Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Shkiz0 #119 üzenetére

    Igazából pár hozzáfűzni való.
    Gondolkodtam a Cat 6a-n, meg a cat7-en, de a végén nem láttam értelmét.
    Eleve nem is igazán van Cat7 aljzat, ahol van meg horror ára van. Plusz az elkövetkező 5-10 évben nem hiszem, hogy tömegesen elterjedne a 10G-s net otthoni használatban, így feleslegesnek tartottam jelenleg komplett cat7 rendszerre való beruházást.
    10 év meg sok idő, az sem biztos, hogy akkor még ebben a lakásban leszek, mert jelenleg egyedül elég az 51nm2, de ha esetleg család lenne majd úgy már szűkös és valószínüleg kertes lakás lenne. Ha mégis itt leszek, akkor a jelenlegi ár töredékéért tudom majd kiépíteni a cat7 rendszert ha kell.
    Kábelek ahogy a képeken is látszik csak vésve lettek a falba, nincs kábelcsatorna mivel nem túl vastagok társasház lévén a falak, illetve felesleges lett volna csatornázni, mert ahogy látszik a képeken az állmenyezetlen futnak a kábelek, és elég sok a kanyar és törés is bennük, így nem tudtam volna később újrahúzni bontás nélkül.
    Szóval így maradt Cat6 ez bőven pár évig kiszolgál.
    Aljzatoktól is tartottam, hogy szarok lesznek de tökéletesen működik az összes.
    Mondjuk én nem használom a T-s Sagemcomot se, mert mögötte Mikrotik eszközök vannak (RB450Gx4, CSS326, hAP AC).

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák