Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz rt06 #41 üzenetére

    1: nem régebbi, az artisjus 1996-ban jött létre, míg a törvény '99-es

    2: nem nekik köszönhető. Az a jogegységi határozat nem hivatkozik az artisjusra, de ez most nem lényeg, mert az új btk-ba már új szabályozás van. Én nem tudok róla, hogy valahol is az állam egyesével üldözné a felhasználókat, és mennének a csekkek, pláne nem az EU-ban. Mindenhol magánjogi úton szokták érvényesíteni a zenekiadók a kártérítési követelésüket, ritkán lehet hallani ilyen nonszensz dolgot. Pl.: azt hiszem tavaly volt, hogy az EMI pár Rihanna szám letöltése miatt többszázezer dollár kártérítés megfizetésére akart kötelezni egy norvég fickót. Nem tudni, miért pont azt a szerencsétlent szedték elő, és nem tudom, mi lett a per vége, de már maga az félelmetes, hogy ilyen megtörténhet. Márpedig a jelenlegi magyar szabályozás szerint is simán megtörténhet ilyesmi... Itt most azzal van a baj, hogy van egy joghézag: a torrentezés még mindig illegális, de még senkit nem vettek elő érte. Ehhez pedig az artisjusnak és díjainak semmi köze sajnos. Épp ezért mondtam, hogy egy ilyen átalánydíj alapból jó ötlet is lehetne, de így semmi esetre sem az.

    3: ezt már leírtam a 2.-ik pontban is. Nekem nagyon nem tetszik, hogy a hatóságok kegyet gyakorolnak, és nem néznek mindenkinek a körmére, de sajnos megtehetnék. Átlátható szabályozásra lenne szükség, nem elnézésre, mert ez így azért kicsit veszélyes.

    4: na igen, nincsenek ilyen perek (hálistennek), de az esély megvan rá, hogy legyenek, mert ennek mind polgárjogi, és büntetőjogi szempontból meg van ágyazva. A nagy kiadók is általában a nagykutyák után mennek, de őutánuk is csak azért, mert ők ki tudják csengetni a kártérítés összegét az illegális bevételeikből (lásd: piratebay, Kim Dotcom és a Megaupload).

    5: talán túlzás, de minek nevezzünk egy olyan rendszert, ami csak egy kiváltságos klub tagjainak ad pénzt? Plusz szerintem arányaiban itthon is többen töltenek le külföldi zenéket, mint magyarokat, és külföldre az artisjus mégis csak egy marginális összeget ad, de azt se lehet tudni, hogy mi alapján. Az igazi pénzt itthon markolják fel. Ez így miért igazságos? Az arányok nem stimmelnek.

    Száz szónak is egy a vége: itt már nagyon elkanyarodtunk a torrentezés meg annak üldözése felé, úgyhogy e témában már legközelebb offba teszem a hsz.-t. De azt ne felejtsük el, annak, hogy ELMÉLETBEN te itthon megtorlás nélkül tölthetsz le-fel, pontosan nulla köze van az artisjusnak.

Új hozzászólás Aktív témák