Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    válasz #06658560 #156 üzenetére

    ezt mondtam én is...
    Win8-on lehet ugyan színsémát választani de az csak és kizárólag a Startképernyőre fog vonatkozni meg a rendszerfunkciókra (fájlválasztó felület meg ilyesmi)... az appok csempéje minden esetben egyedi színű, csak az lehet, nincs is opció arra, hogy "rendszer színű" legyen...

    ellenben WP-nél ott lehet hagyatkozni a rendszer színére és olyan csempét készíteni az alkalmazásnak aminek a háttere átlátszó -> "rendszer színű" illetve ott az alkalmazásokon belül is visszaköszön(het) a kiválasztott színséma (világos/sötét) illetve a kiválasztott "rendszer szín" (komolyan nem tudom minek szokás ezt fordítani - Accent Color hivatalos nevén)...

    mondom, én mindkét oldalt meg tudom érteni, azt is, hogy az alkalmazásoknak legyen egyedi színe, és azt is, hogy alkalmazkodjanak a rendszer beállításához... mindkettőre van pozitív példa és érv... az viszont tuti, hogy mindkét esetben az alkalmaázs készítőjének a dolga az, hogy eldöntse: a default csempeszínre épít vagy saját színt állít be háttérnek, és semmi képpen nem a felhasználó feladata/lehetősége ez és ez viszont egészen biztosan így van rendjén...

Új hozzászólás Aktív témák