Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colomb

    csendes tag

    válasz Darmol #8 üzenetére

    Szerintem nem az a kérdés, ki mit csinált vagy nem csinált, és kinek van igaza, Mert ezt ugysem itt a prohardver-en fogjuk megoldani, szimplán ezen a szinten nem rendelkezik senki valós releváns információval.

    "mert az USA terjeszti ám a demokráciát meg a szabadságot"
    Függetlenül az érdekszférák létezésétől, mondjuk a demokrácia speciel ténykérdés,
    >>> van ahol le lehet váltani a vezetőt, ha akarja ha nem, lásd >>> "Trump"
    és hát van ahol ha egyszer a jóságos és igazságos vezető hatalomra kerül, akkor így vagy úgy de valahogy az ott is marad...
    Távolról sem védeném egyik felet sem, csak valahogy az alaptörvény, vagy alkotmány benne a választási rendszerrel pl. az USA esetében 1780-1790 óta nem változott.
    Ezzel nem azt mondom, hogy az úgy jó ahogy van, csak speciel ez a kis hajszál vékony jogi kérdés képes biztosítani az egyensúlyt a túlhatalom (vagy másnéven diktatúra), és a szabad véleménnyilvánítás között.

    És azért neked se legyenek kétségeid, aki megteheti, hogy lehalgat lop, csal, az lehet meg is fogja tenni (hivhatod ezt te keletnek vagy nyugatnak, ha hatalmi, vagy bármi egyéb érdek ezt úgy kivánja nem fog sokat hezitálni).
    A kérdés csak az ha ezt megteszi, van-e valamilyen eszköz az emberek kezében, jóvátételre, arra, hogy ezt a nem tetsző gyakorlatot ne folytathassa.
    Egy túlhatalommal működő rendszer esetében, erre a természetéből adódóan ugye kevesebb az esély.
    Én részemről ha azt nézzük, hova szeretnék tartozni, akkor inkább oda ahol legalább vissza lehet kérdezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Colomb

    csendes tag

    válasz Pingüino #17 üzenetére

    lehet itt nyugottan démonizálini a nyugati rendszereket, meg bezzeg szegény Kina, meg a mi választási rendszerünk bezzeg sokkal jobb, mert gyorsan lehet havi rendszerességgel modosítgatni... Azt is lehet mondani, hogy mind ugyan olyan...

    CSAK HÁT nem ugyan olyan!!!
    Azért ha megnézzük a modern kor technológiai transzfer irányát, azért abban nincs nagyon kétsége senkinek honna merre felé halad, és ki honnan mit "copy-paste" el.
    Vagy ha te nem így látod, hát bátran szakadj le erről a fertő nyugatról, és legyen a következő CPU-d Kunpeng

    bizztos remek termék sok sikert hozzá...

    [ Szerkesztve ]

  • Colomb

    csendes tag

    válasz Pingüino #20 üzenetére

    Nem én mondtam mit csinálj szabad a választás, olyan totemet imádsz amilyet akarsz... nincs itt semmiféle hozzáállási kérdés sem, kár lenne ezt belemagyaraznod. Vagy neked ez a konfrontálódás és kiokosítás a lételemed? Erre a szintre azért nem fogok lemenni...

  • Colomb

    csendes tag

    válasz #16820480 #28 üzenetére

    Eggyetértek veled ezek a rendszerek apszolút kritikus infrastruktúrák!
    Az 5G egy olyan future termék aminek a felhasználási területei, most még az adott pillanatban nem is világosak.
    Olyan ez kicsit mint a 3G akkor a szolgáltatók bevételeinek jelentős része az sms-ből jött, és azt gondolták jó ötlet az MMS meg kamerát tenni a telefonba
    akkor még WAP oldalak voltak, és halvány elképzelés sem volt még arról ami a rá következő 10-15 évben kinőt a 3G-ből majd 4G-ből mint iparág.
    Benne Google, Facebook, Iphone, üzenetküldő alkalmazások...
    Hozzátenném 2005 környékén a Huawei bérgyártóként müködött csak!, és csak 3G USB modemekket csináltak.
    Egész jól ledolgozták a technológiai hátrányt amit az akkori hálózati rendszereket fejlesző és biztosító cégek jelentettek,
    (Nokia, Ericsson, Siemens, Motorola) mindegyik cég több évtizedes know-how és kutatás fejlesztését lapátolták pillanatok alatt be.
    Mindezt Kinai állami segédlettel, megspékelve az egyik legdúrvább kiberkémkedési hátszéllel (tudom hogy másis kémkedik), és rengeteg "ingyen" állami pénzel megtolva dömpingáron.

    Amivel eléggé sakk-mattot adtak úgy az összes versenytársnak, azoknak a cégeknek akik versenypiaci körülmények között próbálnak előrejutni,
    és a részvényesek felé elszámoltatható átlátható beszámolási kötelezetséggel tartozik a management.
    A dömping ár elsőre jól hangzik mert mindenki alá mennek az árban, (és te olcsóbban kaphatsz valamit),
    csakhát utánna amikor kivéreztek a versenytársak akkor már nem fog olyan vékonyan fogni a ceruza, és még alternativa sem lesz.
    Hát dióhélyban ennyi csak a gond Kinával, és a Huawei csak egy apró szelete a tortának.
    Kb. ezt a receptet követik mindenhol, technológiai lopás, és dömpingár végtelen Kínai állami "ingyen" pénzből
    piacszerzés technológiai transzfer és a konkurencia nullázása. Nemtudom hallott valaki már a ThinkPad és Lenovo esetéről.
    Vagy a Volvo-ról és a Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd (mint annak tulajdonosáról)?
    Hogy ez a trend végre valakinek szemetszúrt, és valamilyen módon ennek gátat kellene szabni, annak inkább örülni kellene nem pedig fanyarogni.

Új hozzászólás Aktív témák