Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #6 üzenetére

    A tömegen nem sokat lehet spórolni.
    Nekem ebben a méretben egy Envy notim van, 1264 gramm.
    Sokáig használtam egy 10.1" noname Atom processzoros táblagépet, az is majdnem 1200 gramm. Annyira vékonyak ezek az eszközök, hogy erőteljes merevítés szükséges.
    Az ODD lehetősége itt fel sem merülhet. Annyira vékony a gép. hogy a bekapcsoló gombnak csak a baloldali USB port mellett találtak helyet.

    A későbbi bővítésnek a gondolata sem nagyon merülhet fel. Aki ilyen eszközt vásárol, annak érdemes átgondolni melyik modellt vásárolja meg.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #6 üzenetére

    Van egy nagyon rossz hírem. A fogyasztás és a vékonyítások miatt egyre több gyártó (Dell Latitude, XPS, ThinkPax X) lpddr, csak forrasztott ramot talál az ember. A gépedben meg hiába van akkora akku, nagyon nagyon jó esetben is a 2/3-adát fogja bírni, főleg ha 10 nm-es processzorral hasonlítom össze. A 2,5 "-os HDD-t lassan el kell felejteni, nem komfort kompatibilis.

    Ráadásul ez nem Üzleti gép, nem kellene elvárni tőle amit akár egy ProBook-tól. Ami ráadásul fele ennyibe kerül.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #11 üzenetére

    Sajnos senkit nem érdekel a Te géped, max téged... A tények makacs dolgok, a trend arra mutat, hogy nem lesz cserélhető semmi. Egyedül a HP aki még tartja magát megint a HP, a többiek már lefeküdtek a trendeknek sajnos kezdve a Dell-el... Annyira sok éve nem tudhastsz róla mert a Vostro 5390-esek, meg a Latitude 5300-asok, valamint az X390-esek most jelentek meg, ha csak Nostradamus nem vagy... , bár ki tudja... :(

    és nyilván ismered a fujikat

    Annyira nem jó a Fuji mint 3 éve volt, most láttam egy U-s Fujit, aminek az ára új korában 600 000 Ft volt, de bontószökevény a háza. Ugyan "fém" szerű, de annál hajlékonyabb. A ProBook-om masszívabb, pedig ez olcsó gép, és 2-t lehet a Fuji árából venni... A bővíthetőségről ne is beszéljünk...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #13 üzenetére

    kis kieg, 746-ban az u-s cpu nem cserélhető, de ui. házban 4. genes cpu az cserélhető volt - nem u -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #13 üzenetére

    A stílusod mindent elmond, most hagyjuk abba... 744? Jó hogy nem Lifebook C-vel jöttél elő. Na mindegy is jobb ezt most abbahagyni, mert nem nagyon érted a tömeg és a méret közötti összefüggéseket. Emlékszem még mikor ugyanezt magyaráztad a 820 G1-el kapcsolatban majd mikor kiderült, hogy az életedben nem láttál még olyan gépet, kb 4 hónap múlva, akkor már hirtelen más lett a véleményed, pedig volt ott ott minden amit belehetett vetni, csak az nem a valóság volt, most is ezt érzem, nem igazán vagy tisztában az újdonságokkal, cserébe megmagyarázod a mit is? Otthon ezzel jól meg vagy látom, nem is zavarnám meg a légyottodat a magas önbizalommal vegyített tudatlansággal....

    Nem magyaráznám most el neked, hogy mi a célja ezeknek, vagy éppen miért csinálják ezt épp így ahogy. Persze szemetek meg minden, csak azért vannak előnyei is... Gyanítom egy Gen10-es cpuval szerelt gépet sem láttál, netán használtál élőben? Én 4-et is. (Envy 13, XPS 13, Vostro 5391 stb...) Van valamennyi rálátásom ezekre.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #11 üzenetére

    "...ez viszont sztem nehéz - 13,3"-nál és prémium kategóriában...."

    Érdemes lenne, az azonos kategóriába eső termékeket összehasonlítanod.
    A kijelzőt Corning Gorilla Glass védi. Nem csak ujjal, tollal is lehet használni. Azt gondolom, ekkora méretben az üvegnek számottevő tömege van.

    Amúgy nem értem a túl nehéz problémádat. A fuji e746, kb 400 grammal nehezebb és majdnem dupla vastag.
    A Spectre merevítése több anyagot igényel. Persze lehetne titánt használni, csak drága lenne.

    Aki ilyen hibrid noteszt vásárol, annak mások a preferenciái mint neked.
    Engem nem izgat fel a notebook bővíthetősége. Csatlakozóból is csak hármat akarok.
    Egy rendes töltő csatlakozó.
    Egy Thunderbird képes USB-C csatlakozó.
    Egy második USB.C csatlakozó.

    A telefon mellé használt USB-C hubbal, szinte minden eszköz csatlakoztatható, optikai meghajtó is. =Bár évek óta nem használtam ilyen eszközt, de van egy USB DVD íróm.)
    Az Envy belefér egy rendes aktatáskába. Küldőre és teljesítményre is teljesen rendben van.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #16 üzenetére

    Láttál != Volt neked. Nekem van még most is, csak Te úgy magyaráztál róla mintha láttál volna ilyet miközben nem ez kb 3 éve volt.. Szövegértés. Igen nagy elvárásaid vannak. A technológia nem tart ott amire Te gondolsz. Vagy nincs a gépben hűtő. Acer Swift 7. Ja és persze 700 000 Ft. Nem vagy ezzel egyedül.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #20 üzenetére

    Nagyon jó, ebben a listában 2016 utáni modell nincs, ami lassan 4 év csúszás... (Sajnos ez arrafelé elég jellemző, mert ahelyett, hogy a munkahelyeken fejlesztenének, ellopják a pénzt... Nem véletlenül tart ott az a terület ahol... ) Tehát jó a múltban élni, csak minek? Szuper, hogy ennyi géppel találkoztam, ezekkel én is csak még többel, csak én éppen a Kaby Lake, Kaby Lake R, Coffe Lake, és Ice Lake modellekkel is. Sajnos ez a tudás a használt piacon jön jól csak az már a múlt...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák