Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Tehát ha ezt meglépik még mielőtt lejárna a hűségidőm, akkor 303 Ft-tal alacsonyabb lesz a havidíj. Utána pedig, ha nem akarok listaárat fizetni onnantól, a hosszabbítás idejére ezen csomag már le lesz zárva és muszáj lesz új, meg persze drágább csomagra váltani.
    Nekem az a 303 Ft nem probléma, nekem az a probléma, hogy 800 méterre 375 Ft-os többletért kétszeres sávszélt adnak, 2 km-re meg a duplájánál kevesebbért 12-szereset.
    Persze, tudom, népsűrűség, kiépítettség, réz- kontra optikai kábel, stb., stb., stb., de attól még nem lesz fair és nem örülök, hogy apróságokkal próbálják kiszúrni az emberek szemét a tisztelt politikus urak és hölgyek, az meg, hogy a szolgáltató 10+ éve hozzá se nyúlt a hálózathoz errefelé, a kutyát nem érdekli, csak akik a fejüket fogják, mert fizetnének többet szívesen, de nem fektet be senki a hálózatfejlesztésbe, mert az hosszútávon megtérülő projekt lenne csak.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz E.Kaufmann #87 üzenetére

    "Egyedül a népsűrűség az, ami komoly tényező."
    Pontosan. De ez is szubjektív indok, hisz a befektetés megtérülése nem kérdés, csak a megtérülés ideje az. Arra meg lehet azt mondani, hogy beérhetnék kevesebb tiszta haszonnal is a nagytőkések... csak hát az nem kapitalizmus lenne, hanem idealizmus, minket idealistákat meg komplett hülyének néznek, ahogy a mellékelt ábra is igazolja.
    Van viszont egy olyanunk is, hogy mobilinternet. Azt már sokkal egységesebben el lehet osztani, és senki nem tudja igazolni, hogy adatforgalmi korláttól mentes csomagok technikai akadályok miatt nincsenek, főleg, hogy tudjuk, hogy vannak, csak nagyon kevés, úgy pedig, hogy nincs garantált sebessége, túl drága. És persze ott sincs verseny.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Stauffenberg #89 üzenetére

    "Te például befekteted úgy a munkádat a munkahelyeden, hogy nem vagy abban biztos, hogy ki tudnak időben fizetni?"
    Az én munkámnak nem része a vagyonom egy részének kockáztatása. De ha az lenne, az "időben" kifizetés nem jelentene semmit, ha tudnám, hogy a befektetés megtérül, addig meg lenne bőven pénzem, akár gyorsabban megtérülő befektetésekre is. Bár ki tudja. Azt mondják a hatalom elzülleszt. Lehet nem lennék én se idealista, ha milliárdok felett kéne döntenem... de azért szeretném azt hinni, hogy az maradnék.

    A non‑profit szervezeteket ne keverjük ide, oda jellemzően olyan tevékenységek tartoznak, amiket kissé ironikus módon pont for‑profit módon lehetne végigvinni a kívánt eredménnyel.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák