Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #09819904 #49 üzenetére

    Miért, olyan helyzetben jelenleg mit csinálsz, ha nem működik az automata, és akkor akartál venni jegyet? Mert a kaller nem fog adni, csak megbüntet, ha nincs nálad jegy, ez jelenleg is így van.
    De amúgy az a RIGO és az elektronikus jegy teljesen másképpen működik, szóval előbb azt kellene megvárni, hogy melyik is lesz ténylegesen.

    A forgalomról meg annyit, hogy ha olyan városokban, mint Shanghai, Peking, Seoul, Tokyo, stb működik a kártyás/NFC-s jegyrendszer, akkor egy olyan város, ahol tized annyi lakos sincs, csak meg tudja oldani... Ez teljesen megszokás és kultúra kérdése, hogy képesek-e az emberek normálisan használni. Én inkább fogadnék arra, hogy nem az e-jegy miatt lesz szégyenkezni valónk, hanem az emberek miatt.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #09819904 #63 üzenetére

    De az a helyzet, hogy ha vonaljegyed nincs, akkor nem vagy jogosult utazni. Ez nem olyan dolog, amire nem lehet előre felkészülni, és ha úgy álltál hozzá, hogy majd utolsó pillanatban, és valamiért nem sikerült megvenni, akkor így jártál, ez azért nem az utaztató hibája. Helyközi járatokon, meg vasúton nyilván másképpen megy, de most BKK a téma.

    Kínában pont éltem én is pár évet, azért tudok vele példálózni.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #09819904 #66 üzenetére

    Jó, értelek, de nem vagyok benne biztos, hogy ez így kötelessége a szolgáltatónak, csak azért, mert te a számodra éppen kényelmes módon nem jutottál hozzá a jegyhez. Ott az autópálya matrica is. Nem fogja szerintem az ellenőrzőt érdekelni, hogy akkor éppen nem tudtál venni, mert az adott benzinkútnál leállt a rendszer, hiába fotózod le nekik. Mert megvehetted volna máshol is. Vagy 1 nappal korábban, amikor még működött a rendszer. A jegy is ilyen, nem romlik meg, tarthatsz otthon 1-2 darabot tartalékban, hogy ha véletlen kell, és nem működik az első utadba eső automata, akkor is legyen. Csak persze sokkal könnyebb sokaknak felháborodni, hogy nem megy, és azon stresszelni, meg veszekedni az ellenőrrel, hogy de ő akkor is jogosult, mert nem az ő hibájából nem tudott venni.
    Az, hogy nem készültél fel az útra, és a járművön már csak felárért kapható jegy, a szolgáltatós döntése, így szabták meg a szolgáltatási feltételeket, amit te elfogadtál, amikor igénybe veszed a szolgáltatásukat. Ha kártyás telefonod van, és nincs rajta elég pénz a hívás lebonyolításához, akkor is hiába fotózod le a szolgáltatónak, hogy te próbáltad egy trafikban feltölteni, de ott nem ment, és márpedig ezért most azonnal engedjen téged telefonálni, mert nem a te hibád, hogy nincs egyenleged. Ezek előre fizetett szolgáltatások. Ha nem fizetted ki, akkor nem használhatod.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #09819904 #68 üzenetére

    Nyilván nem szabhatják meg, hogy X idővel előtte legyen a kezedben, de a saját programod magad szervezed, neked illene annyira előrelátónak lenni, hogy az utazás megkezdése előtt legyen már jegyed. Ha nem tudsz ott és akkor napijegyet venni, akkor legalább egy vonaljegy legyen a kezedben, amivel az első járatot igénybe veszed. Nálam ez alap, nem is indulok el jegy nélkül, hogy bocs, rossz volt az automata, mert millió helyen meg lehet azt a jegyet/bérletet venni.
    Ha nincs nálad a bérlet, akkor is van bírság, csak nem annyi az összege, mintha egyáltalán nincs bérleted.

    Én amúgy annak örülnék már, ha nem ilyen vonaljegy, meg havi korlátlan lenne, hanem olyan kártya, mint Hongkong, Shanghai, Seoul, London városokban, ahol töltesz rá egy összeget, és amikor utazol, akkor levon belőle, és évekig érvényes. Nem utazom rendszeresen, így nem éri meg általában bérletezni, de a vonaljegy meg macerás (és drága is persze).

  • #16820480

    törölt tag

    válasz zseko #73 üzenetére

    Így van. Ez nem olyan nagy dráma, legfeljebb csak annak, aki ráér magát ilyennel idegesíteni...

Új hozzászólás Aktív témák