Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz Dave™ #12 üzenetére

    Értem. Azt hittem, hogy valóban döglassú. :D
    Én XP-n nem használom, Ubin is kinyomtam inkább, mert nincs sok adatom azon a rendszeren. De majd kipróbálom kiváncsiságból.
    Vistán a keresett cucctól függően olyan 1-1.5-2 mp alatt jön a találat - ha van, és be van indexelve ugye. / Az általad jól ismert nem túl bivaly gépen, ami azóta kicsit gyorsítva lett./


    Nem változott a szabály, és már akkor sem így volt, idézem A magyar helyesírás szabályaiból:


    A -val, -vel és a -vá, -vé rag a mássalhangzót jelölő nem magyar betűre vagy betűkapcsolatra végződő idegen közszavakhoz és tulajdonnevekhez úgy járul, hogy v-je teljesen hasonul az utolsó kiejtett mássalhangzóhoz: Andrićtyal, Balzackal, pechhel, Bachhal, Greenwichcsel, Steinbeckkel, Engelsszel, hertzcel, fixszel, fixszé, ortodoxszá, Félixszel, Marxszal stb.


    Ha az idegen írásmód szerint írt közszó vagy tulajdonnév végén hangérték nélküli (ún. néma) betű van, vagy ha az utolsó kiejtett hangot betűknek bonyolult, írásrendszerünkben szokatlan együttese jelöli, akkor a magyar toldalékot mindig kötőjellel fűzzük a szó testéhez: guillotine-t, monsieur-nek; Glasgow-ban, Iaşi-nál, Loire-on, Montesquieu-nek, Montreux-ig, Peugeot-t, Rousseau-val, Voltaire-é; stb. – De hagyományosan: Anjouk.
    Nincs apelláta. :)

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák