Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz khron78 #7 üzenetére

    Mondj még 20 játékot, ami GTA 5 méretű, jó elég ha 10-et mondasz.

    Mondj 20db 2010-es játékot, amik foglalnak annyi helyet, mint az átlag 2015-ösök...

    Szóval a válasz a kérdésedre: 20db 2018-as cím. Na azok fognak annyi helyet enni.

    Plusz elfelejted azt az apróságot, hogy az X1 ugye TV-vevő is, szóval 1-2 sorozat és már játékoknak se marad hely...

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz khron78 #15 üzenetére

    Te rinyálsz, hogy minek bele ekkora tároló...

    A Wii U-ra hikomatos játékok vannak, alig foglalnak valamit.

    Én 256GB-os SSD-t vettem 3 éve, hogy a játékok is azon legyenek. Ez mind szép és jó volt a 20GB-os játékok korában, de a GTA V-nek vért kellett izzadnom, hogy helyet csináljak. 5 játék van a gépen, ezek együttesen most 120GB-ot foglalnak. Beléptünk az 50+GB-os játékok korába. Ott van az Advanced Warfare, ott a GTA V, a Witcher 3 is 40GB-ot kér majd, jövőre jön a Cyberpunk 2077, az se lesz kevesebb, ahogy a komolyabb cuccok egyike se fog megállni 30GB alatt.

    És nem. Usákoknál sincs mindenhol gigabites internet, sok helyen ott is vékony madzagon mérik az adatokat. Az ilyen helyeken nem alternatíva a felhő.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz khron78 #17 üzenetére

    Elfogytak az érvek, jön a személyeskedés?

    Ez nem az én értelmi szintemet minősíti...

    Én személy szerint egyébként se mondtam, hogy kevés az 500GB, tőlem ilyet nem láttál. Csupán azt mondtam, hogy az 1TB-ot is könnyen meg lehet tölteni, ha rendesen kihasználod a vasat, mert emlékeim szerint az előfizetéses multimédia-szolgáltatás idehaza nem elérhető a szóban forgó konzolra. Vagy már megy rajta a hazai IPTV?

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz khron78 #21 üzenetére

    Igazad van, én tévedtem. Nem voltam tisztában a hikomat eredeti jelentésével. Úgy tudtam ez az elsősorban japánból eredeztethető takarékos berendezések gúnyneve, melyet a pazarló, nagy gépeket használó rétegek ragasztottak rá.

    Azt akartam mondani, hogy mivel a Wii U hardveresen évekkel le van maradva a next-gen konzolok mögött így az arra írt játékok gépigénye is ugyanennyivel visszafogottabb. Egy 10 éves játéknak is elég a 32GB. Plusz a Wii U még mindig használja a lemezt, amin a játék van, míg a next-gen konzolok a PC-hez hasonlóan már csak telepítés erejéig igénylik ezeket, mert az optikai meghajtók sávszélessége egyszerűen elégtelen.

    1 - Nem degradálok semmit. Az meg mit jelent, hogy az ízlésemnek nem megfelelő a mérete? Hogy lehet egy játék méretét ízléshez kötni? A kinézetet, teljesítményt, futási paramétereket még megértem, de a méretet? Az milyen érzékszervekre hat? Miben nyilvánul meg? Azt mondod, nekem azért nem tetszenek a Wii U játékok, mert kisebb helyet foglalnak? WUT? :F

    2 - Ezt már kifejtettem. Félreértés volt. Nem gondoltam és nem is szántam viccesnek a dolgot.

    Még nem kevés. Jelenleg nem. De jövőre jön ki a Star Citizen és az előzetesek alapján meg fogja haladni a 100GB-os méretet, és ez idővel egyre csak fokozódik, mint ahogy 15 évvel ezelőtt tökéletesen elég volt a 20GB-os HDD is, sőt, azon volt csomó zene meg film is... Ezt hívják fejlődésnek/haladásnak. És hidd el, sosem azoknak lett igazuk, akik azt mondták, hogy "XYZ elég mindenre".

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák