Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #158 üzenetére

    Persze, ez tök jó opció a GRUB-ban, de alapból ha jól emlékszem, akkor a rendszervisszaállító is be van kapcsolva, szóval ahhoz tudatosan "hülyének" kell lenni, hogy valaki megszivassa magát. Kb mintha kernelfrissítésnél újraindítás előtt törlöd a régi kernelt, mert biztos jó az :K Meg lehet tenni, csak nem érdemes, ha nem vagy tisztában a következményekkel és nem tudod javítani az esetleges hibát.
    Ettől függetlenül nekem sem kedvencem a winupdate, egyrészt iszonyat lassú, másrészt meg a folytonos újraindítgatások idegesítők. Tényleg vehetnének példát a linuxos updaterekről, de összességében azért használható.
    Amúgy régen használtam Ubuntut, de pont ott mintha ők is átálltak volna az automatikus frissítés telepítésre egy időben. Persze át lehetett állítani, de ez megint olyan, hogy ha minimálisan tudod mit csinálsz, akkor W10-ben is át lehet (nekem is át van, mert nem szeretem, hogy bekapcsolom a gépet és kezdhetem egyből egy újraindítással, így csak szól, hogy frissítés és amikor végeztem a saját dolgommal, akkor felteszem).

    hcl: Oké, te tudod, hogy Debian Testing, meg én is, de ez sehol nem szerepel amúgy az Ubuntu nevében, amikor letöltöd, akkor nincs ott a figyelmeztetés, hogy ez béta meg nem stabil, hanem ez egy fully fledged rendszer, amit ők amúgy pénzért is árulnak (mármint a supportot persze). Ennyi erővel a W10 is Windows Testingen alapul, és ha kell az stabilabb, akkor meg tedd fel az LTSC-t :)
    Amúgy Ubuntunál engem pont az idegesített, hogy fél éves release cycle volt, és ha egy konkrét release-en voltál, akkor szoftverekből sem kaptad meg az újabbat (mondjuk egy Firefox, vagy GIMP), mert a tárolókba nem tették be, hanem frissíts teljes rendszert. Hát, thanks... Persze erre megoldás a rolling vagy semi-rolling release, mint a Manjaro, Tumbleweed meg LMDE, de azért ilyenből nincs annyira sok azért és ott meg más gondok lehetnek (pont azért, mert rolling, és a fejlesztők bátorságán múlik mit dobálnak be a repóba).

Új hozzászólás Aktív témák