Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Tikakukac #99 üzenetére

    a forgalmiba akkor kell bármit is bejegyeztetni, ha a gyári specifikációtól eltérő alkatrészt akarsz feltenni az autóra. a gyári kerékméreteket és azok váltóméreteit nem szokás engedélyeztetni és beírni.

    különösen érdekelne a rendőri eljárás abban az esetben, amikor a gumira írt méret egyezik a b oszlopra ragasztott matricán szereplő egy darab gumimérettel...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • orion1025

    őstag

    válasz Tikakukac #99 üzenetére

    Sajnos ez nem így van, elég sok felni lepattant már nálunk is az autókról... A Zasszonyéra is max 195/50R15 mehetne fel (dízelre nagyobb), de 17-es felnik vannak nyárra, én úgy vagyok vele, hogy nyeljen sót a rendőr, meg majdnem kiköpött mása a gyári GTI felninek, csak egy "pöttyet" nagyobb + az ültetés (hótoló), így már feltűnő. Szóval igen, csak a gyári hozzá passzoló kerékkel lehet gurgulászni az utcán, legyen az acél, vagy alu.

    A műbizonylatozás meg egy vicc, mert a TÜV papír lefordítása magyarra (egy oldal!) 70e magyar valuta, terveztetés mérnökkel ami megint hat számjegyű, utána a helyi hatóság TALÁN engedélyezi a menetet, és kifizettél egy vagyont, de lehet nem kapsz érte semmit. Az unió többi államában a TÜV papírral beballagsz a helyi érdekeltséghez, fizetsz 10 eurót, aztán már mehet is az autóba a majré. Az ültetésért nem kis vajúdást műveltem, de egy vicc az egész ország ilyen téren is. Műbizonylatos sportdobot nem kell forgalmiba jegyeztetni ha szakműhelyben rakattad fel, és van pecséted a forgalmazótól, gyártótól, beszerelőtől, de még az sem elég a sündisznónak, mert ő a törvény felett áll. Sőt, a rendőr két ujja egy mérő eszköz, mert ha megállít, és a kerékjárat + a gumi között nincs annyi hely, már rendszám le, útvonal engedély, szigorított vizsga, stb... Szóval ez a felni rádobálás nagyon nem úgy megy hivatalosan és élesben sem, hogy bemegyek a bótba, aztán veszek valami pimpelt polírozott alut, aztán mehet a szekér kerék az autó alá, mert sok helyen simán kikapnak a forgalomból.

    [ Szerkesztve ]

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Új hozzászólás Aktív témák