Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz bambano #29 üzenetére

    Nem vettem észre, akkor 6*8=48Mbit/s. Az MRTG nyilván nálatok is interfész sebességet mér, abban meg ugye benne van minden overhead, tehát lehetséges, hogy MRTG-ben ennyit láttál. :)

    "a fizetőképes kereslet nem látszik mögötte"

    Piaci modellt nem biztos, hogy a nyugdíjasokra kell készíteni. Egyébként én pont hogy piaci rést látok, amibe be lehetne nyomulni. Szerintem ha 2-300 Forintért ki lehetne bérelni egy-egy filmet legalább 720p minőségben, akkor sokan megfontolnák, hogy letöltés helyett inkább kiveszik VoD-ból. A másik, hogy IPTV-n néhány (vagy az összes?) csatorna elérhető egy napig visszafelé. Képzeld azt el, hogy egyrészt sehogy sem maradhatok le a kedvenc filmemről, sőt másnap reklámokat áttekerve akkor nézem meg amikor akarom. Szerintem ez sokakat motivál.

    Egyébként meg a piac így néz ki: egyikhez is másikhoz is kell stb, így itt különbség nincs. Kb. hasonló áron kapom meg a kettőt azonos csatornakínálat mellett. Az IPTV kényelmesebb és többlet szolgáltatásokat tartalmaz. Akkor melyikre fizetek elő?

    Ha neked vagy bárkinek választania kéne a kettő közül, és tisztában is van azzal, hogy mit tud az IPTV egy sima DVB-C-vel szemben, akkor közel azonos árért sem te sem az emberek döntő többsége nem a DVB-C-t választaná függetlenül attól, hogy ez a szolgáltatónak mibe kerül, illetve milyen fejlesztéseket igényel, vagy a későbbiekben milyen kapacitás-beli problémák jelentkezhetnek emiatt. Ez az előfizetőt nem érdekli.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák