Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz paprobert #18 üzenetére

    Ideális esetben a ház ventije keringeti a szobahőmérsékletű levegőt
    Már ha van... Sokakat nagyon zavar a ventik zaja. A gépeimben átlagosan 3 darab venti található (proci + dVGA + tápegység), a kisebb teljesítményűekben (i3-i5 + mondjuk egy GTX750Ti), vagy a vízhűtéses gépeimben meg talán 1 darab (tápegység), vagy annyi sem (és ezek közül is van ami már 6 éves és köszöni szépen jól van).

    a hűtőbordáról leszakadó 70 fokos levegővel pácoljuk tovább
    Ha neked a bordáról 70 fokos levegő "szakad le", akkor ott hatalmas bajok vannak... A procid magjai ebben az esetben már 90 fok körül járnak. Az adott esetben 70 fokos levegő pedig még hűvös is a VRM alkatrészeinek, mert a 100 fokon járó procid VRM-je lesz sokkal hűvösebb... ;) :DDD

    A top-flow hűtők nagyon hasznosak az alaplap egyéb komponenseinek és a házak bizonyos részein tapasztalható megszorult levegővel szemben is hatékonyan tudnak fellépni. Általában viszont nem csúcsteljesítményűek, mint pl. egy Noctua D14/15 stb. inkább csak jó közép-felsőközép kategóriát ütik meg (mondjuk nekem most is egy 4790K-n csücsül a sajátom egy 800 RPM-es ventivel :DDD ). De ha az ár/érték arányt nézzük (amibe én a közvetett hűtést is beleveszem gondolatban), akkor messze ezek a hűtők nyernek. Vannak (sokkal) jobb toronyhűtők, de azok alatt akár még "fulladozhat" is a VRM (ergo plusz hűtés/venti kell, ami plusz zaj), a vízhűtések sokkal-sokkal jobbak viszont 10-15x drágább kiépíteni egy normális (nem játékvíz) rendszert. Szóval összességében én már évek óta a top-flow hűtőket preferálom a passzív (mert még mehet rá venti valamikor a jövőben) és a félpasszív/aktív hűtésű gépeimben is. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák