Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #09819904

    törölt tag

    válasz fordfairlane #206 üzenetére

    És melyik módszer a jó? Melyik vált be? :)

    1. A magyar jogrendszer azért nem csap le a letöltőkre, mert többe kerülne a technikai dolgok megvétele illetve a személyzet kiképzése és a munkájuk, mint amennyit betudnának hajtani. Ez ugye adódik abból, hogy kiszabnák a jogdíjat ami többmilliós lenne, de a letöltő usernek meg havi 22.800 ft bérpótló juttatása van és a szüleivel él, akkor ott aztán várhatnák mire befolyik bármi is...
    De egy átlag melóstól is szép idő lenne mire megtérülne az okozott kár.

    2. Szépen hangzik, de a német mentalitás más. Nyilván kevésbé kell kalózkodni, ha van reális bére az embernek. Na, meg ugye a jogrendszerük is egészen más. Ott még működik a csekkezős dolog.
    Nálunk ez megbukna már az első napon.

    3. Amerika imád a nagy számokban beszélni. 50 éves börtönbüntetés vagy pl. 135 év és milliós bírságok. Náluk dettó ugyanaz a helyzet, hogy a kiszabásig baromi jók, de a behajtásnál már nem igazán.
    Ott is inkább a nagyobbakra mennek, mint pl. a Pirate. Nem vagyok amcsi téren jártas, de azért az igen abszurd lenne, hogy pl. a Nevadában élő Josh Davidet akinek van egy párja, gyerekük és kocsijuk meg nincs, azt lenyomnák 40 évre vagy épp kiszabnának 30 millió $ bírságot. Azért ennyire nem hiszem, hogy az amcsik elvetemültem nyomnák a dolgokat.

    Az a baj, hogy addig amíg mindent megelőz az egyéni érdek, addig sosem lesz olyan, hogy megállapodás. Mert, ha az egyiknek fizetni kell, akkor miért nem a másiknak? Ha nekem van jogdíjam előbb hajtsák be a vevőn... Szóval ez egy örök körforgás ahol mindig is menni fog a másikra mutogatás. Nyilván igaza van mindegyik félnek. Épp ezért kellene egy korrekt kerekasztalhoz leültetni a csürhét és egyeztetni.
    Mert igenis felháborító, hogy egy zenész nem kapja meg az Őt megillető jogdíjat. Jogos! De az is felháborító, hogy veszek az asszonynak egy 2 GB-os (nem nagyobb) memóriakártyát a telefonjába, mert amíg nincs benne addig a ketyere nem menti a fotóit, és máris jogdíjat kell perkálnom, mert az ártatlanság vélelme annyira megillet, hogy egyből vélelmezik, hogy zenét és/vagy egyéb dolgokat fogok rajta tárolni.
    Szóval ez az egész kiforratlan. A pénzbehajtás része viszont remekül megvan csinálva!
    És itt nem azért vagyok felháborodva, mert pl. 4 ezer forint is lehet a memóriakártya. Lehet 16, az sem érdekel! Hanem maga a szitu zavar, hogy egyből vélelmeznek mindenfélét. Ez marhára nem egy korrekt dolog!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák