Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz bambano #6 üzenetére

    Az a baj, hogy ahogy a kábeltv vagy internet piacon, úgy a mobiloknál is valószínűleg jól szervezett és titkolt kartell van a háttérben (esetleg beállt a piac egy dinamikus egyensúlyba, megölve a versenyt). Ugyanis kábeltv és internet esetén a digi* érdekes módon fele/harmad áron adja ugyanazt, és nem hiszem, hogy veszteségesek, mert ha a 10megabites szimmetrikus netet nem 2500-ért, hanem 5000-ért adnák, akkor is vinnék mint a cukrot, de 2500-ért is megéri nekik. Ezzel szemben a többiek a nagy nagy és szent versenyben alig győznek egymás fölé ígérni, már eleve 3 (vagy 4?)-szeres árnál. Ugyanez van a mobilcégeknél is. Verseny meg minden, de érdekes módon az ügyfél annyira nem érdekes. Vagy kartell, vagy beállt a piac, elmegy x, jön x, egykutya. Nagyon kellene valaki az állóvízbe!

    * csak sajnos nagyon kevés helyen van, a többi helyen megy a szabadrablás a T csoport, csatlósaik (független internet szolgáltatók, hahaha), illetve a fibernet által.

  • luciferc

    őstag

    válasz bambano #8 üzenetére

    én azt tudom biztosan, hogy nekem most digi van kábeltv-ben és neten is (rendes utp kábel jön a lakásba, nem modemes szutyok), a kábeltv kifogástalan, és megfelelő a csatorna választék is, kellően alacsony áron, és a 10MBites szimmetrikus net is hasít rendesen. 5Mbit-nél még nem volt gyengébb egy irányban sem, és általában viszi a megadottat, ami manapság nagy szó (T-csoport és társaik...). Mindezt zusammen 5200 kemény magyar forintért. Meglepő, ha arra gondolok, hogy az ADSL szolgáltatók körében kartell van? Csak sajnos digi kevés helyen van.

    Ja, és azt is hozzátenném, hogy diginél nincs hűségidő, ha szart ad, elmehetsz. A többieknél van hűség, tehát bátran adnak szart, úgysem mész el. Mire lejár, addigra meg megtudod a szomszédtól, hogy a másik szolgáltató is ugyanolyan szar. Ezek alapján nehezen hiszem, hogy itt tiszta verseny van.

  • luciferc

    őstag

    válasz bambano #11 üzenetére

    ADSL-ben sincs tiszta verseny, amíg egy cég adja a drótot.

    Na most akkor nem értem, világosíts fel. Mi van benne az ADSL internetelőfizetés díjában? Benne van gondolom az ADSL infrastruktúra fenntartási, üzemeltetési díja, ezt a szolgáltató kipengeti a T-nek (általában), plusz benne van maga az internet szolgáltatás, az ahhoz szükséges infrastruktúra, az ügyfélszolgálat, stb, szóval ugyanaz, mint a digi esetében. Tehát a digi esetében a kábel infrastruktúra, az internet és minden úgy egyben kijön mondjuk 2500-ból. ADSL szolgáltatónál meg ugyanerre 9000 kell? A szolgáltató saját részéről már 2000Ft-nak elegendőnek kellene lennie a digiből kiindulva, hiszen az internet szolgáltatás infrastruktúrájának nagy része része független a fogyasztóhoz való végső eljuttatástól. Nem? Akkor a T nyeli le a maradék 7000-t? Vagy mi az a nagyon nagy különbség a kábelnet és az ADSL között, ami indokol 3-4 szeres árat? Mellesleg nyugodtan összevethetjük az upc-t a digivel, chello silver az upc honlapja szerint 7500, 1 év hűséggel. Diginél ennél jobb szolgáltatás meg 2500. Szóval mi kerül az upc-n 7500-ba? (tudom, megteheti, meg is teszi) Mintha az egész net piacon egy szép kövér kartell lenne, rémisztően egyformák az árak a digit kivéve. De biztos tévedek, csak mutass rá, hogy hol.

    A tiszta versenyről meg annyit, hogy a környékemen van digi is meg upc is. És az upc nem enged lokálisan, hiába a verseny, inkább bukja az ügyfeleket. Országosan viszont a 3-szoros díjaival kaszál rendesen.

    Azon előfizetők, akiknek saját digis tányéruk van, rosszabb idő esetén látják, hogy a digi nem ugyanaz a minőség.
    Lehet, biztos igazad van. De ha így van, otthagyom a digit, mert nincs hűség. Ha az upc szar, 1 évig szopok. Nagy különbség.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #11 üzenetére

    Nálunk Budakeszin UPC tányérosTV van. Rossz időben teljesen nézhetetlen. Ennél a Digi sem lehet rosszabb.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #16 üzenetére

    Elhiszem, hogy általában jobb az UPC (bár a régi lakásban az UPC kábel-TV is elég kaka volt, igaz ennek több éve), de pl. én szívesen mennék át DIGI-re, ha nem lenne az a hűségnyilatkozat...

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák