Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolruf

    őstag

    válasz Döglött Róka #15 üzenetére

    Nem mellre szívtam, csak a tegnapi nap fényében volt kicsit (ahogy más is írta) tényleg grammarnáciskodás :)

    Hogy ON is legyen:
    Én is Asimov fan vagyok, ezért gondolom azt, hogy bár nagyon régóta foglalkoztatja az embereket (na jó, azóta, hogy egyáltalán mint vágyálom létezhet), azóta nemigen fejlődik látványosan a robotika. Az én véleményem az, hogy a vezérlést nem tudják megoldani, bármilyen erős, gyors is pl. egy szervomotor vagy más hajtás, egyszerűen nincs olyan számítási teljesítményű rendszer, ami közel valós időben tudna reagálni (pl. egy manipulátor számára a távolság, objektum alakja, ,,sérülékenysége'' felmérése és lereagálása). Ezért van sokszor, hogy szép, jó a kis robot, stb., de amikor valamit csinálnia kell, megvárja, míg minden rutin lefut ezerszer, mielőtt megmozdulna. Egyszerűen nem folyamatos semmilyen mozgás. Lépcső előtt ,,lépcsőmászó'' üzemmódba kapcsol, ajtónál megáll, jobbra-balra lépked, hogy az ,,ajtónyitó" funkció lefuthasson. Én ebben látom a fő akadályt. Ha a számítási teljesítmény elegendő lesz egy ,,gondolkodás szintű'' rendszerhez, akkor ez a nagy akadály elhárul. Mert ha egy filmtrükkökhöz használt kellék már tud folyamatosan mozogni távirányítással, akkor ott nem a motorokkal vagy a kihajtásokkal van a fő gond. Persze ez mind mint írtam, az én meglátásom szerint :)

    (nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Új hozzászólás Aktív témák