Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz #56573440 #126 üzenetére

    Nyilván nem azért vett ott hamburgert, hogy nekem direkt szar legyen, nem is kell, de ebből azért egyből látszott, hogy van pénze. Én sem azért vettem egyik autómat sem, hogy szar legyen az ismerőseimnek, mégis volt amelyik azzal indított, hogy mekkora burzsoá vagyok, meg olyan is, aki azt, hogy nem hitte volna, hogy nincs pénzem egy 10 évnél újabb autóra. Nem azért vettem, hogy szegénynek/gazdagnak tűnjek, hanem hogy ne 3 átszállással kelljen 1,5 órát utaznom a munkahelyemre, mégis egyből megtippelték ez alapján, hogy mennyi csörög a zsebemben. A mobil is egy viszonylag egyszerű szimbólum, mert ha van egy csúcsmobilod, az pont annyit jelent, hogy életed egy nem olyan régi pillanatában volt felesleges pénzed egy csúcsmobilra és azóta sem kellett eladnod, hogy parizerre költsd. Ettől még lehet, hogy anyádnál élsz közel a 30-hoz, és apádtól kaptad a mobilt a 15 éven át nem fizetett gyerektartás helyett, azt már én ebből meg nem mondom. Én is bármikor vehetek egy csúcsmobilt, aztán akkor lesz egy csúcsmobilom, mert pár százalék az éves fizetésemből ide-oda nem sokat számít de én elvagyok egy csúnyára tört alsó középkategóriás kínaival, mert ezt legalább visszaadták amikor elvesztettem. :D Nyilván a mobil, autó, ház, külföldi nyaralás, quinolás avokádósaláta, pusztán azért felelnek meg jobban a státusszimbólum kitételnek, mert nagyjából mindenki tudja az árukat és azt, hogy megengedheti e őket magának, ebből pedig nagyjából be tudják lőni a másik helyzetét. Az évszaknak megfelelő minőségi gumiszett meg azért nem, mert arról viszonylag kevesebben. Bár mostanában páran néztek csórónak azért mert négyévszakossal járok (pedig abból a megvettem az abszolút csúcsot), holott szerintem fajlagosan drágább, mint egy téli+nyári szett, mert nem kerül fele annyiba, de jó ha fele annyit bír.

Új hozzászólás Aktív témák