Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Fecow #21 üzenetére

    A "felhő" ( de utálom ezt a kifejezést. :U ) addig jó, amíg csak bizonyos szolgáltatásokat nyújt kiegészítés gyanánt. Ha vannak képeim amiket meg akarok osztani másokkal, akkor jó dolog. Feltöltöm őket, és kész. Ha levelet akarok írni, akkor evidens hogy ilyen megoldáshoz folyamodok. DE ne legyen mindenem egy cég serverén. Az azért egy kicsit túlzás. Ha én valamit meg akarok tartani magamnak, és senkinek semmi köze hozzá, akkor azt nem akarom "felhőbe" rakni. A kép, és hanganyagok nagy részét sem akarnám felhőbe rakni. A magán jellegű írásokat, dokumentumokat sem. Egyszerűen nem oda valók. Ráadásul nem vagyok hajlandó havi szinten fizetni egy nagy tárhelyet, ha egyszer a HDD -t csak egyszer kell megvenni... :)
    Tehát a felhőzéses móka a mai formájában még hasznos (is lehet). Viszont valószínű hogy ez csak a mézesmadzag, és figyelik hogy mennyien ugranak rá. A szivatás pedig majd utána jön.. ;]

    Továbbra is tartom hogy egy fényképész a képeit, egy író a meg nem jelent könyvét, egy zenész a félkész dalokat, vagy pl egy ruha tervező a jövő évi elképzeléseit nem fogja felhőbe rakni, pláne akkor nem, ha nem volna lehetősége helyi tárolásra. Így a legvalószínűbb hogy a helyi megoldások, és a felhők egymás mellett fognak létezni a jövőben is.
    Viszont az olyan szolgáltatások, amik csak adnak a felhasználónak és nem elvesznek tőle (tehát ahol egyirányú adatáramlásról van szó) továbbra is nagyon népszerűek lesznek. Ilyenek az online elérhető könyvek, fordítógép, kereső, vagy az olyan okos megoldások mint a google earth. Ezek a dolgok tényleg felhőbe valók, folyamatosan frissülő adatbázissal... De az adataim az enyémek, és azok maradjanak csak a gépemen. (ráadásul pl a pendrive/hdd elérhető net nélkül is.. :) )

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák