BTK-ban feketén-fehéren (be is másoltad), az szjt általad hivatkozott része pedig nem értem, hogy jön ide. Az arra vonatkozik, hogy te lemásolhatod a megvásárolt CD-idet. Ennyi. A letöltögetéseid ettől még nem lesznek legálisak.

    Az, hogy ezek után senki sem indít ellened polgári peres eljárást, vagy büntetőügyet, rohadtul nem az artisjus, se az üreshordozó-sarcuk miatt van.

Új hozzászólás Aktív témák