Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Cifu #11 üzenetére

    Mer attol nem lassul a facse/jutub/instagram szentharomsag. A patchtol viszont igen. Nem ertem miert vagy meglepve, hogy milliardos tomegek szarnak az IT biztonsagra. Az atlag emberek altal napi szinten hasznalt szolgaltatasok 99% egyenesen az IT biztonsag szembekopese, majd pont a Spoilerrel fognak foglalkozni...

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Mert nem kézzel fogható dolog. Mindenkinek van otthon ajtó, mindenki tudja mi történik vele ha bezárod. Azt viszont nagyjából senki nem tudja, hogy egy PC/telefon/okoshajszárító mitől működik úgy, ahogy, azt meg végképp senki nem tudja, hogy a Spoiler micsoda. Tehát az általános nem értem -> nem számít elv

    Én aláírom egyébként, hogy valóban, az átlag polgár átlag életében nem jelent túl nagy törést a Spoiler. A baj inkább az, hogy nem csak ezzel, hanem semmilyen adatvédelmi kérdéssel nem foglalkoznak. Mivel még nem kézzelfogható számukra az eredmény. Majd amikor egy ma 12 éves kiskölyök leugatja az oroszokat/amcsikat jutubon a minecraft videó alatt aztán 18-25 éves koráig majd egyetemen rohad mert kitalálta időközben, hogy ő márpedig diplomata lesz akkor majd nem lesz őszinte a mosolya mikor ezt a kommentet előveszik és elküldik a kurva anyjába a határon. Ez a baj, nem tudnak az emberek rendszerben gondolkodni , nem látják hogy mi jön a 2 után és abszolút gondolkodás nélkül, a legnagyobb beleszarással írnak magukról egy olyan naplót a nap 24 órájában, amiben benne lesz minden a user életéről amivel zsarolható, ami miatt X dolgokra nem lesz jogosult, ami miatt Y dolgokkal fogják befolyásolni.

    Emberek egyszerűen nem értik az internet és a virtuális élet működését , foggggalmuk nincs, hogy mit csinálnak valójában.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Alchemist

    addikt

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Az ajtózár azt jelentené, hogy a netről kezdeményezve vagy egyáltalán a gépről ne lehessen semmilyen ellenőrizetlen/nem kívánatos bináris kódot futtatni.
    Mert ha ez megtörténik, akkor már csak arról beszélünk, hogy a betörő az otthoni ékszeresdobozt vagy a gardróbot próbálja meg előbb kinyitni...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • GodGamer5

    addikt

    válasz Cifu #11 üzenetére

    Azért vettem anno ilyen procit, mert gyorsabb volt játékra a Ryzennél, erre zsinórban jönnek rá a patchek, amik szénné lassítják. Ez azért számomra durván felháborító. Meg videovágásnál se fogja már a procimat ez a sok lassító patch. Amúgy meg attól, hogy felkapták ezt a témát és egy részét be is foltozzák a sebezhetőségeknek, attól még tele van backdoor-okkal minden pc, úgyhogy ez a műbalhé átlagemberként nem nagyon izgat.

    "Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Akkor miért gondolja bárki azt, hogy egy prociban lévő sebezhetőséget jó ötlet meghagyni?

    Azért, mert az átlag user szemszögéből a Spectre / Meltdown etc sebezhetőségek távoli absztrakt dolgok amelyek alapvetően nem érintik őt. Én nem tudok olyan esetről -ezért nyilván az átlag felhasználó sem- amikor az egyszeri user gépén nyitva hagyott spectre/meltdown etc sebezhetőség miatt ennek a usernek a gépét feltörték, és neki valamilyen tényleges kárt okoztak.

    Addig amíg világviszonylatban sok sok millió gép gép fut ezzel a sebezhetőséggel és ennek ellenére mégsem sikerül kihasználni, én elég erősnek érzem az egyszeri user álláspontját, aki azt mondja, hogy egy vélt de még soha valóra nem váltott fenyegetés miatt nem fogja itt és most befékezni a gépét és nem fogja a vélt fenyegetés elleni védelem nagyon is valós költségeit megfizetni (lassabb szgép).

    Jelen állás szerint sokkal nagyobb annak az esélye, hogy miután én megírtam ezt a posztot, kimegyek a Lidlibe kávéért az úton elüt egy figyelmetlen autós, minthogy egy esetleges spectre támadás áldozata legyek. Ráadásul nem csak a valószínűségek kisebbek, hanem a potenciálisan okozott kár is. Ha elüt az autó megnyomorodhatok vagy akár meg is halhatok, ha beüt a Spectre, akkor mi lesz? Megszerzik a firefox könyvjelzőimet?

    Tehát objektíven Bekövetkezési valószínűség X Potenciálisan okozott kár sémában gondolkodva jelenleg a Spectre / Meltdown etc "fenyegetések" a legcsekélyebbek amelyekkel az egyén szembesül.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Alapvetően értem a kiakadásodat. Én is furán nézek, amikor "letiltottam a windows frissítést mert csak lassít és nem csinál semmit" szövegeket olvasom.
    Viszont utánaolvasva ez a Spectre/meltdown/spoiler dolog annyira nem érinti az otthoni felhasználókat, mint amennyit veszítenek csak ennek a hibának a kijavításán. [link]

    "Bakker, ha elmész otthonról, bezárod az ajtót, nem?"
    Igen, de jelenleg ez nem a bezárom/nem zárom dolog, hanem, hogy beszerelek-e még valami extra riasztót, mert ha valaki a templomtoronyból lézerrel bevilágít, akkor a tükörből pont ki tudja iktatni a jelenlegit és esetleg be tud jutni. De igazából a lakásban sincsen semmi értékes.

    Szóval annak ellenére, hogy személy szerint nagyon figyelek a biztonságra, ha lenne választási lehetőségem, én sem kérném ennek javítását. Ilyen áron nem.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Cifu #11 üzenetére

    Ez a Pentizum 1 óta létezik, amióta megalkották a számítási láncot (futószalag), majd később az első beépített utasításkészletet, az MMX-et. ;) A wikipedia szerint a Szuperskalár architektúra volt a nagy újítás.

    #16 -> Azért gondolják, mert közönyösek. Nem hiszik el, h bajuk lehet belőle. És azért, mert az intelnek mindent lehet, az AMD pedig szerintük sz@r. De ezek szerint ez pontosan fordítva igaz. :O :(

    [ Szerkesztve ]

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • Dobrika

    tag

    válasz Cifu #11 üzenetére

    Ahogy olvastam ezekről a sebezhetőségekről, a gyakorlati használhatóságuk kb. semmi, ezért szarom le én például.

Új hozzászólás Aktív témák