Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beencee

    senior tag

    válasz ntomka #8 üzenetére

    Az bőven lehet, hogy csak "egyet értesz teljesen", de az az egy láthatólag nem ez a téma...

    Komolyra fordítva: ezek az eszközök nem általános célokra használt és ehhez képest teljes funkcionalitású számítógépek, amelyhez valóban kell a hagyományos billentyű-egér-megfelelő méretű képernyő-sok funkcióval bíró operációs rendszer. Ezek a notebookok, asztali gépek, stb., amelyek funkcióinak hány százalékát is használja ki egy átlagos felhasználó?
    Eljött az az idő - technikailag is, felhasználószámban is, a mobiltelefonok pedig alapvetően átalakították az emberek kütyükhöz való viszonyát - amikor sokak számára inkább hasznosak a speciális, amúgy "számítógép alapú eszközök", amelyeknél már hátrány az írógépről itt maradt billentyű, a túl sokat tudó operációs rendszer, stb. Ezeknek egyik példánya az Apple próbálkozása, az iPad, egy másik az itt előrejelzett Google cucc és reméljük, hogy sok követi őket. Ezektől nem szabad elvárni az "általános" személyi számítógépekre jellemző tulajdonságokat, merthogy nem azok.

    Mellesleg (és ez nem érzelmi kérdés) az Apple-nek van egy óriási előnye a megoldásánál, amit Jobs az előadás vége felé mondott és valahogy - szerintem - érdemtelenül elsikkadt: 75 millió ember tudja kezelni az iPad-et. Magyarul, az iPhone-on szocializálódott felhasználók számára már triviális az iPad (és ami utána jön) kezelése, míg az összes többi versenytárs megoldását nyilván tanulnia kell még a felhasználóknak, vagy elfogadni az Apple módszereit, amelyek így de facto szabvánnyá válnak a touch világban.

    Remélem, hogy így már nem csak egyet értesz, hanem többet is és így már egyetértünk :)

    Ja, és érdekes meglátások ebben a cikkben.

    [ Szerkesztve ]

  • beencee

    senior tag

    válasz ntomka #22 üzenetére

    Akkor valóban egyetértünk :R

    floatr
    Nem gondolom, hogy a pontos szám lenne a lényeg, hanem az, hogy itt már van egy "gyakorlott" populáció, másnál pedig még nyilvánvalóan nincs.
    Bár az is lehet, hogy a "tartalmi probléma" (értsd: az elérhető tartalmak túlnyomó része gyakorlatilag használhatatlan "ujjas" touch környezetben, mert alapvetően egérrel, esetleg billentyűvel való kezelésre lettek készítve) felülírja, vagy tompítja majd ezt a problémát és amíg a tartalmak átalakulnak, addig felnő más is erre a szintre, vagy legalább közelít ehhez.

    tuskooo
    Ez nyilvánvalóan nem erre tervezett cucc, arra nagyon jól elterjedtek a navik, mint ennek a specializált, "valahol számítógép" című termékkörnek a képviselői. Nem azt mondtam, hogy a cikk minden szavával egyetértek, hanem azt, hogy szerintem érdekes meggondolások vannak benne és jóval szélesebb nézőpontból értékeli a problémát, mint az imádom-utálom az Apple-t című hozzáállás.

    [ Szerkesztve ]

  • beencee

    senior tag

    válasz floatr #30 üzenetére

    Valóban, sokáig Apple tabletről beszéltek, az Apple meg nem egy tabletet csinált és nyilván megvan ennek is az oka. Mondom ezt én is, mint aki harmadik éve egy X60-as tablet notit használok főgépként és ha belegondolok, az esetek 99 százalékában mint notit használom és baromi ritkán hajtom ki a képernyőjét.

    Az más kérdés, hogy már nagyon régen keresek-keresünk egy olyan "wifis-érintőképernyős-képkeretet" (speciális, épületben belül használt vezérlő és felügyeleti és/vagy gyógyászati, közigazgatási alkalmazásokhoz), amelyen egy lehetőleg nem is látszó, bármilyen oprendszer van és képes egy adott alkalmazást, vagy egy böngészőt futtani, nincs rajta semmi gomb, csatlakozó, egyéb franckarika. Tehát számomra-számunkra telitalálat az iPad, de ha más csinált volna egy ilyet, mondjuk egy XP Embedded-del, vagy egy Linux-szal, akkor az is teljesen jó lett volna, jó lenne.

  • beencee

    senior tag

    válasz floatr #33 üzenetére

    Ezért is írtam, hogy bárki mástól is jó lenne - lett volna hasonló megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák