Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Kábel téma: Én a Conrad-tól 500 Ft / méter áron vásároltam S/FTP Cat7A (1500MHz) kábelt, 50x 500 = 25 000 forint, négy Cat8-as szerszám nélkül szerelhető árnyékolt hálózati csatlakozó összesen volt 12 ezer, szóval ez így összesen volt 37 ezer forint, és talán még 40 Gbit-re is jó. Nem olcsó, nem vitatom, de időtálló, és mivel a festő azt javasolta, hogy a fal mellett vezessük el, úgy is jön az eredeti padlóra ill. járólapra laminált padló, ahol meg nem, ott vágott nekem egy kis "árkot" a járólapban. Eredetileg csak az első szoba - nappali - hátsó szoba között akartam 1-1 Cat7A kábelt, plusz egy-egy optikát a három helység között. Aztán a sors úgy hozta, hogy rádöbbentem, mennyire olcsón vannak Cat6A és Cat8 kábelek az eBay-en meg a kínai webshopokban. Így végigvittem ezekből bizonyos átfedéssel az első szoba két vége (ahol bejön a UPC és átellenbe, ahol a számítógépasztal van) illetve a nappali között különböző típusokban (U/FTP, S/FTP vegyesen). A kábelek célja egyfelől biztonsági tartalék, másfelől sok eszköz összekötésének lehetősége (nem kellett így a végpontokon plusz switch). 1Gbitet még úgy is tudja az egy szem U/UTP-s kábel is, hogy közben mellett a másik kábelen megy vissza a jel (tehát nincs áthallás / zavarás).

    Ezen kívül a nappali és a hálószoba között a fali csatlakozók között húztam ki sima Cat7-es kábelt, sajnos a fal csatlakozóknál adódtak gondok, konkrétan a nálam használtak kifutottak, úgy kellett mindenfelé vadászni, sikerült Cat6-os szereléket beszerezni, de aztán a műszer szerint a hálószobainál a 7-8-árnyékolás áthallatszik, amit két napnyi szenvedés után úgy hagytam a fenébe. Ez mondjuk amúgy is csak aféle vésztartaléknak lenne, ha a hálóba valamiért kellene számítógép vagy TV, de azért eléggé elszontyolodtam azon, hogy nem jött össze...

    Sajnos 1Gbit felett még nem tudtam tesztelni őket, leginkább azért, mert a 10Gbites hálóra az optikát találtam ki...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák