Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #28 üzenetére

    Azért van egy kis különbség aközött, hogy egy cégre nyomást gyakorol a közvélemény, hogy ne tudjon nyélbe ütni egy felvásárlást, meg aközött, ha konkrétan bizonyíték nélkül ráfogják egy cégre hogy kémkedik az államának, és minden eszközzel teljesen ellehetetlenítik a működését, kvázi csődközelbe juttatják.

    Egyébként ebben nem is az a legnagyobb gebasz, hogy egy kínai céggel kevesebb, hanem hogy mi garantálja, hogy legközelebb nem egy iráni céget húznak le, vagy egy román-t, vagy egy magyart?! Ha az egyikkel megtehetik, bármelyikkel megtehetik. Most lehet, röhögsz rajta, mert Kína diktatúra, és szerinted ennek az ügynek van alapja, minket meg semmivel nem tudnának sarokba szorítani, de bármikor ráfoghatják, hogy xy magyar cég pl. az oroszoknak kémkedik. Ugyan, ki állna mellénk szerinted az usával szemben? Egy "független" világtanács?

    Most itt megint egy kicsit reflektálva Colomb hozzászólására is:
    Én nem Kínát védem. Még csak nem is a Huawei-t. Az én szemszögemből teljesen mindegy, hogy léteznek, vagy sem, úgyis lesz másik cég, aki kínálja ugyanazt a terméket. A gondom azzal van, AHOGYAN elbánnak a Huawei-el. Bizonyíték nélkül, teljesen nullára lehúzzák lassan, és ez bármikor megtörténhet bármelyik céggel a világon, ha épp az van az útjukban.

    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem ez erősen kimeríti a hatalommal való visszaélés fogalmát, és nem ártana addig megállítani a folyamatot, amíg még csak Kína van célkeresztben.

  • Colomb

    csendes tag

    válasz #16820480 #28 üzenetére

    Eggyetértek veled ezek a rendszerek apszolút kritikus infrastruktúrák!
    Az 5G egy olyan future termék aminek a felhasználási területei, most még az adott pillanatban nem is világosak.
    Olyan ez kicsit mint a 3G akkor a szolgáltatók bevételeinek jelentős része az sms-ből jött, és azt gondolták jó ötlet az MMS meg kamerát tenni a telefonba
    akkor még WAP oldalak voltak, és halvány elképzelés sem volt még arról ami a rá következő 10-15 évben kinőt a 3G-ből majd 4G-ből mint iparág.
    Benne Google, Facebook, Iphone, üzenetküldő alkalmazások...
    Hozzátenném 2005 környékén a Huawei bérgyártóként müködött csak!, és csak 3G USB modemekket csináltak.
    Egész jól ledolgozták a technológiai hátrányt amit az akkori hálózati rendszereket fejlesző és biztosító cégek jelentettek,
    (Nokia, Ericsson, Siemens, Motorola) mindegyik cég több évtizedes know-how és kutatás fejlesztését lapátolták pillanatok alatt be.
    Mindezt Kinai állami segédlettel, megspékelve az egyik legdúrvább kiberkémkedési hátszéllel (tudom hogy másis kémkedik), és rengeteg "ingyen" állami pénzel megtolva dömpingáron.

    Amivel eléggé sakk-mattot adtak úgy az összes versenytársnak, azoknak a cégeknek akik versenypiaci körülmények között próbálnak előrejutni,
    és a részvényesek felé elszámoltatható átlátható beszámolási kötelezetséggel tartozik a management.
    A dömping ár elsőre jól hangzik mert mindenki alá mennek az árban, (és te olcsóbban kaphatsz valamit),
    csakhát utánna amikor kivéreztek a versenytársak akkor már nem fog olyan vékonyan fogni a ceruza, és még alternativa sem lesz.
    Hát dióhélyban ennyi csak a gond Kinával, és a Huawei csak egy apró szelete a tortának.
    Kb. ezt a receptet követik mindenhol, technológiai lopás, és dömpingár végtelen Kínai állami "ingyen" pénzből
    piacszerzés technológiai transzfer és a konkurencia nullázása. Nemtudom hallott valaki már a ThinkPad és Lenovo esetéről.
    Vagy a Volvo-ról és a Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd (mint annak tulajdonosáról)?
    Hogy ez a trend végre valakinek szemetszúrt, és valamilyen módon ennek gátat kellene szabni, annak inkább örülni kellene nem pedig fanyarogni.

Új hozzászólás Aktív témák