Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xatos3

    senior tag

    válasz Cifu #3 üzenetére

    Én vettem egy 4tb efaxot egyenlőre single disk-ként és elkezdtem rá menteni synology drive app-al
    katasztrófa, 12 óra alatt 300gb ment át, mert 9mb/s re képes random írás közben a hdd

    már éltem is a 14 napos elállással, egyszerűen alkalmatlan a hdd random írásra
    kicseréltem egy iron wolf 4tb-ra és láss csodát nagyságrendekkel gyorsabb lett a mentés is és a synology is

    [ Szerkesztve ]

    [Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Cifu #3 üzenetére

    "...és azt gondolják, hogy az EFRX és az EFAX lazán vegyíthető. Hát nem. Ez mondjuk annyira meglepő, figyelembe véve RAID-eknél azonos lemezeket szokás használni, az EFRX és az EFAX pedig egyértelműen nem azonos. Aki vegyíti a lemezeket egy RAID-ben, az nyilván szembesülhet ebből fakadóan problémákkal..."

    Ezzel azért vitatkoznék, hogy azonos lemezeket szokás használni. Milyen szempontból azonos? Gyártó/széria? Így lehet ráfutni a széria hibára, és bedönteni a RAID tömböt.
    RAID tömböt olykor érdemes eltérő szériából és akár eltérő gyártó termékéből építeni, mert stabilabb a széria hibát tekintve, persze lehetnek kivételek. (DELL, HP, stb. is több gyártó lemezeit használja ugyanazon Dell és HP gyári cikkszám alatt.) Nyilván a paramétereknek (méret, fordulat, esetleg cache méret) egyformának kell lennie, és a jövőre gondolva akár nem 100% ig kihasználni a lemez méretét, hogy azonos köteteket, partíciókat tudjunk kialakítani később is, ha kisebb lenne a lemez fizikai mérete... ugye kisebb nem lehet.

    Itt a probléma az, hogy az SMR lemez bizonyos műveletek esetében úgy belassul, hogy az hibának érzékelhető, hisz a többi/másik PMR lemez nem fog. Itt most kérdés, hogy mi alapján dönt a raid vezérlő, smart értékek, hibák száma, vagy egyáltalán mit tekintünk hibának? No erről nem tudunk jelen pillanatban eleget.

    Azért ezt a marketing dumát elég nehéz bevenni, hogy az otthoni és kis üzleti felhasználó ebből semmit nem érzékel... Mennyivel fog többet dolgozni (fogyasztani) a lemez? Miben befolyásolja az élettartamot? 25% tárterület nyereségért duplán dolgozunk... nem látom ezt logikus döntésnek.
    Jah, és igen, szeretném látni a jelölést kedves gyártó, mert nem biztos, hogy szeretnék ilyen lemezt!

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák