Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16939776 #38 üzenetére

    Az EUFI-t nem tudod eliminálni, csak ez a három opció van:
    - A/1 valódi BIOS (gyakorlatilag régi alaplap)
    - B/1 UEFI firmware, CMS modullal emulált BIOS boot mód
    - B/2 UEFI firmware, natív EFI boot mód
    Én a CMS-t szoktam eliminálni az UEFI-s gépeken, menjenek csak EFI-vel, ne emuláljanak BIOS-t.

    Jobban utána kéne nézni, de megint: ez a frissítés szerintem csak arra az állapotra van hatással, ami a gép bekapcsolása (vagy újraindítása) és az OS (pl. wínydóz) boot egy kései állapota (mikor be van már töltve valami VGA driver féleség) közt van (mikor bámulhatod a csodaszép alaplapgyártó márkeneves boot logót, esetleg kiírkál dolgokat, hogy milyen a CPU, mennyi a RAM a gépben, mi robbant fel tegnap, aztán elindul a kör alakú homokóra a Windows felirtat alatt...) .

    Aztán lehet, hogy mégis piszkál mást is, csak nem emel verziószámot, de kétlem, mert az érintett gépeken is az volt a gond, hogy nem voltak hajlandóak EFI módban boot-olni vagy még inkább az, hogy boot-oltak azok, csak nem volt kép az ember szeme előtt, míg be nem töltődött az OS, de utána már igen, mert a driver kezelte a dolgokat, nem az UEFI, így nem kellett DP<1.2 kompatibilis GOP).

    Mondjuk még esetleg valami olyat el tudnék képzelni, hogy ha hülyén kommunikált a VGA és a kijelző bekapcsoláskor, akkor később is "megrekedt" valami más (mondjuk úgy lassabb) módban, de nem kéne.

    De amúgy meg... egyáltalán milyen DP sávszélt támogat a monitorod VGA-tól függetlenül? Mert egy VGA firmware update nem fogja frissíteni a monitorod is.

    Ja és... 1000 fps-nél mi a helyet? Csak úgy kíváncsiságból? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák